خدمات افزایش سرعت سایت وردپرس [100% تضمینی] تحویل فوری - کُدُسئو

خدمات افزایش سرعت سایت وردپرس [100% تضمینی] تحویل فوری

سریع ترین سرعت نمایش سایت لایق شماست.
تنها 5 ثانیه فرصت دارید تا خودتان را به مشتریان معرفی کنید، پس با استفاده از خدمات افزایش سرعت سایت کدُ سئو، زمان را از دست ندهید.
تضمین لود سریع
تضمین لود سریع
تمضین بهترین کیفیت و بالاترین سرعت لود سایت براساس ابزارهای آنالیز سرعت سایت
ماندگاری بالا
ماندگاری بالا
ماندگاری بالا بعد از انجام مراحل افزایش سرعت سایت
ماندگاری بالا
اصلاح ساختار
اصلاح ساختار ظاهری سایت براساس تکنیک های روز دنیا

هزینه پلن های خدمات افزایش سرعت سایت وردپرس کدُ سئو

پلن های ویژه برای مشتریان به همراه بالاترین و بهترین کیفیت

خدمات افزایش سرعت سایت وردپرس [100% تضمینی] تحویل فوری

این روزها هر کسب و کار و حرفه ای در اولین قدم ها برای شروع، به سراغ راه اندازی سایت می رود و سعی می کند متناسب با حرفه ای که در آن مشغول به فعالیت است، مدلی از سایت را انتخاب کند که بیشترین بازدهی را داشته باشد.

استفاده از ابزارهای متفاوت برای طراحی و بهینه سازی سایت ها هم در این مرحله کمک می کنند تا صاحبان شرکت ها و کسب و کارهای مختلف، به راحتی به اهداف خود دست یابند. یکی از این ابزارها که امروزه در حوزه طراحی سایت بسیار متداول است، وردپرس است.

با وردپرس هر طراح سایتی می تواند دقیقاً به همان قالبی از سایت که در ذهن خود دارد، برسد. در وردپرس تمام ابزارهایی که شما برای انتشار سایت خود در شبکه اینترنت دارید نیز در اختیارتان قرار داده شده است، برخی از این ابزارها به همراه نرم افزار وردپرس در اختیار شما قرار می گیرند و برخی دیگر به عنوان پلاگین های قابل استفاده ای هستند که توسط کاربران وردپرس در طول زمان طراحی و ساخته می شوند.

یکی از مزایای استفاده از وردپرس این است که تنها با کمی تحقیق و مطالعه و صرف وقت می توانید با استفاده از نرم افزار وردپرس سایتی را طراحی کنید که دقیقاً منطبق با نیازهای شما باشد و برای بازدیدکنندگان هم تا اندازه ای جذابیت داشته باشد که پس از یک بار بازدید، مجدداً به سراغ آن بیایند.

همان طور که گفتیم وردپرس از امکانات زیادی برخوردار است که با استفاده از آن ها شما دقیقاً به هر آنچه از یک سایت انتظار دارید، خواهید رسید. در این نوشته سعی داریم به یکی از پرطرفدارترین خدماتی که این نرم افزار ارائه می دهد، بپردازیم یعنی خدمات افزایش سایت وردپرس که در بین استفاده کنندگان این نرم افزار بسیار پرکاربرد است.

آنچه در ادامه می خوانیم

خدمات افزایش سرعت سایت وردپرس

سرعت بالای سایت یکی از مهم ترین خدماتی است که وردپرس به کاربران خود ارائه می دهد چراکه سرعت بارگذاری پیج ها تقریباً بر همه چیز تأثیر می گذارد، از ترافیک سایت گرفته تا نرخ پرش کاربران یا میزان تعامل و رضایت مندی آن ها با سایت و در نهایت سوددهی سایت.

به همین دلایل، افزایش سرعت سایت وردپرس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه این مقاله خواهیم گفت که چرا سرعت بارگذاری پیج ها مهم هستند و چه فاکتورهایی روی سرعت سایت وردپرس شما تأثیر می گذارد؛ هم چنین به شما می گوییم که چرا سرعت سایت وردپرس تا این اندازه مهم است و سپس به شما تکنیک هایی را خواهیم گفت که با استفاده از آن ها می توانید سرعت سایت وردپرس خود را تا جای ممکن افزایش دهید.

چرا افزایش سرعت سایت وردپرس مهم است

چرا افزایش سرعت سایت وردپرس مهم است

چرا افزایش سرعت سایت وردپرس مهم است

شاید برایتان جالب باشد که در یک سایت وردپرس، تأخیر چند ثانیه ای در بارگذاری پیج ها می تواند روی آمار بازدید از سایت شما هم تأثیر بگذارد و از خود بپرسید واقعا این موضوع تا این حد برای مردم مهم است؟

 • سرعت پایین باعث می شود که بازدیدکنندگان خود را از دست بدهید.

در ادامه آماری را برای شما می آوریم که به میانگین بارگذاری صفحات وب و میزان توجه بازدیدکنندگان پرداخته است.

 • بین سال‌های 2000 تا 2015، میانگین صرف وقت بازدیدکنندگان از سایت ها، از 12 ثانیه، به 8 ثانیه تقلیل پیدا کرد.
 • 47 درصد بازدیدکنندگان انتظار دارند که سرعت بارگذاری یک صفحه وب دو ثانیه یا کمتر باشد.
 • 40 درصد کاربران سایت ها، استفاده از سایت هایی را که سرعت بارگذاری صفحات آن ها بیش از 3 ثانیه به طول بینجامد، کنار می گذارند.
 • 79 درصد مشتریانی که از کار با یک سایت راضی نبوده اند، دیگر تمایلی به خرید از آن سایت نخواهند داشت.
 • یک ثانیه تأخیر در بارگذاری یک سایت، منجر به کاهش 7 درصدی نرخ تعامل کاربران می شود.

این آمار و ارقام، به صورت انتزاعی و بر اساس حدس و گمان به دست نیامده است؛ به عنوان مثال شرکت آمازون محاسبه کرده که چنانچه سرعت بارگذاری صفحات این پیج، یک ثانیه به تأخیر بیفتد، این شرکت در فروش سالانه خود، 6/1 میلیارد دلار متضرر خواهد شد. هر چند که هیچ کدام از ما سایتی به بزرگی آمازون در اختیار نداریم؛ ولی مشخصاً برای بازدیدکنندگان ما  هر ثانیه با ارزش است.

 • سرعت سایت یکی از فاکتورهای غیررسمی رتبه بندی سایت ها در گوگل/ بینگ و یاهو است.

تقریباً همه موتورهای جستجو مایل هستند تا بهترین نتایج جستجو را در اختیار کاربران خود بگذارند و در این میان اگر سایتی با سرعت پایین خود حوصله کاربران را سر ببرد، در موتورهای جستجو جایی ندارد.

هرچند سرعت سایت ها هنوز به صورت رسمی یکی از فاکتورهای رتبه بندی و سئو در موتورهای جستجو نیست ولی در جستجو و پیدا کردن سایت شما از سوی کاربران مؤثر خواهد بود؛ اما چگونه؟

سایتی که از سرعت پایینی برخوردار است، سرعت پرش بالایی خواهد داشت. سرعت پرش یک سایت در واقع میزان ترک یک سایت توسط بازدیدکنندگان بلافاصله پس از بارگذاری سایت است. به بیان دیگر، وقتی یک سایتی با سرعت پایین مشغول بارگذاری است، بازدیدکننده منتظر نمی ماند و با کلیک دکمه «برگشت»، انصراف خود را اعلام می کند.

در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، موتور جستجوی گوگل، این حرکت کاربر را به عنوان یک امتیاز منفی برای شما درنظر می گیرد و سایت شما را در دسته سایت های بی کیفیت قرار می دهد.

این اتفاق وقتی کاربران از اینترنت موبایل خود استفاده می کنند بیشتر اتفاق می افتد چراکه معمولاً سرعت اینترنت موبایل کندتر از اینترنت وای‌فای است. از طرفی هم موتور جستجوی گوگل، با فرض اینکه این روزها مردم برای جستجوی سایت ها بیشتر از تلفن های همراه خود استفاده می کنند،  سرعت سایت در نمایه موبایل را یکی از فاکتورهای رتبه بندی خود قرار داده است

ترفندهای افزایش سرعت سایت وردپرس

با توجه به آنچه گفته شد، می توان به این نتیجه رسید که چه چیزهایی باعث می شود یک سایت وردپرس سریع یا کند شود. در این قسمت از مقاله، گام های ابتدایی برای افزایش سرعت یک سایت وردپرس و کاهش زمان بارگذاری آن را خواهیم گفت:

 1. در انتخاب هاست، دقت کنید.

انتخاب هاست مناسب برای افزایش سرعت سایت

انتخاب هاست مناسب برای افزایش سرعت سایت

یکی از مهم ترین گام ها برای افزایش کارایی سایت این است که از یک هاست خوب برای میزبانی سایت خود استفاده کنید. مطمئناً هاست های ارزان قیمت بسیاری وجود دارند ولی به خاطر داشته باشید که در انتخاب هاست هر چقدر هزینه بیشتری صرف کنید، به همان میزان از امکانات بیشتری برخوردار خواهید شد. از طرفی گفتیم که سرعت سایت مهم است پس انتخاب هاست از آن قسمت های کار است که تحت هیچ شرایطی نباید در آن کوتاهی کرد؛ ولی چگونه؟

 به عنوان اولین توصیه، اگر می توانید از هاست هایی که بین چندین سایت به اشتراک گذاشته می شوند استفاده نکنید چراکه وجود سایت های نامناسب روی یک سرور می تواند سرعت سایت شما را کاهش دهد. اگر سایت خیلی بزرگی دارید و به اندازه کافی هم نیروی انسانی و بودجه در اختیارتان هست، بهتر است به طور کلی از یک سرور شخصی استفاده کنید.

انتخاب دیگر شما استفاده از هاست های پیشنهادی وردپرس است. با این انتخاب در واقع شما سایت خود را روی سروری راه اندازی کرده اید که با نرم افزار وردپرس هم خوانی و سازگاری دارد و شما نیاز ندارید نگران هیچ یک از مشکلات فنی راه اندازی سایت خود باشید. علاوه بر این، با انتخاب هاست های پیشنهادی وردپرس، هزینه های شما کاهش می یابد.

 1. تکنولوژی های به کار گرفته شده در وب سایت خود را به روز نگهدارید.

تکنولوژی های به کار گرفته شده در وب سایت خود را به روز نگهدارید.

تکنولوژی های به کار گرفته شده در وب سایت خود را به روز نگهدارید.

دومین قدمی که با استفاده از آن می توانید سرعت سایت وردپرس خود را بالا ببرید استفاده از تکنولوژی های به روز است. در این مرحله استفاده از نسخه های به روز HTML ، PHP و… توصیه می شود؛ با این کار شما می توانید از آخرین ویژگی ها و بهینه سازی های انجام گرفته در این تکنولوژی ها استفاده کنید و سرعت سایت خود را افزایش دهید.

تمام سایت ها حداقل باید از ورژن PHP 7.2 که در حال حاضر آخرین نسخه این برنامه است که هنوز به روزرسانی های امنیتی را دریافت می کند، استفاده کند.

یک هاست با کیفیت، به خودی خود این ارزیابی ها را انجام می دهد و چنانچه شما از نسخه قدیمی PHP استفاده کرده باشید، به شما یادآوری می کند هر چند که خود شما نیز باید به این مسأله عادت کنید و به طور مرتب آن را انجام دهید. به یاد داشته باشید که هرگاه وارد هاست می شوید، نگاهی به آخرین ورژن PHP استفاده شده خود بیندازید.

 1. از آخرین ورژن های وردپرس و اجزای آن استفاده کنید.

استفاده از آخرین ورژن های وردپرس برای افزایش سرعت سایت

استفاده از آخرین ورژن های وردپرس برای افزایش سرعت سایت

هر آنچه برای نرم افزارهای روی سرور ارزشمند است، برای وردپرس نیز مفید خواهد بود. هر ورژنی از CMS با ویژگی های جدید و اصلاحات نوآورانه مربوط به خود همراه است که باعث می شوند سایت شما به طور مناسبی اجرا شود و از کند شدن آن پیشگیری می کنند.

به روز رسانی سایت، نه تنها باعث افزایش سرعت آن می شود بلکه به امنیت آن هم کمک می کند. با آخرین ورژن وردپرس می توانید مطمئن باشید که آسیب های احتمالی به سایت هم برطرف شود چراکه هیچ چیزی به اندازه یک سایت آسیب دیده نمی تواند سرعت شما را کاهش دهد.

 1. از یک تم مناسب برای سایت خود استفاده کنید.

تم مناسب برای سایت وردپرسی

تم مناسب برای سایت وردپرسی

تم ها یکی از فاکتورهای تعیین کننده سرعت سایت هستند و به راحتی می توانند سرعت سایت شما را کاهش دهند چراکه برخی از تم ها، به حدی اجزای مختلف دارند که بارگذاری هر یک از آن ها زمان بر است. به خاطر داشته باشید که هر یک از این خصوصیات توسط یک سری کدها بارگذاری می شوند و خیلی اوقات حتی وقتی که از آن ویژگی در سایت هم استفاده نمی کنید با این حال آن کدها اجرا می شوند؛ بنابراین بهتر است از تمی استفاده کنید که تنها آنچه را که شما بدان نیاز دارید، داشته باشند و نه بیشتر از آن را. راه بهتر دیگر این است که یک تم کاملاً سبک و ساده را انتخاب کنید و بعد خصوصیات مورد نظر خود را از طریق پلاگین به آن اضافه کنید. تم های مناسبی که شما در ابتدای کار با وردپرس و ووکامرس می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید، GeneratePress و Astra هستند.

 1. مرتباً پایگاه داده خود را رسیدگی کنید.

آپدیت پایگاه داده برای افزایش سرعت سایت

آپدیت پایگاه داده برای افزایش سرعت سایت

رسیدگی دوره ای برای داشتن یک پایگاه داده مرتب و قابل استفاده، ضروری است. ابزارهای بسیاری هم به این منظور در دسترس است از جمله WP-Optimize و WP-Sweep که روند انجام نگهداری از پایگاه داده را تسهیل می کنند. علاوه بر این، اگر آمار بازدید شما سیر نزولی دارد، این دو ابزار باز هم می توانند به کمک شما بیایند چراکه کاهش بازدید سایت تأثیر مستقیم بر کاهش سرعت بارگذاری سایت دارد. Advanced Database Cleaner یکی از بهترین پلاگین ها برای رسیدگی به پایگاه داده شماست ولی از آنجایی که هیج برنامه ای کامل و بی خطا نیست، به یاد داشته باشید که در ابتدای کار از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید.

 1. نظارت مداوم

نظارت بر سرعت سایت وردپرسی

نظارت بر سرعت سایت وردپرسی

تا به حال شنیده اید که می گویند هر آنچه را که می شود اندازه گیری کرد، می توان مدیریت کرد؟ این موضوع در خصوص سرعت سایت وردپرس شما هم صادق است، یعنی تنها زمانی می توانید در این مورد اقدام مؤثری انجام دهید که از بروز مشکل آگاهی داشته باشید.

ابزارهایی مانند Pingdom به صورت اتوماتیک می توانند سایت شما را رصد کنند؛ چنانچه از این ابزار استفاده کنید، به محض ثبت نام، ایمیلی برای شما می آید و سرعت سایت را اطلاع می دهد.

 1. اندازه تصاویر سایت را بهینه سازی کنید.

سئو تصویر

سئو تصویر

معمولاً تصاویر فضای زیادی از یک صفحه وب را به نسبت متن یا CSS می گیرند، به همین دلیل، برای اینکه سرعت سایت وردپرس شما اضافه شود، مهم است که یاد بگیرید چطور بدون اینکه از کیفیت آن ها کاسته شود، حجم آن ها را پایین بیاورید یا در اصطلاح آن ها را کمپرس یا فشرده سازی کنید.

یک راه قدیمی آن این است که شما پیش از اینکه یک تصویر را بارگذاری کنید، آن را در نرم افزاری مانند فتوشاپ، با استفاده از گزینه Save for web فشرده سازی کنید، ولی با این کار شما تا جای ممکن از حجم تصویر کم نکرده اید و هنوز حجم تصویر زیاد محسوب می شود.

پلاگین های ShortPixel و TinyPNG از بهترین پلاگین ها برای بهینه سازی تصاویر برای وب هستند و چنانچه این دو ابزار را به سایت وردپرس خود اضافه کنید، به طور اتوماتیک، حجم تصاویر سایت شما را پایین می آورند.

ولی اگر به دنبال پلاگین های رایگان برای انجام این کار هستید، WP Smush یا EWWW Image Optimization ، هر دو می توانند برای بهینه سازی تصاویر به شما کمک کنند.

 1. میزبانی ویدیوها را از طریق سایت خود انجام ندهید.

سئو ویدئو

سئو ویدئو

ویدیوها هم درست مانند تصاویر می توانند سرعت سایت وردپرس شما را کاهش دهند. هرچند که وردپرس قابلیت هاستینگ و نمایش فیلم را دارد، ولی به نظر می رسد استفاده از این قابلیت به نفع شما نباشد چراکه در درجه اول پهنای باند زیادی را اشغال می کنند که اگر اکانت هاست شما محدود باشد، به ضرر شماست و در ثانی، سایت وردپرس شما را گسترده تر می کنند، در نتیجه پشتیبان گیری از آن دشوار می شود.

لازم به ذکر است که سایت های میزبان زیادی برای بارگذاری ویدیوها موجود هستند که سرعت بسیار بالایی هم دارند و خیلی بهتر از سرور شما از پس این کار بر می آیند.

 1. از فشرده سازی Gzip استفاده کنید.

استفاده از Gzip برای افزایش سرعت سایت

استفاده از Gzip برای افزایش سرعت سایت

ما در مورد فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر سایت صحبت کردیم و حتماً با زیپ کردن یا فشرده کردن فایل ها در کامپیوتر از قبل آشنایی دارید، در اینجا می خواهیم به شما بگوییم که همین امکان برای سایت هم وجود دارد.

یک سایت وردپرس در واقع مجموعه ای از تعدادی فایل است و فشرده سازی برای داده ها و کدهای تکراری موجود در این فایل ها کارایی بالایی دارد.

فشرده سازی فایل های یک سایت وردپرس، باعث می شود که سرعت بارگذاری آن ها کاهش یابد. به علاوه، تمام مرورگرهای جدید، قادر به خواندن فایل های کمپرس شده هستند و این کار را معیار خوبی برای افزایش سایت وردپرس می دانند.

 1. امنیت سایت خود را تأمین کنید.

افزایش امنیت سایت برای بهبود سرعت سایت

افزایش امنیت سایت برای بهبود سرعت سایت

یکی از مهم ترین تکنیک های ناگفته وردپرس، امنیت است. برای تأمین امنیت سایت، در کنار توصیه به، به روزرسانی مرتب سایت وردپرس، پلاگین های آن و تم سایت، همواره باید فایل های وارده و منابع سرور را بررسی کنید تا بارگذاری اضافه ای صورت نگرفته باشد، بهترین روش این است که اگر بارگذاری بیش از حد مجاز انجام شد به شما هشدار داده شود تا شما بتوانید آن را بررسی کنید چراکه اغلب اوقات این بارگذاری های اضافه به خاطر ربات هایی هستند که به سایت شما حمله می کنند.

شما می توانید سایت خود را در مقابل حملات احتمالی از طریق Cloudflare یا Sucuri محافظت کنید.

چطور سرعت سایت را اندازه گیری کنیم

اندازه گیری سرعت سایت

اندازه گیری سرعت سایت

معمولاً مشکل سرعت یک سایت وردپرس از آن جایی شروع می شود که شما آن را روی کامپیوتر خود می سنجید و می بینید که از سرعت مناسبی برخوردار است ولی حقیقت این است که روی کامپیوتر کاربران به این صورت نیست.

در حقیقت یکی از دلایلی که وب سایت شما، روی کامپیوتر شخصی شما با سرعت بیشتری بارگذاری می شود این است که حافظه کش مرورگر شما از قبل یک سری از المان های سایت را روی درایو هارد کامپیوتر شما بارگذاری کرده است و هر بار که وارد سایت می شوید از همان المان ها برای بارگذاری کامل سایت استفاده می کند و در نتیجه در زمان بارگذاری صرفه جویی می شود و شما فکر می کنید سرعت سایت وردپرس شما بالاست. این در حالی است که بارگذاری سایت شما برای کسانی که این المان ها را روی درایو هارد خود ندارند، بسیار متفاوت است؛ علاوه بر این، کاربران متناسب با موقعیت جغرافیایی خود از سرعت های اینترنت متفاوت استفاده می کنند.

بنابراین شما حتماً باید از معیارهای مناسب ارزیابی استفاده کنید. خوشبختانه برای این کار ابزارهای مفید زیادی وجود دارد. توصیه ما به شما GTmetrix و Pingdom است. هر دو این ابزارها به شما کمک می کنند تا سرعت سایت وردپرس خود را در موقعیت های مختلف سرور بسنجید.

سرعت سایت شما باید به چه میزان باشد

واقعاً یک سرعت قابل قبول برای سایت به چه میزان است و صفحات یک سایت ایده آل در چه مدت زمانی باید بارگذاری شوند؟ پاسخ این پرسش ها کوتاه و ساده است: زیر دو ثانیه.

اگر می خواهید بدانید که چطور به این عدد رسیده اند باید بگوییم که این زمان از تحقیقی بر اساس صبر و حوصله کاربران به دست آمده است، علاوه بر آن مدت زمانی که موتور جستجوی گوگل به سایت های تجاری برای بارگذاری اختصاص می دهد هم دو ثانیه است.

از طرفی اگر سایت شما در مدت زمان  7/1 ثانیه بارگذاری شود، از 75 درصد سایت های موجود روی شبکه اینترنت پیشی گرفته اید و این امتیاز بزرگی محسوب می شود؛ در واقع مدت زمان دو ثانیه تنها یک معیار است و اگر کسی بتواند در کمتر از این زمان سایت خود را بارگذای کند، مسلماً در میدان رقابت، برنده شده است.

سخن پایانی

سرعت بارگذاری، فاکتور بسیار مهمی در موفقیت وب سایت ها به شمار می رود که می تواند روی نرخ پرش کاربران، میزان تعامل آن ها با سایت، رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو و… اثر مستقیم بگذارد. خوشبختانه تکنیک های بسیاری برای افزایش سرعت سایت ها وجود دارد که در این مقاله، به برخی از آن ها اشاره کردیم. بهتر است از آن اقداماتی که به سادگی می توانید انجام دهید، شروع کنید زیرا قرار نیست همه ترفندهای گفته شده را با هم و یک باره روی سایت خود پیاده سازی کنید.

اگر انجام کارهای مورد نیاز برای افزایش سایت وردپرس برایتان دشوار است، می توانید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید و در انتها اینکه به خاطر داشته باشید که سرعت سایت، تمام آن چه ما به دنبال آن هستیم، نیست؛ هر چند که فاکتور مهمی محسوب می شود ولی هدف نهایی ما ارائه یک سایت با کیفیت به بازدیدکنندگان است تا بتوانیم از طریق آن به یک کسب و کار پر سود برسیم، پس افزایش سرعت سایت وردپرس را تنها یک فاکتور در رسیدن به این هدف تلقی کنیم.

close banner سفارش محتوا
close banner close banner۰۲۱-۷۷۵۲۵۶۰۲ close banner۰۹۹۳۱۴۹۷۴۵۹

بستن