آخرین مقالات

بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال (ایرانی و خارجی) کارایی و با کمترین احتمال خطاها

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال...

برای اینکه تجارت موفقی داشته باشید، با توجه به زمینه فعالیتی که دارید باید ابزارهای لازم را تهیه و استفاده کنید. این امر در مورد ابزارهای بازاریابی دیجیتال نیز صدق می کند. خوب یک بازاریاب دیجیتال برای تشکیل سایت جهت هدایت ترافیک، تبدیل به ترافیک و در نهایت حفظ مشتری به ابزارهای نرم افزاری مختلفی نیاز دارد. امروزه با پیشرفت نسل های نرم افزاری، جهت ارزیابی نرم افزار برای تیم های بازاریابی گزینه های زیادی وجود دارد. اکثر شرکت های موفق، فقط به یا دو ابزار بسنده نمی کنند و به مجموعه ای از ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای رشد کسب و کار متکی هستند.

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

تیم کُدُ سئو برای اینکه بتواند ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب را در این مقاله بیاورد، به بازاریابان دیجیتال از صنایع مختلف مراجعه کرده و دو سؤال اساسی از آنها پرسیده شد:

 • چرا ابزار مورد نظر را دوست دارید؟
 • نرم افزار چه مزیت خاصی برای کسب و کار شما ارائه کرده است؟

جالب است بدانید که برخی از بازاریابان آنلاین، سئو بودن برایشان ارزشمند بود و برخی دیگر برای بهره وری بیشتر ارزش قائل بودند. به همین جهت با توجه به ارزشمندی که مدنظرشان هست، نوع ابزارها و نرم افزارها نیز متفاوت خواهد بود. در ادامه به لیست این ابزارهای بازاریابی دیجیتال می پردازیم.

 بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال خارجی

در این قسمت به معرفی بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال خارجی می پردازیم. این ابزارها را کارشناسان امر توصیه کرده اند.

1. میکس پنل (Mixpanel)

میکس پنل (Mixpanel)
میکس پنل (Mixpanel)

استفاده و راه اندازی این سری از ابزارهای بازاریابی دیجیتال آسان بوده و بینش عمیق تجزیه و تحلیلی بازاریاب را نسبت به هر چیزی را بالا می برد. به طور مثال دیدی جامع از نحوه عملکرد بازاریابی علاوه بر آنالیز گوگل ارائه می دهد. زمانی که کمپین ها را با UTM برچسب گذاری کنید، می توانید عملکرد آن را تا پایان خرید و نگهداری ببینید.

2. هوتجار (Hotjar)

هوتجار (Hotjar)
هوتجار (Hotjar)

یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مورد علاقه بازاریابان، همین Hotjar است. این یک برنامه تجزیه و تحلیل به همراه بازخورد است که به بازاریابان اجازه می دهد رفتار کاربر را در سایت دنبال کنند. این برنامه که از نرم افزارهای دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود به شما کمک می کند تا اطلاعات پشت رفتار با استفاده از ابزارهای قدرتمندی مانند نقشه های حرارتی سایت، ضبط صفحه نمایش کاربر، نظرسنجی ها و همچنین بازخورد نظرسنجی ها را شناسایی کنند.

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، داشتن ابزاری مانند این کمک می‌کند اثربخشی طراحی وب سایت را اندازه گیری کنید و در عین حال به بازاریاب اجازه می دهد راه حل هایی بسازد که تبدیل سایت را افزایش دهد. بسیاری از بازاریابان دیجیتال مارکتینگ از آن در جدیدترین راه اندازی تجارت الکترونیکی استفاده کرده‌ و کاملا راضی بوده اند.

3. فرم های هاب اسپوت (HubSpot Forms)

فرم های هاب اسپوت (HubSpot Forms)
فرم های هاب اسپوت (HubSpot Forms)

این سری از ابزارهای بازاریابی دیجیتال رایگان شروع شده و بدون محدودیت، رایگان ادامه پیدا می کند. هر بازاریابی بدون محدودیت می تواند هر تعداد فرم یا هر تعداد فیلدی بسازد. همچنین از هر تعداد لیدی نیز می تواند عبور کند. مزیت دیگر این ابزار، ادغام شدن آن با سایر نرم افزارهای دیجیتال مارکتینگ یا ابزارهای بازاریابی ایمیلی است.

4. پروف (Proof)

پروف (Proof)
پروف (Proof)

آیا صف رستورانی تا به حال باعث شده است که شما نیز برای خوردن غذا به آن رستوران مراجعه کنید؟ آیا غذا به نظر عالی آمده است یا اعتماد به رستوران باعث این صف بوده است؟ این مفهوم اثبات اجتماعی است؛ بدین معنی که پدیده های روان شناختی است که رفتار ما را تحت تأثیر اعمال، نگرش ها و باورهای افراد دیگر (در خریدهای حضوری و آنلاین) قرار می گیرد.

جالب است بدانید Proof این مفهوم را می گیرد و آن را در وب اعمال می کند. این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال با نمایش اعلان های فعالیت اخیر کاربران در سایت شما، ترس از دست دادن را ایجاد کرده و کاربران را برای تبدیل شدن به مشتری ترغیب و تشویق می کند. نصب این نرم افزار آسان بوده و به افزایش نرخ تبدیل در صفحات سراسر سایت کمک می کند. برخی بازاریابان اذعان داشته اند از این نرم افزار به صورت داخلی استفاده کرده تا نرخ تبدیل خود را در صفحه اصلی و صفحات فرود با تأثیر بالا افزایش دهند.

5. پرزیت آی کیو (PersistIQ)

پرزیت آی کیو (PersistIQ)
پرزیت آی کیو (PersistIQ)

ابزار PersistIQ به بازاریابان امکان می دهد لیستی از مشتریان بالقوه را بارگیری کرده و کمپین هایی ایجاد کنند تا برقراری ارتباط از طریق ایمیل و تلفن انجام شود. نوشتن ایمیل شخصی انجام شده و در حین ردیابی دوباره شارژ می شود. دارای ویژگی های اتوماسیونی بوده که در زمان صرفه جویی کرده و در عین حال همه افرادی را که در سیستم به آنها دسترسی دارید، سازماندهی می کند. این ابزار از انواع ابزارهای بازاریابی دیجیتال بوده که برای کمپین های بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) مناسب بوده که در آن، یک موضوع مشترک در بین مشتریان احتمالی شما وجود دارد تا بتوانید ایمیل های مشابهی را به بیرون ارسال کنید.

از مزایای این ابزار می توان به کم هزینه بودن آن و صرفه جویی در زمان اشاره کرد. از معایب آن نیز زمان بر بودن جستجو و ایجاد لیست مخاطبین برای اطلاع رسانی ایمیلی است.

6. مارکتو (Marketo)

مارکتو (Marketo)
مارکتو (Marketo)

مارکتو یکی از ابزارهای پیشرو در دنیای دیجیتال مارکتینگ بوده که دارای دو هدف ساده است:

 • ایجاد سرنخ
 • توجه به مشتریان

این اهداف، بهترین کمک به بازاریابان دیجیتال بوده که رشد خودکار، صفحات فرود و در نهایت تبدیل های خود را افزایش دهند.

7. کمپین اکتیو (ActiveCampaign)

کمپین اکتیو (ActiveCampaign)
کمپین اکتیو (ActiveCampaign)

این برنامه از سری برنامه های بازاریابی دیجیتال به بازاریابان امکان می دهد تا بازخوردها یا مجموعه ای از پاسخ های ایمیل را بر اساس اقداماتی که در وب سایت انجام می شود، توسعه دهند. همین امر باعث صرفه جویی در وقت می شود، به خصوص اگر وب سایت شما، بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد تا کتاب های الکترونیکی دانلود کنند، ثبت نام برای وبینارها یا مشاوره رایگان دارند. همچنین این ابزار توانایی ادغام شدن با دیگر نرم افزارهای دیجیتال مارکتینگ را داشته تا اگر بازدیدکننده یا همان کاربر به نقطه خاصی در تعامل برسد، از بازاریابی به فروش تبدیل شود.

از مزایای این نرم افزار می توان به کاهش زمان مورد نیاز برای پاسخگویی و پیگیری هر پرس و جو (کلیک) اشاره کرد. از طرف دیگر دارای تعداد زیادی ویژگی برای تست A/B و امتیازدهی تماس است. از معایب آن نیز می توان به هزینه بر بودن آن اشاره کرد که البته اگر درست وقت بگذارید، ارزشش را دارد.

8. میلر لایت (Mailerlite)

میلر لایت (Mailerlite)
میلر لایت (Mailerlite)

این ابزار یک پلت فرم پستی بوده که اغلب از آن برای ارتباط با مشتریان استفاده می شود. استفاده از آن آسان بوده و نسبت به قیمتی که دارد، دارای عملکردهای زیادی است. با این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال به راحتی می توان از کپی کمپین ایمیل قبلی استفاده کرد و تغییرات لازم را به آسانی لحاظ کرد. این گونه در زمان و تلاش صرفه جویی می شود و انرژی بیشتری برای کارهای دیگر باقی می ماند.

9. آن لِس (Unless)

آن لِس (Unless)
آن لِس (Unless)

اغلب بازاریابان دیجیتالی، تجربه قدرت شخصی سازی وب هر بازدیدکننده را بر اساس مجموعه ای از اقدامات، داده ها و رفتارها را دیده اند. با این حال، برای اکثر دسترسی های شبکه ای، اجرای شخصی سازی اولیه در یک سایت وردپرس بسیار سخت است. مگر اینکه بر اساس مجموعه ای از شرایط مانند رفتاری، زمان، آب و هوا، مکان و غیره به فرد دسترسی آسان برای ارائه محتواهای مختلف داده شود.

یکی از راه اندازی های ساده که اغلب برای مشتریان انجام می شود این است که بسیاری از عناصر اعتماد (مانند آرم ها، گواهی نامه ها، جوایز، تعداد مشتریان و سال های فعالیت تجاری) به بازدیدکنندگان جدید ارائه داده می شود؛ اما به یاد داشته باشید مرور این اطلاعات برای بازدیدکنندگان موجود، اضافی است. با این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال می توان به راحتی اطلاعات گفته شده را پس از مرور چند صفحه، مخفی کرد. این امر تقریبا منجر به افزایش نرخ تبدیل برای بازدیدکنندگان بازگشتی می شود.

10. زوهو سالس آی کیو (Zoho SalesIQ)

زوهو سالس آی کیو (Zoho SalesIQ)
زوهو سالس آی کیو (Zoho SalesIQ)

نرم افزارهای چت زنده زیادی وجود دارند که می توانید به وب سایت خود اضافه کنید. از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال چت زنده که دارای نسخه رایگان نیز هست می توان به Zoho اشاره کرد. این نرم افزار دارای ویژگی های بسیاری از جمله پاسخ های از پیش برنامه ریزی شده، بینش بازدیدکنندگان و امتیازدهی سرنخ، ردیابی در زمان واقعی بوده و همچنین دارای یک رابط وب و موبایل است که از این طریق می توان بازدیدکنندگان وب را درگیر کرد. چت زنده در این نرم افزار دیجیتال مارکتینگ کاملا واضح و بصری است. این نرم افزار یک راه عالی برای تعامل با بازدیدکنندگان و تبدیل آنها به مشتری است.

از مزایای این نرم افزار افزایش تبدیل نرخ ماهانه از طریق وب سایت بوده و همچنین دارای ردیابی بازدیدکننده است تا بتوانید ببینید چه افرادی به طور معمول از وب سایت شما بازدید می کنند. معایب نرم افزار این است که پاسخ ها به صورت خودکار داده نمی شوند و باید شخصی آماده باشد که به هنگام ورود کاربر، به سؤالات پاسخ دهد.

11. میل چیمپ (MailChimp)

میل چیمپ (MailChimp)
میل چیمپ (MailChimp)

این ابزار یک ابزار ضروری برای هر تیم بازاریابی بوده که به دنبال افزایش تبدیل و دسترسی مؤثر به مشتریان خود با یک کمپین ایمیلی است. این ابزار کمپین های تبلیغاتی را آسان تر و مؤثرتر می کند و همچنین صفحات فرود جذاب تری نیز ایجاد می کند. ابزارهای بازاریابی دیجیتال که کاربر پسند هستند به کسب و کارها کمک می کنند تا یک کمپین ایمیلی، انعطاف پذیر ایجاد کنند. تیم بازاریابی که از MailCahimp استفاده کرده، شاهد جهش نرخ بازخورد حدود 25 درصدی و نرخ کلیک 5 درصدی بوده اند.

بسیاری از کارشناسان بازاریابی دیجیتال معتقد هستند یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال بوده زیرا کمک می کند تا پیام های بازاریابی مختصر را به طور مستقیم به مخاطبان ارائه داد بدون اینکه نیاز به بودجه زیادی باشد. این نرم افزار امکان ایجاد و پخش پیام های هدفمند را راحت می کند، همچنین سرعت دسترسی به مخاطبان را برای معرفی محصولات و پیشرفت های جدید بالا می برد.

12. لیدر فیدر (Leadfeeder)

لیدر فیدر (Leadfeeder)
لیدر فیدر (Leadfeeder)

این ابزار یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال بسیار جالب بوده که می تواند رقبا را به شما معرفی کند. چگونه؟ این نرم افزار بازدیدکنندگان وب سایت شما را با شرکتی که به آن تعلق دارند، مطابقت می دهد. این یک ابزار عالی برای تولید سرنخ است. این ابزار، شرکت ها و مارک هایی را که به وب سایت شما وارد شده اند، معرفی می کند؛ حتی اطلاعات اضافی مانند اینکه وارد چه صفحاتی از وب سایت شما شده اند و زمان بازدید را نیز اطلاع می دهد. سرنخ هایی که از سایت شما به بازدیدکنندگان می دهد و مقایسه شما با رقبا موجب می شود شانس شما برای انتخاب بیشتر نسبت به رقبایتان به شدت بالا برود. جالب تر اینکه این نرم افزار موجب می شود که شما یک گام به درک این که چه چیزی باعث می شود مشتریان بالقوه در فرایند انتخاب، شما را به جای رقبا انتخاب کنند، نزدیک تر کند.

13. کانتکت اوت (ContactOut)

کانتکت اوت (ContactOut)
کانتکت اوت (ContactOut)

این ابزار مانند یک موتور جستجوی ایمیل عمل می کند. این روزها ابزارها و نرم افزارهای زیادی برای پیدا کردن آدرس های ایمیل وجود دارند؛ اما اگر لازم باشد با اینفلوئنسرهای خاص ارتباط برقرار کنید یا کمپین های تبلیغاتی وبلاگ نویسان را انجام دهید، هیچ ابزاری مانند ContactOut از عهده این کار بر نمی آید، این ابزار به راحتی آدرس ایمیل ها را پیدا می کند. از طرف دیگر استفاده ماهانه رایگان این ابزار بسیار به صرفه است. بسیاری از تیم های بازاریابی، این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال را برای تیم سازی و تلاش های بازاریابی خود، عنصری کلیدی معرفی کرده اند.

14. پاردوت (Pardot)

پاردوت (Pardot)
پاردوت (Pardot)

این نرم افزار که یک نرم افزار اتوماسیون بازاریابی بوده به بازاریابان دیجیتال امکان می دهد تا گزارش های مفصلی در مورد تمام صفحات مورد بازدید، ایمیل ها، تبلیغات کلیکی و کمپین های رسانه های اجتماعی خود داشته باشند.

این نرم افزار همچنین برای ایجاد صفحات کاربر پسند بر روی دستگاه تلفن همراه جهت تبلیغ مقالات و کتاب های الکترونیک قابل استفاده است. استفاده از این سری نرم افزارهای دیجیتال مارکتینگ به تیم بازاریابی این امکان را می دهد تا بهترین سرنخ ها را شناسایی و اندازه گیری کنند که کدام کمپین ها، محتواها و طرح ها، بهترین تعامل را می دهند؛ همچنین به ارائه بینش در مورد رقبا نیز بسیار کمک کننده است.

15. نیکلد (Nickelled)

نیکلد (Nickelled)
نیکلد (Nickelled)

این ابزار یک انتخاب محبوب برای بازاریابانی است که نمی توانند حاصل دسترنج یا محصول خود را به طور کامل رایگان ارائه دهند (مانند کلاس های ضبط شده درسی یا کتاب های الکترونیکی). با استفاده از راهنماهای بدون کد Nickelled، شرکت ها می توانند یک منوی راهنما در داخل پلت فرم یا خدمات خود ارائه دهند. از این طریق مشتریان بالقوه می توانند قبل از برداشتن گام بعدی، مانند درخواست نسخه نمایشی، ایده ای از ظاهر برنامه داشته باشند.

16. آلباکراس (Albacross)

آلباکراس (Albacross)
آلباکراس (Albacross)

این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال جهت تولید سرنخ استفاده می شود و به استفاده کننده اطلاعاتی می دهد مانند اینکه چه کسانی از وب سایت بازدید می کنند و چگونه می توان به آنها دسترسی پیدا کرد. جالب اینکه برای استفاده از این ابزار به هیچ مهارت کدنویسی یا تجربه فنی نیاز ندارید. بهترین بخش استفاده از این نرم افزار چیست؟ راه اندازی حساب Albacross آسان بوده و پس از راه اندازی نیز مانند ساعت کار می کند. هر روز بدون هیچ اقدامی، سرنخ های تازه زیادی از طریق این ابزار، وارد صندوق ورودی یا همان Inbox شما شده و از همان جا نیز تحویل مشتریان بالقوه خواهید داد.

17. کانوا (Canva)

کانوا (Canva)
کانوا (Canva)

کانوا یک ابزار طراحی رایگان بوده که به بازاریاب امکان ساخت خیلی سریع گرافیک های حرفه ای و زیبا را می دهد. با این ابزار می توان تصاویر، نمادها و لوگو را برای سفارشی سازی گرافیکی آپلود کرد. استفاده از آن برای افرادی که تجربه طراحی نیز ندارند بسیار آسان بوده و انتخاب مناسبی است. می توان از Canva به طور گسترده برای ساخت اینفوگرافیک و گیف جهت وب سایت و پست های رسانه های اجتماعی استفاده کرد. این یک راه عالی برای ساختن گرافیک های مارک دار و چشم نواز بوده که در رسانه های اجتماعی تعامل دارند و در جستجوی تصویر در گوگل نیز نشان داده می شوند.

18. تیوب بادی (Tube Buddy)

تیوب بادی (Tube Buddy)
تیوب بادی (Tube Buddy)

این ابزار برای افرادی که در یوتیوب تولید محتوا می کنند، عالی است. این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای مدیریت کانال یوتیوب و جنبه های گزارش استفاده دارد. پشتیبان گیری کانال Tube Buddy به طرز عجیبی مفید بوده و سازماندهی آن آسانتر است و جالبتر این که به طور مستقیم از یوتیوب گزارش می شود. بسیاری از یوتیوبرها و البته افراد یا تیم های بازاریابی که برای یوتیوبرها کار می کنند از ابزارهای مختلفی برای گزارش و تحلیل استفاده می کنند، این در حالی است که Tube Buddy به تنهایی بسیار قدرتمند عمل می کند و به جرات می توان گفت برای تحلیل و گزارش یوتیوب کفایت می کند.

این ابزار کمک می کند تا رقبا را از طریق مشتریان شناسایی کرده و اطلاع می دهد که رتبه بندی برای عبارات جستجوی مورد نظر از طریق مشتریان، چه زمانی شروع شده است. با این ابزار می توانید الگوهای صفحه پایانی و توابع کپی و جایگزین انبوه در مدیریت کسب و کار پیدا کنید و همین امر موجب صرفه جویی در ساعات زیادی می شود که در هنگام به روز رسانی های پی در پی انجام می گردد.

19. آپ فلونس (Upfluence)

آپ فلونس (Upfluence)
آپ فلونس (Upfluence)

هر بازاریاب دیجیتالی که به دنبال مقیاس بندی اینفلوئنسر مارکتینگ باشد، باید از این نرم‌افزار استفاده کند. ابزارهای زیادی برای اینفلوئنسر مارکتینگ موجود است. نکته قابل توجه این نوع ابزارهای حرفه ای این است که می توانند یک بازاریابی را به یک آژانس کامل تبدیل کنند. بسیاری از شرکت های تولید محتوا از نرم افزار دیجیتال مارکتینگ Upfluence برای میزبانی کمپین برای مشتریان و شناسایی بررسی تأثیرگذاران استفاده می کنند. استفاده از این نرم افزار موجب صرفه جویی زیادی در نیروی کار و وقت می شود. با استفاده از این ابزار در عرض 15 دقیقه می توان چندین کمپین را راه اندازی و مدیریت کرد. این نرم افزار که یک راه حل نرم افزاری بوده دارای معیارهایی چون تنوع پایگاه داده، معیارهای موجود، گزینه های دسترسی، تطبیق پذیری جبران خسارت (نمونه برداری) و البته ردیابی نتایج است.

20. بافر (Buffer)

بافر (Buffer)
بافر (Buffer)

این ابزار یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال مورد علاقه اغلب بازاریابان است. به وسیله آن می توان برای برنامه ریزی پست های خود در پلتفرم‌های مختلف رسانه های اجتماعی مانند توییتر استفاده کرد. استفاده از این ابزار آسان بوده و هر استفاده کننده ای می تواند یک تقویم محتوا برای هفته بعد آماده کرده و از Buffer برای برنامه ریزی پست ها در روز شنبه استفاده کند. با استفاده از بافر می توان برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل آماری را برای پلتفرم های رسانه های اجتماعی مختلف عضو، در یک مکان مدیریت انجام داد و این گونه در وقت صرفه جویی می شود.

21. آی کانسکوار (Iconosquare)

آی کانسکوار (Iconosquare)
آی کانسکوار (Iconosquare)

این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال جهت مدیریت رسانه های اجتماعی بوده که به کسب و کارها و کاربران رسانه های اجتماعی با تجزیه و تحلیل دقیق جهت شناسایی بهترین نوع محتوا برای اشتراک گذاری کمک می کند. استفاده از ابزار Iconosquare به تقویت حضور شما در رسانه های اجتماعی و افزایش تعداد دنبال کنندگان بیشتر می انجامد. اطلاعاتی چون بهترین محتوای شما و بهترین زمان اجرای پست را به شما ارائه می دهد. همچنین این امکان را می دهد تا بتوان رقبا را زیر نظر داشت و داده های به در بخور مربوط به حساب های رسانه های اجتماعی آنها را اطلاع می دهد. این امر به شما کمک می کند تا با استراتژی های آگاهانه در رسانه های اجتماعی رفتار کنید.

22. هوت سوئیت (Hootsuite)

هوت سوئیت (Hootsuite)
هوت سوئیت (Hootsuite)

این نرم افزار برای استراتژی بازاریابی دیجیتال داخلی استفاده دارد. این نرم افزار مورد علاقه بسیاری از بازاریابان و کارشناسان امر است زیرا همه پلت فرم های رسانه‌های اجتماعی شما را به طور هم زمان رصد می کند و همچنین به‌روزرسانی های پست و کامنت ها را بررسی کرده و با تمام پلتفرم‌های موجود مشتریان (از اینستاگرام گرفته تا توئیتر) ارتباط برقرار می کند. این نرم افزار همچنین امکان اشتراک گذاری اطلاعات را به راحتی از طریق یک افزونه دارد که می توانید از آن برای اشتراک گذاری هم زمان در تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

با توجه به اینکه نرم افزار Hootsuite به شما امکان می دهد در تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی در زمان های خاص پست بگذارید، تیم های تولید محتوا می توانند یک تقویم رسانه اجتماعی ایجاد کرده و به منظور پیروی از تقویم ایجادی و ارسال در زمان های خاص از این نرم افزار استفاده کنند تا با ارسال های خودکار، بیشترین تبدیل ممکن را داشته باشند.

این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد به پست های رقبا مراجعه کرده و آنها را رصد کنید. به طور مثال زمانی که شخصی یک کلمه کلیدی خاص را پست می کند و مشابه کلمات کلیدی پست های شما است، می توانید به پست او نگاه کنید و از اطلاعات موجود استفاده کرده تا در آینده بتوانید پست های بهتری نسبت به رقبا به اشتراک بگذارید.

23. گوگل آنالیز (Google Analytics) و 24. گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)
گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

استفاده از این دو ابزار به طور هم زمان، قدرتمندی باورنکردنی را ایجاد می کند برای افرادی که علاقه مند به سئوی جستجو هستند. این ابزارها از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال به شما بینش های مختلفی می دهند مانند اینکه ترافیک شما چگونه ایجاد می شود، چگونه مشتریان بالقوه می توانند شما را جستجو و کشف کنند، همچنین بینشی عمیق در مورد عملکرد شما را در طول زمان می دهد.

با توجه به ابزار کنسول جستجو، یکی از نمونه های استفاده از آن در استراتژی سئو، شناسایی فرصت های ترافیکی با مرتب سازی کلمات کلیدی است که بیشترین کلیک را ایجاد می کنند اما دارای رتبه 6 تا 10 هستند. استفاده از این ابزار منجر به رشد ترافیک ارگانیک می شود. از طرف دیگر Google Search Console که به طور اختصار با GSC نشان داده می شود می تواند طیف وسیعی از بینش های شگفت انگیز ارائه کند و با آخرین نسخه موجود آن، می توان داده های 16 ماهه به مدیران وب سایت ها اراده داد.

25. گوگل فُرمز (Google Forms)

گوگل فُرمز (Google Forms)
گوگل فُرمز (Google Forms)

برخی از هزینه ها برای کسب و کارهای کوچک مانند هزینه کردن برای خدمات نظرسنجی به صرفه نیست. اینجا است که ابزار Google Forms که یک فرم ساز رایگان بوده برای جمع آوری داده ها به صورت آنلاین قابل استفاده است. معمولا وقتی می خواهید رضایت مندی مشتری را اندازه گیری کنید تا پیشنهاد‌ها و انتقادات را دریافت کرده و بتوانید ایده مناسب بگیرید و دید کلی از رقابت مستقیم خود پیدا کنید، بهتر است از این نرم افزار استفاده کنید.

ایجاد نظرسنجی با این ابزار بسیار آسان بوده و سریع اتفاق می افتد. داده هایی که از این طریق به دست خواهید آورد برای کسب و کار شما ارزشمند خواهند بود. با استفاده از این ابزار، برنامه ای دقیق برای به روز رسانی در آینده خواهید داشت و نتیجه این است که مشتریان خود را شناسایی کرده و با ارتباط گرفتن با آنها، می توانید کسب و کار خود را توسعه دهید.

26. گوکل آلرتز (Google Alerts) و 27. گوکل ترندز (Google Trends)

گوکل آلرتز (Google Alerts)
گوکل آلرتز (Google Alerts)

ابزار Google Alerts یک ابزار ساده برای اطلاعات به روز در کسب و کار شما است. افراد می توانند یک کلمه کلیدی از پیش تعیین شده را تنظیم کرده و با استفاده از این ابزار محتوای جدید مرتبط با آن کلمه کلیدی از طریق ایمیل اطلاع داده می شود. این گونه کسب و کارها همیشه نسبت به اطلاعات جدید و رو به رشد دنیای کسب و کار آگاهی پیدا کرده و هم گام با آن به روز می شوند.

گوکل ترندز (Google Trends)
گوکل ترندز (Google Trends)

دیگر ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال که ساده اما مؤثر است Google Trends نام دارد. این ابزار نیز می تواند به ردیابی در کسب کار و جایگاهی که کسب و کارها دارند، کمک کند. کسب و کارها می توانند قبل از شروع یا قبل از سرمایه گذاری در یک کمپین، از این ابزار کمک بگیرند که چه چیزی در حال ترند شدن است. همچنین می توان علایق مختلف در مناطق خاص را نیز بررسی کرد.

28. گوگل دیتا استودیو (Google Data Studio)

گوگل دیتا استودیو (Google Data Studio)
گوگل دیتا استودیو (Google Data Studio)

بسیاری از شرکت های سئو به این ابزار علاقه زیادی نشان داده اند. این ابزار قدرتمند عمل می کند زیرا قادر است منابع داده را از مجموعه داده های متعدد مانند Google Analytics، Search Console و Google Ads ترکیب کرده و به این طریق شما می توانید ایده لازم را دریافت کنید. پیاده سازی این ابزار از دو جهت برای تیم های سئو و کسب و کارها سودمند خواهد بود:

 • این امکان داده می شود که علاوه بر گزارش دهی خودکار، گزارش های سئو را حول یک ابزار واحد متمرکز کنید.
 • مهمتر اینکه مشتریان از گزارش گیری بهتر سود برده و رضایت دارند.

معمولا مشتریانِ تیم های سئو، صاحبان کسب و کار بوده و عاشق ماهیت گزارش بصری، تعاملی و فوری هستند.

29. مز پرو (Moz Pro)

مز پرو (Moz Pro)
مز پرو (Moz Pro)

تجزیه و تحلیل سئو برای درک و ردیابی در دنیای دیجیتال رو به تکامل، حیاتی است. یادگیری در مورد فرصت ها، پیشرفت های جدید کلمات کلیدی، ردیابی پروفایل های بک لینک و ایجاد لینک برای افزایش اعتبار دامنه بسیار مهم است. این ابزار سئو نسبت به دیگر ابزارهای بازاریابی دیجیتال به دلیل ردیابی مرجع الگوریتمی صفحه و ابزارهای SERP در صدر قرار دارد. این ابزار به شما کمک می کند تا تعیین کنید روی چه صفحاتی باید تأکید کرده و چه کلمات کلیدی را هدف قرار دهید. در یک کلام می توان گفت این ابزار یکی از کامل ترین ابزارهای سئو است که دقیقا به شما می گوید باید چه کارهایی را انجام دهید و نتایج را نیز در طول مسیر نشان می دهد.

30. مز اوپن سایت اکسپلورر (Moz Open Site Explorer)

مز اوپن سایت اکسپلورر (Moz Open Site Explorer)
مز اوپن سایت اکسپلورر (Moz Open Site Explorer)

لینک سازی یکی از عمل های ضروری سئو به حساب می آید که برای اطمینان از موفقیت در ایجاد حضور دیجیتال برای سایت باید به طور مداوم به روز شود. این ابزار مورد علاقه بازاریابان دیجیتال بوده زیرا به آنها امکان می دهد URL صفحه ای که در حال ردیابی هستند، وارد کرده و گزارش گسترده ای را از همه سایت هایی که به شما پیوند داده اند، ارائه می دهد. این ابزار با ارائه تجزیه و تحلیل در زمینه لینک سازی، به شما اطمینان می دهد که کاربران می توانند شما را در سایت های مختلف پیدا کنند.

مزایای خاصی که این ابزار ارائه می دهد، ایجاد یک نمای کلی از لینک های ورودی و خروجی URL است. همچنین به شما این امکان را می دهد که یک فایل CSV برای صدور پیوندها، ایجاد کنید. این فایل، گزارش مفصلی از پیوندهای یافت شده برای دامنه، اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و نوع پیوندها ارائه می دهد. این معیارها هنگام تعیین ارتباط پیوندهایی که به دامنه مورد تجزیه و تحلیل شما متصل بوده، مهم هستند.

شرکت کدُ سئو می تواند با موفقیت بک لینک ها و تأثیراتی را که روی سایت دارند با استفاده از این ابزار دنبال کند.

31. اهرفس (Ahrefs)

اهرفس (Ahrefs)
اهرفس (Ahrefs)

بازاریابان این ابزار را می پسندند زیرا به آنها امکان می دهد پروفایل پیوند هر وب سایتی از جمله وب سایت رقبا و همچنین عملکرد محتوا و کلمات کلیدی موردنظر آنها را به دقت بررسی کنند. تیم Ahrefs یک تیم فعال بوده و بازخورد کاربران را پذیرفته و به طور منظم آموزش ها و مقالات مفید را برای بهبود سئو برای شما ارسال می کند. یکی از مزایای ارائه شده توسط این ابزار، گزارش دادن از بک لینک های شکست خورده است. این تیم به شما در مورد بک لینک ورودی که به صفحه خطای 404 یک وب سایت اشاره می کند، هشدار می دهند تا بتوانید به سایت پیوند دهنده دسترسی پیدا کنید و از آنها بخواهید که پیوند را به روز کنند. این به سایت کسب و کارها کمک می کند تا تعداد زیادی پیوند را دوباره به دست آورند.

32. سمراش (SEMRush)

سمروش (SEMRush)
سمروش (SEMRush)

این ابزار پولی بوده و به یک بازاریاب دیجیتال کمک می کند تا یک وب سایت را بررسی کرده، به تجزیه و تحلیل ترافیک پرداخته، رقبا را دسته بندی و تبلیغاتشان را نیز تجزیه و تحلیل کرده و صفحات آنها را که ایجاد ترافیک کرده، پیدا می کند. اخیرا Google Adwords نتایج جستجوی گسترده ای را در ابزارهای خود گسترش داده و تولید کلمات کلیدی برای تبلیغات دیجیتال را به فرایندی سخت تبدیل کرده است. ابزار SEMRush که به ابزار کلمات کلیدی نیز معروف است با تولید کلمات کلیدی خاص به قصد خرید کاربران کمک می کند.

در یک مطالعه آمده که بازگشت هزینه تبلیغات توسط کلمات کلیدی تولید شده از طریق SEMRush دو برابر بازگشت هزینه تبلیغات کلمات کلیدی تولید شده از طریق Google Adwords بوده است. این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال یک الگو برای تولید محتوا با دستورالعمل های خاص در مورد کلمات کلیدی ارائه می دهد تا در محتوا و منابع مرجع گنجانده شوند. نویسندگان محتوا با استفاده از این ابزار در زمان خود می توانند صرفه جویی قابل ملاحظه ای داشته باشند.

33. آنبونس (Unbounce)

آنبونس (Unbounce)
آنبونس (Unbounce)

به نظرتان چرا بسیاری از بازاریابان دیجیتال عاشق این ابزار هستند؟ زیرا استفاده از آن آسان بوده و به طور خاص برای تبلیغات کلیکی (PPC) و تولید سرنخ ساخته شده است. ایجاد صفحات وب سایت های متفاوت و پویا می تواند پیچیده باشد و ایجاد صفحات فرود برای کمپین های تبلیغات کلیکی، معمولا زمان بر خواهد بود. این ابزار با داشتن قابلیت های درگ کردن و قالب های از پیش ساخته شده، کار را برای بازاریابان بسیار آسان کرده است.

با این ابزار می توان صفحات اختصاصی با متن پویا ایجاد کرد، همچنین می توان جریان های سرنخ ایجاد کرد که نرخ تبدیل را برای کتاب های الکترونیکی و غیره افزایش می دهد. کارشناسان این ابزار را یک ابزار سئو دوست معرفی کرده اند که علاوه بر قابلیت های گفته شده، قابلیت فشرده سازی خودکار عکس ها را نیز دارد؛ همچنین امکان می دهد با بسیاری از برنامه های شخص ثالث ارتباط برقرار کنید تا از سرنخ های جدید مطلع شوید.

34. اسکریمینگ فروگ (Screaming Frog)

اسکریمینگ فروگ (Screaming Frog)
اسکریمینگ فروگ (Screaming Frog)

این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال یک ابزار پیشرو برای موارد مرتبط به سئو فنی معرفی شده است. اطمینان از سازگاری وب سایت کسب و کار شما با موتورهای جستجو و سئو مناسب برای هر کمپین سئویی بسیار مهم است. این ابزار بسیار قدرتمند عمل کرده و اطلاعات زیادی در مورد محتوا و ابر داده برای صفحات سایت به شما ارائه می دهد.

35. سی رنکینگ (SE Ranking)

سی رنکینگ (SE Ranking)
سی رنکینگ (SE Ranking)

این نرم افزار از سری نرم افزارهای دیجیتال مارکتینگ بوده که برای ایجاد محتوای مرتبط و جذاب بسیار کاربرد دارد. این پلتفرم، 30 ابزار را در خود جای داده است که به شرکت های تولید محتوا کمک می کنند تا علاوه بر پیدا کردن بهترین موضوعات و کلمات کلیدی، محتوای رقبا را نیز می توانند تجزیه و تحلیل کنند. همچنین قابلیت پیدا کردن سایت های مرتبط برای اشتراک گذاری مطالب سایت شما را دارد و حتی برای این کار برنامه ریزی نیز می کند. جالب تر اینکه قابلیت ارسال خودکار محتوای رسانه های اجتماعی را نیز دارد.

36. کِی وورد اِوری وِر (Keywords Everywhere)

کِی وورد اِوری وِر (Keywords Everywhere)
کِی وورد اِوری وِر (Keywords Everywhere)

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند بدون این ابزار یا افزونه، سرعت بررسی کار بازاریابی دیجیتال کاهش پیدا می کند. هر زمان که عبارتی (در هر زمینه) را برای جستجو وارد کنید، به سرعت ترافیک جستجوی ماهانه عبارت، هزینه های پرداختی تبلیغات کلیکی و رقبا را نشان می دهد.

37. منگولز (Mangools)

منگولز (Mangools)
منگولز (Mangools)

این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای برنامه تحقیقاتی و ردیابی سئو بسیار عالی کار می کند. این ابزار یک رابط کاربری ساده و تمیز برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی ارائه داده و به شما امکان می دهد رتبه بندی صفحات بازاریابی خود را دنبال کنید. از دیگر کاربردهای این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجزیه و تحلیل پیوند برای اسکن کانال های مربوطه برای ایجاد ایده ها
 • حسابرسی وب سایت برای ردیابی اعتبار دامنه
 • ارائه بک لینک های ورودی از سایر وب سایت ها
 • ایجاد استراتژی بازاریابی مؤثر برای اطمینان از پیدا کردن آنلاین توسط مشتریان

تنها ایرادی که بر این ابزار وارد است فاقد بودن آن از برخی موارد استانداردهای صنعت سئو است. این ابزار نسبت به رقبای خود، نرخ مقرون به صرفه تری دارد و نسبت به آنها رابط کاربری ساده تری برای پیمایش نیز دارد که استفاده آن برای مبتدیان، کار را آسان می کند.

تیم های بازاریابی که از این ابزار استفاده کرده اند افزایش باور نکردنی ترافیک ارگانیک در طول 3 ماه و بالا بودن نرخ تبدیل را از مزایای دیگر این ابزار دانسته اند.

38. مجستیک (Majestic)

مجستیک (Majestic)
مجستیک (Majestic)

این ابزار به تصمیم گیری بازاریاب دیجیتال در مورد قدرت یک وب سایت بر اساس پیوندهای اشاره شده، کمک می کند. تیم محتوا با استفاده از این ابزار، هنگام ارزیابی هر وب سایتی، بینش سریع درباره پیوندهایی که به آن اشاره می کنند، به دست می آورند و این گونه تصمیم گیری در مورد استراتژی آسان می شود. با توجه به اینکه لینک سازی یک عنصر حیاتی برای سئو بوده، وجود ابزار Majestic به شما امکان تصمیم گیری مبتنی بر داده را می دهد.

39. نایت واچ (Nightwatch)

نایت واچ (Nightwatch)
نایت واچ (Nightwatch)

این ابزار به ردیاب سئوی نسل بعدی معروف بوده و متمرکز بر مقیاس پذیری طراحی شده است. با استفاده از این ابزار شرکت ها و آژانس ها می توانند آینده نگری لازم را داشته باشند. می توان تجزیه و تحلیل داده های عملکرد سئو را عمیق تر انجام داده تا به بینش های مهمی دست پیدا کنید. ابزار Nightwatch یک ابزار بخش بندی پیشرفته بوده که توانایی کاربردهای زیر را دارد:

 • توانایی های فیلتری
 • گزارش های قابل تنظیم
 • تجسم داده های پیشرفته

40. ابزار AnswerThePublic.com

ابزار AnswerThePublic.com
ابزار AnswerThePublic.com

این ابزار را مدیران بازاریابی دیجیتال زیادی توصیه کرده اند. ابزار AnswerThePublic.com را راهی عالی برای تحقیق در مورد عبارات عنوان کرده که مخاطب هنگام جستجوی گوگلی استفاده می کند. این ابزار از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال رایگان به شما امکان می دهد موضوعی را جستجو کرده و سپس سؤالاتی را که مردم در سراسر اینترنت درباره آنها می پرسند، برای شما به نمایش می گذارد، این گونه شما می توانید ایده بگیرید و بهترین محتوایی که مردم به آن نیاز دارند، تولید کنید.

41. ایر تیبل (Airtable)

ایر تیبل (Airtable)
ایر تیبل (Airtable)

تیم های محتوایی مانند کُدُ سئو که تولیدات ویدئویی زیادی دارند، برای سفارشی کردن مدیریت پروژه از این ابزار استفاده می کنند که از امکانات زیر برخوردار است:

 • قابلیت تغییر دادن زمینه ها
 • خودکار کردن فرایند
 • به اشتراک گذاری با تیم برای هم مسیر بودن
 • ستون پیوست کردن فایل ها به یک فیلد

بسیاری از ابزارهای مشابه وجود دارد اما برخی از آنها که ویژگی هایی زیادی دارند، استفاده سختی داشته و آنهایی که استفاده آسان دارند، ویژگی های کمتری را در خود گنجانده اند. ابزار Airtable علاوه بر اینکه استفاده از آن ساده بوده، دارای ویژگی های بسیاری نیز هست. استفاده از آن موجب می شود تیم های محتوایی، سازنده تر و سازماندهی شده تر پیش بروند. مشتریان ِ تیم های محتوایی نیز از این امر راضی بوده و سود لازم را از سرعت عمل در کارها برده اند.

بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال ایرانی

در قسمت قبل با بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ خارجی آشنا شدید، در این قسمت با بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال ایرانی آشنا می شوید.

1. ابزار کُدُ سئو

این ابزار یکی از بهترین ابزارهای مدیریت محتوا در ایران بوده که مشتریان زیادی رو به خود جذب کرده است. تیم سئویی این شرکت، دارای دانش به روز بوده و با تغییرات تکمیلی گوگل و شبکه های اجتماعی مختلف پیش می روند. این شرکت داخلی برای بهتر انجام دادن کار مشتریان خود از ابزارهای به روز و عالی خارجی نیز استفاده می کند.

این ابزار داخلی با ایجاد تغییرات در طراحی و محتوای وب سایت شما، کاری می کند تا سایت شما برای موتورهای جستجو جذاب تر به نظر برسند و همیشه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. در یک کلام همراه با ابزار کُدُ سئو، همیشه می توانید سئوی به روز شده داشته باشید. ابزار کد سئو به صورت هم زمان از تجربه و تخصص استفاده می کنند و نتایج قابل اندازه گیری به صاحبان کسب و کار ارائه می دهند.

2. ابزار نوین هاب

ابزار نوین هاب یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال بوده که مدیریت سوشال مدیا را انجام می دهد. این ابزار به دستیار هوشمند مدیریت شبکه های اجتماعی معروف است و افراد و شرکت های مشهور داخلی زیادی از آن استفاده کرده و راضی بوده اند. ای پلتفرم قابلیتهای زیر را دارد:

 • قابلیت انتشار و زمان بندی
 • مدیریت کامنت ها
 • آنالیز شبکه اجتماعی
 • ساخت برند
 • تعامل بیشتر با مخاطبان

با این ابزار می توانید به صورت هم زمان، همه شبکه های اجتماعی خود را برنامه ریزی و زمان بندی کرده و حضور مداوم با صرف کمترین زمان داشته باشید.

3. ابزار رنکفایند

ابزار rankfind از سری ابزارهای بازاریابی دیجیتال داخلی برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده دارد. این ابزار دامنه های مناسب را پیدا کرده و جایگاه کلمات کلیدی را در گوگل بررسی می کند و قابلیت کیوورد یاب پیشرفته نیز دارد، نهایتا گزارش های لازم را به مشتری نیز ارائه می دهد. تنها ایراد این ابزار، هزینه بالا آن نسبت به ابزارهای مشابه است.

4. ابزار KWrank.ir

ابزار kwrank نیز یکی از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی بوده که نسبت به ابزار قبلی، قدیمی تر محسوب می شود. این ابزار بر اساس پیشنهاد گوگل، کلمات کلیدی را ارائه می دهد که بازخورد مناسبی خواهند داشت. گزارش های لازم را به مشتری داده و امکان بررسی خودکار سئو را نیز دارند.

5/5 - (2 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط