تولید محتوا برای شال و روسری [بهترین ایده پست و استوری برای پیج و سایت]

تولید محتوا برای شال و روسری

باتوجه به بالا رفتن میزان خرید و فروش اینترنتی در این روز ها فروشگاه های لباس و اکسسوری نیاز شدیدی به یک محتوا خوب و کاربردی دارند تا بتوانند در این فضای رقابتی کسب و کار خود را به سود خوبی برسانند. یکی از این اقلام شال و روسری است که در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

شما شاید یک، دو یا حد اکثر سه پالتو داشته باشید اما قطعا دو برابر کل لباس هایتان شال و روسری دارید تا با هر لباسی آن را ست کنید. تولید محتوا برای شال و روسری نیاز به خلاقیت دارد و البته بسته به مدل تولید محتوا شما به طور محصول نویسی یا بلاگ پست می تواند بازدهی متفاوتی داشته باشد.

چگونه بهترین تولید محتوا را برای شال و روسری تولید کنیم؟

در قدم اول با توجه به پرسونای فروشگاه و مخاطبین آن، باید توجه داشته باشید که در فروش شال و روسری شما با رنگ ها و طرح های زیادی سر و کار دارید پس تا حد امکان از شلوغ کردن صفحه خود پرهیز کنید. درست مثل دیگر محتوا های فروشگاهی عکس های باکیفیت در این حوزه بسیار اهمیت دارد با این تفاوت که این بار نحوه چینش آن و نمایش آن دارای پیچیدگی بیشتری است که البته یک مزیت به حساب می آید چرا که دست شما در به کارگیری خلاقیت باز است.

پس از مقوله تصاویر، مسئله کپشن نویسی و ارتباط با مشتریان به میان می آید که در این قسمت پیش از هر چیز احتیاج به بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه دارید تا بتوانید تولید محتوا برای شال و روسری را به طور با کیفیت و کاربردی انجام دهید.

ایده ها و روش های برتر برای تولید محتوا سایت فروشگاه شال و روسری

در این کار بیش از هر چیز شما به راه و روشی متناسب با مقوله فروش شال و روسری احتیاج دارید. بازار ایده ها و خلاقیت در این کار بسیار گرم است. به همین دلیل لیستی از بهترین ایده های خلاقانه برایتان تهیه نمودیم تا در نهایت بتوانید در تولید محتوا برای شال و روسری تمایزی نسبت به رقبا پیدا کنید.

 • اطلاعات پایه راجب روسری و شال را داشته باشید

شما باید در رابطه با قواره ها، جنس و انواع طرح شال و روسری آشنایی لازم را پیدا کنید تا در تولید محتوا تسلط بهتری داشته باشید. تمامی این اطلاعات لازم به شرح زیر است:

 • قواره های مورد استفاده در روسری ها:

۶۵×۶۵  مینی اسکارف ها که برای زیبایی دور گردن یا دور مچ میپیچند و بیشتر حالت اکسسوری دارد.

۷۵×۷۵  این اندازه برای روسری های سایز کوچک است.

۹۰×۹۰ روسری سایز متوسط که پر تقاضا ترین سایز است.

۱۲۰×۱۲۰ این قواره بزرگترین سایز روسری است که به تازگی ترند شده و در میان افراد هنری بسیار مورد استفاده است.

 • جنس های مختلف شال و روسری:

جنس نخی که در فصل گرم بسیار پر طرفدار خواهد بود.

جنس حریر که علاوه بر خنکی بسیار نرم و لطیف است.

جنس ساتن که در شال و روسری مجلسی بسیار استفاده می شود.

جنس ابریشم که گران ترین و لاکچری ترین شال ها و روسری ها از این جنس اند.

جنس لمه دار که با نوار هایی شاین دار به کار براقیت خاصی می دهد.

جنس بافت که بیشتر برای فصول سرد سال کاربرد دارد.

جنس ژاکارد که با ایستایی بیشتر همانند بافت برای هوای سرد بسیار مناسب است.

 • نام طرح ها و مدل های شال و روسری:

طرح های تک رنگ که گاها ممکن است طرح گل برجسته یا بافت خاصی داشته باشد.

طرح های گل دار و نقوش اسلیمی، مینیاتوری که بیشتر در طرح های مجلسی قرار می گیرند.

طرح های مدرن و خاص که می توانند به شکل مینیمال یا طرح های خاص و جدید باشد.

معرفی انواع شال و روسری
معرفی انواع شال و روسری
 • به برسی رقبا در این حوزه بپردازید

شما درجهت تولید محتوا برای شال و روسری باید به خوبی بر رقبای خود اشراف داشته باشید. هدف از این کار برسی نکات مثبت و منفی دیگر پیج یا سایت ها است. گاها میبینید یکسری طرح خاص به طور ترندی در میان همه فروشگاه ها تکرار می شود آن هم با قیمت های مختلف؛ در چنین شرایطی شما باید متمایز باشید. منظور از تمایز نیاوردن کار های ترند نیست بلکه سعی کنید کاربرد و ست های رنگی جدیدی برای آن مدل تعریف کنید.

مثلا ساخت استایل های مجلسی با شال های اسپرت. ایده ای جدید، درست مانند ترند شدن پوشیدن کفش اسپرت با کت رسمی میتواند جالب و مشتری پسند باشد.

 • مطالب آموزشی منحصر به فرد تولید کنید

وقتی سخن از مطالب آموزشی به میان می آید منظور یک محتوای تکراری راجب نحوه بستن روسری نیست. موضوعات خاص را در تولید محتوا برای شال و روسری خود در نظر بگیرید. عناوینی همچون:

 • طرح های ترند شال و روسری و کمپانی ای که آن را ترند کرد
 • فشن شو هایی که در خارج از کشور از روسری در استایل هایشان استفاده کرده اند
 • بهترین رنگ های شال و روسری برای تناژ های مختلف پوست
 • نحوه شستشو جنس های مختلف شال و روسری
 • تاثیر شال و روسری در استایل
 • شناخت جنس های مختلف شال و روسری
 • نحوه ست کردن شال و روسری با استایل
 • نحوه بستن روسری به سبک اروپایی
 • هر شالی برای چه فصلی مناسب است
مقایسه محصول شال و روسری
مقایسه محصول شال و روسری
 • مقایسه محصول انجام دهید

 از آنجایی که تنوع مدل، طرح و رنگ در شال و روسری زیاد است ممکن است مشتریان در هنگام خرید دچار مشکل در انتخاب شوند راه حل این مشکل در تولید محتوا برای شال و روسری به صورت مقایسه ای است. باید آپشنی برای مشتریان تعبیه کنید که بتوانند همزمان دو محصول دلخواهشان را از هر نظر مقایسه کنند. نمونه این کار را فروشگاه اینترنتی پیلا کالا انجام داده که در یک جدول تمامی جزئیات و ویژگی های دو محصول انتخاب شده توسط کاربر را نمایش می دهد.

 • تنوع در استایل برای افراد محجبه ایجاد کنید

باتوجه به پوشش افراد محجبه شما می دانید بخش زیادی از استایل آن ها مشکی (بخاطر چادر) است. بهتر است در توضیحات محصولاتی که طرح آن ها در جلوی روسری مشخص است و حتی در حین پوشیدن چادر هم معلوم می شود این نکته ذکر شود. همچنین می توانید برای راحتی استفاده از روسری و شال برای این دسته از افراد آموزش های جداگانه ای در بخش محتوا آموزشی نیز تعبیه کنید. برای مثال فروشگاه شال مد در تولید محتوا برای شال و روسری چنین راهنمایی را برای افراد چادری قرار داده و مدل هایی که قابلیت سر کردن زیر چادر را دارند برای مشتری لیست کرده است.

راهنمای خرید شال برای افراد چادری
راهنمای خرید شال برای افراد چادری
 • طراحان روسری و شال ها را معرفی کنید

در تولید محتوا برای شال و روسری نام هیچ کدام از برند های محصولات را از قلم نیاندازید. مخاطبین شما حق دارند تا جزئیات محصول را تمام و کمال بدانند. در واقع این اطلاعات حس بهتری به مشتری در حین خرید می دهد و باعث می شود تا با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید کند. مثلا برند ویچی که خود تولید کننده شال و روسری است این موضوع را در جزئیات محصول ذکر می کند.

محصول نویسی برای محتوای شال و روسری
محصول نویسی برای محتوای شال و روسری
 • اصول عکاسی را برای تولید محتوا تصویری شال و روسری رعایت کنید

باید بدانید طرح ها و تنوع محصول در شال و روسری بسیار بالاست در نتیجه برای اینکه زیبایی هر مدل جداگانه به تصویر کشیده شود. در تولید محتوا برای شال و روسری ترجیحا از بک گراند سفید برای عکس برداری استفاده کنید و حتما تمامی رنگ های هر مدل را به طور جداگانه تصویر برداری کنید تا مخاطب بتواند هر طرح و رنگ را سر مدل ببیند. در عکس برداری پیج روسری شیک، ست های مناسبی طراحی کنید تا زیبایی و شیک بودن کار را هرچه بیشتر به نمایش بگذارید. برای نمونه فروشگاه کاتلیا استایل متناسب با شال را با توجه به فضل در سایت خود قرار داده است.

عکس در تولید محتوای شال و روسری
عکس در تولید محتوای شال و روسری

جامع ترین روش تولید محتوای پیج شال و روسری

در تولید محتوا برای پیج روسری شیک باید علاوه بر استفاده از روش های فوق در غالب استوری (مثلا تولید محتوای آموزشی) یکسری اصول در رابطه با پست و کپشن نویسی وجود دارد که در این قسمت به آن ها می پردازیم.

 • استفاده از بک گراند یکسان برای همه تصاویر و اورجینال بودن تصاویر

در تولید محتوا برای پیج روسری باتوجه به به اینکه برای خیلی از مخاطبین حتی زیبایی تصویر کار شما نیز اهمیت دارد باید در این بخش نهایت دقت را به خرج دهید. در تولید محتوا برای شال و روسری می توانید از مدل های معروف کمک بگیرید یا هر روسری را به طور خلاقانه سر مدل عکس برداری کنید. البته می توانید از تصاویر شال بر روی یک سطح (بدون اینکه سر شده باشد) نیز استفاده کنید اما بازدهی آن کمتر است. در نمونه زیر هر دو مدل محتوای تصویری نشان داده شده است.

نحوه پست سازی فروشگاه شال و روسری
نحوه پست سازی فروشگاه شال و روسری
 • معرفی کامل و بیان جزئیات دقیق شال و روسری در کپشن

تمامی آن چه از محصول می نویسید باید واقعی باشد. از نام مدل و جنس آن شروع کرده و اندازه قواره، برند تولید کننده و در صورت امکان حتی سبک بودن و سنگین بودن شال را نیز ذکر کنید. از هشتگ گذاری نیز غافل نشوید، هشتگ های مرتبط و پر بازدید مربوط به محتوای خود را از قسمت اکسپلور پیدا کرده و در انتهای کپشن از آن استفاده کنید. همچنین در نگارش از کلمات تاثیر گذار استفاده کنید.

شما ارائه دهنده راه حل برای کسانی هستید که به دنبال شالی متناسب با صورت و رنگ پوستشان هستند. مثلا اگر رنگ استفاده شده در محصول به افراد با پوست سبزه می آید بنویسید. در تولید محتوا برای پیج شال و روسری دقت کنید که از تبلیغ بیش از حد بپرهیزید مخصوصا در کپشن محتوا که بیشتر برای معرفی محصول (حتی نوعی ریپورتاژ) است.

 • استفاده از روایتگری برای تولید محتوای پیج شال و روسری

در تولید محتوا برای پیج شال و روسری توجه داشته باشید ارتباط نزدیک با مشتری در حفظ مشتریان بسیار اهمیت دارد. لحنی صمیمانه را برای ارتباط با مشتریان خود انتخاب کنید. در تولید محتوا برای شال و روسری از پروسه پشت صحنه، از نحوه عکس برداری و حتی از پرسش و پاسخ ها در استوری برای ایجاد ارتباط با مشتری استفاده کرده و اعتماد او را جلب کنید. همچنین در این راستا می توانید از نظرات دیگر مشتریان که از خرید خود راضی بوده اند نیز اسفاده کرده و گفتگویتان را استوری کنید.

 • از اصول بازاریابی استفاده کنید

اگر حواستان جمع باشد می توانید از تمامی اتفاقات و موقعیت ها در راستای افزایش فروشتان استفاده کنید. مثلا کمپین های فروش با کد تخفیف بگذارید و به کسانی که شما را به دیگران معرفی کنند کد تخفیف دهید. این تنها یکی از نمونه های ساده برای بازاریابی است. در تولید محتوا برای شال و روسری می توانید از اینفلوئنسرها و سلبریتی ها نیز برای افزایش اعتبار پیج خود استفاده کنید. مثلا از آن ها بخواهید در کمپین های شما شرکت کنند.

استفاده از اصول بازاریابی در تولید محتوا پیج شال و روسری
استفاده از اصول بازاریابی در تولید محتوا پیج شال و روسری
 • محصولات پرفروشتان را معرفی کنید

این نکته را در تولید محتوا برای شال و روسری فراموش نکنید که همیشه معرفی محصولات پرفروش به دیگر مشتریان باعث می شود حتی برای چند لحظه مخاطب با توجه به سلیقه اکثریت، نتیجه بگیرد شاید این مدل شال و روسری مد شده است. پس این می تواند برایش تحریکی در خرید باشد. همچنین جملاتی همچون موجودی محدود و چندمین نوبت شارژ شدن یک مدل نیز می تواند تاثیر مشابهی داشته باشد.

 • مدل های جدید را آنباکس کرده و استوری کنید

در استوری ها شما موظف اید دنبال کننده هایتان را در جریان امور فروشگاه بگذارید. این کار را با معرفی محصولات جدیدتان در غالب آنباکس کردن انجام دهید. می توانید تولید محتوا برای شال و روسری را با یک ویدیو که پیش از گذاشتن پست مربوط به محصول مخاطب را آماده باش برای خرید از شما نگه می دارد و میتواند در فروش شما بسیار تاثیرگذار باشد.

سخن پایانی

چنین ایده هایی تنها نمونه ای کوچک از دنیای ایده های خلاقانه برای تولید محتوای شال و روسری بود. اما شما با عمل کردن به تنها همین موارد نیز می توانید شاهد افزایش بازدهی سایت و پیج خود باشد. کما اینکه سایت شما با تولید محتوا برای شال و روسری بتواند سئو خوبی داشته باشد یا پیج شما نمای مرتب و خوبی را به مخاطب ارائه دهد.

بدانید مهم ترین تمایز شما در تصویری است که به عنوان محصول نمایش می دهید پس در بخش عکسبرداری وسواس زیادی به خرج دهید تا تاثیر مستقیم آن را در روند کار ببینید.

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات ما را از دست ندهید
تولید محتوا برای کفش
مقالات کدسئو
تولید محتوا برای کیف و کفش

از اهمیت بازارهای اینترنتی در رونق کسب و کار هرچه بگوییم کم است؛ حوزه کفش نیز از این قاعده مسنثنا نیست. با توجه به اینکه

تولید محتوا معماری
مقالات کدسئو
تولید محتوای معماری

پیش از فراگیری اینترنت و شبکه های اجتماعی، معماران تنها تبلیغشان بنای طراحی شده ای بود که نهایتا توسط عده کمی شناخته می شد. با

بهترین سایت طراحی سایت
مقالات کدسئو
بهترین سایت طراحی سایت

اگر شما نیز برای کسب کارتان نیاز به یک وبسایت دارید، این مقاله برایتان حتما کاربردی خواهد بود. از آنجایی که شما نمی توانید به

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه کدُسئو اولین نفر مطالب رو یاد میگیری