طراحی سایت رستوران و کافی شاپ [فروشگاهی + سفارش آنلاین غذا]

طراحی سایت رستوران و کافی شاپ [فروشگاهی + سفارش آنلاین غذا]

بهترین سایت لایق شماست.
وب سایت بهترین فضا برای ارائه محصولات و خدمات شماست. به خاطر همین طراحی زیبای سایت اولویت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. ما اینکار را برای شما مثل آبخوردن انجام میدیم.
هویت و اصالت
هویت و اصالت
طراحی سایت باید به گونه ای باشد، که در اولین نگاه کاربر هویت وماهیت کسب و کار شما را فریاد یزند.
ظاهری زیبا و کاربردی
ظاهری زیبا و کاربردی
یک وب سایت زیبا و کاربردی جذابیت زیادی را برای مشتریان شما خواهد داشت. بنابراین نباید از این مورد غلفت کرد.
مطابق با سلیقه و هنر ایرانی
مطابق با سلیقه و هنر ایرانی
یک وب سایت زیبا و کاربردی جذابیت زیادی را برای مشتریان شما خواهد داشت. بنابراین نباید از این مورد غلفت کرد.

هزینه پلن های طراحی سایت کُدُ سئو

پلن های ویژه برای مشتریان به همراه بهترین و بالاترین کیفیت
طراحی سایت
تعمیرات و پشتیبانی سایت
 1. براساس نیاز کارفرما، انواع قالب های حرفه ای شرکتی وردپرسی که همگی دارای لایسنس می باشند معرفی و پس از تایید کارفرما راه اندازی سایت انجام خواهد شد. همچنین این قالب ها تمام نیاز کاربران برای معرفی شرکت و خدماتی که ارائه خواهند داد را برطرف می کند.

 2. براساس نیاز کارفرما، انواع قالب های حرفه ای فروشگاهی وردپرسی که همگی دارای لایسنس می باشند معرفی و پس از تایید کارفرما راه اندازی سایت انجام خواهد شد. همچنین قالب ها تمام نیاز کاربران برای ورود به سایت و امکان خرید از طریق درگاه پرداخت را خواهند داشت.

 3. براساس نیاز کارفرما، انواع قالب های حرفه ای خدماتی وردپرسی که همگی دارای لایسنس می باشند معرفی و پس از تایید کارفرما راه اندازی سایت انجام خواهد شد. همچنین قالب های مذکور تمام موارد مربوط به ارائه خدمات و نمونه کارهای شما را به صورت کاملا حرفه ای بیان خواهد کرد.

 4. براساس نیازهای کارفرما طراحی های بصری و گرافیکی جذاب مخصوص هر شرکت و مجموعه ایجاد و پیاده سازی خواهد شد. گفتنی است این طراحی ها منحصر به فرد و غیر قابل پیاده سازی برای سایرین خواهد بود. (پلن های طراحی اختصاصی از نظر ساختار وردپرسی هیچ تفاوتی با قالب آماده نخواهند داشت و تنها از بُعد ظاهری متمایز خواهند بود. لذا تمامی امکانات وردپرس آماده را خواهند داشت)

 5. با این ویژگی، سایت به صورت اتوماتیک پیامک های خرید محصول را به مدیر سایت و تایید خرید به مشتری ارسال خواهد کرد. مانند هنگامی که مشتریان خریدی از طریق درگاه پرداخت انجام می دهند، پیامکی برای موفقیت آمیز بودن خرید مشتریان و پیامکی جهت اطلاع به مدیر سایت ارسال می شود.

 6. مدت نمایش کامل سایت های وردپرسی به صورت اتوماتیک بالای 6 الی 7 ثانیه می باشد. هرچه این مدت زمان کاهش پیدا کند، هم مشتریان شما رضایت بیشتری خواهند داشت و هم رتبه بهتری در گوگل بدست خواهید آورد. لذا ما با بهینه سازی سورس های وردپرس سایت شما (بدون استفاده از افزونه) این امکان را مهیا می کنیم تا مدت زمان نمایش سایت شما زیر 4 ثانیه انجام شود.

 7. نحوه ارسال کالا از طریق پست، پیک موتوری، تیپاکس و... به مشتریان یکی از اصلی ترین قابلیت های سایت می باشد. چرا که برای شما و مشتریان سالم رسیدن و به موقع رسیدن محصول خیلی اهمیت خواهد داشت. لذا برای تعیین نحوه ارسال و دریافت هزینه آن از طریق پست، پیک موتوری، تیپاکس و... می بایست این ویژگی حتما در سایت شما اعمال شود.

 8. انتخاب زمان ارسال کالا توسط مشتریان باعث کاهش تماس های اضافه و مدیریت بهتر فروش می شود. علاوه بر رضایت بیشتر مشتریان نسبت به عملکرد سایت مدیر سایت می تواند زمان های مشخص را برای ارسال سفارشات در سایت تعریف نماید.

 9. قطعا کد تخفیف یک ویژگی بسیار مهم برای سایت های فروشگاهی است، چرا که این مسئله باعث افزایش و رشد خریدهای مشتریان شما خواهد شد و رضایت بیشتری را برای خریداران شما فراهم خواهد کرد. شما با این کار میتوانید به راحتی کد تخفیف خود را به صورت های گروهی و تکی براساس دسته بندی و هر محصول تعیین کنید. این ویژگی کاملا حرفه ای می باشد و قابلیت هایی همچون مدت زمان استفاده از کد تخفیف، تعداد دفعات استفاده از کد تخفیف و... را برای شما به صورت کاملا سازگار ایجاد می کند.

 10. ثبت نام در سایت های وردپرس به دلیل وجود فیلد های زیاد به هنگام ثبت نام، کمی سخت است. با این کار مشتریان شما می توانند به راحتی تنها با استفاده از شماره همراه ثبت نام کنند. این قابلیت به تجربه کاربری سایت شما خیلی کمک خواهد کرد.

 11. وارد شدن به پنل با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری برای خیلی از مشتریان شما آزار دهنده خواهد بود. با این روش مشتریان شما می توانند از طریق موبایل خود کد یک بار مصرف دریافت و اقدام به خرید نمایند.

 12. برخی از مشتریان شما نیازمند فاکتورهایی برای ارائه به شرکت و یا نهاد های مالیاتی خواهند بود. شما حتما برای رفع این مسئله می بایست اقدام کنید. اضافه کردن این ویژگی به سایت شما باعث می شود، تمام این فعالیت های زمانبر برای شما به صورت کاملا اتوماتیک انجام شود.

 13. صفحه دریافت مشخصات کاربران در وردپرس به صورت پیش فرض دارای فیلد های ورودی زیادی است که گاهی اصلا نیاز به دریافت این اطلاعات نیست. این مسئله باعث رنجش و آزار کاربران شما خواهند شد به طوری که حتی درصد زیادی از آنها به خاطر این مسئله از خرید خود منصرف می شوند. با اصلاح این فرم، تنها اطلاعات مهم و اساسی از مشتریان دریافت خواهد شد.

 14. برخی از سایت ها نیازمند ارتباط موثرتر با مشتریان می باشند، برای اینکار داشتن سیستم تیکت پشتیبانی بهترین راه حل است. با اینکار مشتریان می توانند مشکلات و سئوالات خود را در تیکت مطرح نمایند. وردپرس این قابلیت را به صورت پیش فرض ندارد و ما با استفاده از افزونه های معتبر این امکان را برای شما مهیا می کنیم.

 15. کیف شارژ یکی از ملزومات و ویژگی های مورد نیاز سایت های فروشگاهی است. چرا که کاربر می تواند پس از افزایش شارژ حساب خود در سایت به راحتی خریدهای خود را انجام دهد. درنتیجه این ویژگی باعث افزایش فروش سایت شما خواهد شد.

 16. یکی از روش های جذب مشتری برگشت هزینه به میزان خرید انجام شده به کیف پول خریدار می باشد. این کار باعث می شود تشویق مشتری برای خریدهای بعدی از شما می شود.

 17. ایجاد باشگاه مشتریان به شما این امکان را می دهد تا شماره موبایل مشتریان خود را به راحتی بدست آورید تا در زمان های مورد نیاز شما همچون روزهای بلک فرایدی و روز های تعطیل نوروز و اعیاد و مراسم ها برای ارسال پیامک های تخفیف به خریداران خود استفاده نمایید.

۰ ثبت سفارش
 1. در برخی از سایت های وردپرسی ممکن است به دلیل افزایش و یا خرابی دیتابیس مشکلاتی بزرگی برای شما ایجاد شوند. ما با استفاده از تکنیک های مختلفی این امکان را برای شما مهیا خواهیم کرد.

 2. برخی از مواقع به دلایل گوناگون نیازمند جابه جایی سایت خود به هاست و یا سرور دیگری خواهید بود. برای انجام این موارد ما از سایت شما بک آپ دریافت می کنیم و اطلاعات شما را در سایت جدید به منتقل خواهیم کرد.

 3. مدت نمایش کامل سایت های وردپرسی به صورت اتوماتیک بالای 6 الی 7 ثانیه می باشد. هرچه این مدت زمان کاهش پیدا کند، هم مشتریان شما رضایت بیشتری خواهند داشت و هم رتبه بهتری در گوگل بدست خواهید آورد. لذا ما با بهینه سازی سورس های وردپرس سایت شما (بدون استفاده از افزونه) این امکان را مهیا می کنیم تا مدت زمان نمایش سایت شما زیر 4 ثانیه انجام شود.

 4. صفحه دریافت مشخصات کاربران در وردپرس به صورت پیش فرض دارای فیلد های ورودی زیادی است که گاهی اصلا نیاز به دریافت این اطلاعات نیست. این مسئله باعث رنجش و آزار کاربران شما خواهند شد به طوری که حتی درصد زیادی از آنها به خاطر این مسئله از خرید خود منصرف می شوند. با اصلاح این فرم، تنها اطلاعات مهم و اساسی از مشتریان دریافت خواهد شد.

۰ ثبت سفارش

ویژگی های وب سایت های کد سئو

وب سایت واکنش گرا کد سئو

وب سایت واکنش گرا نسبت به دستگاه ها

قابلیت واکنشگرا نسبت به دستگاه ها به کاربران اجازه می دهد تا سایت را در موبایل و تبلت و لپ تاپ براساس اندازه صفحه به طور مناسب ببینند.

وب سایت واکنش گرا کد سئو

وب سایت سئو و بهینه سازی شده

بهینه سازی سئو برای وب سایت ها اهمیت زیادی دارد چرا که باعث نمایش در موتور های جستجو می شوند. لذا باید به این نکته دقت و اهمیت زیادی داد.

ابزارهای رشد سایت
ابزارهای رشد
هر ابزاری که برای رشد سایت خود لازم دارید را ما برآورده میکنیم
امنیت قوی سایت
امنیت قوی
ایجاد امنیت بالا با استفاده از پروتکل های روز دنیا
سرعت بالا سایت
سرعت بالا
بهینه سازی بالا برای بهبود در روند بارگذاری صفحات سایت
پنل مدیریت سایت
پنل مدیریت
در اختیار داشتن پنل مدیریت برای احاطه داشتن به تمام امور سایت

مراحل طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت در سه مرحله انجام می پذیرد

وب
            سایت واکنش گرا کد سئو

پیاده سازی کد های سایت

قابلیت واکنشگرا نسبت به دستگاه ها به کاربران اجازه می دهد تا سایت را در موبایل و تبلت و لپ تاپ براساس اندازه صفحه به طور مناسب ببینند.

وب سایت واکنش گرا کد سئو

طراحی گرافیکی

بعد از تایید شما نسبت به وایرفریم طراحان شروع به ایجاد طرح گرافیگی نسبت به نمونه ارائه شده خواهند کرد.

وب سایت واکنش گرا کد سئو

طراحی وایرفریم

با در نظر گرفتن نوع و نمونه کسب و کار و نیازمندی شما، ابتدا طرح اولیه برای تمام صفحات ترسم می شود تا ساختار ها و چیدمان المان ها مشخص شود.

وب سایت واکنش گرا کد سئو

هزینه طراحی وب سایت شما چقدر خواهد شد؟

کد سئو سه روش برای انجام طراحی سایت به شما پیشنهاد می دهد.استفاده از کدنویسی که طبیعتا بهتر می باشد بنابراین برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت. راه دوم استفاده از سایت ساز و ایجاد الگو شخصی سازی شده برای شما که هزینه مطلوب تری خواهد داشت. راه سوم استفاده از قالب های مطرح در این زمینه که نسبت به دو روش مذکور هزینه کمتری را خواهد داشت.

اسلاید خدمات

خدمات طراحی سایت کد سئو

هرآنچه که برای سایت شما لازم است!

طراحی اصولی سایت و ظاهری زیبا

طراحی اصولی و ظاهری زیبا

طراحان کد سئو هلق ظاهری زیبا برای کسب و کار شما را وظیفه خود می داند و بدان آگاه است.

ظاهری زیبا و کاربردی

رعایت استاندارد های جهانی

استفاده از استاندارد های جهانی باعث بهینه شدن هرچه بیشتر وب سایت شما می شود

امکانات کامل سایت

امکانات کامل

ارائه امکانات و ابزار های ضروری مربوط به کسب و کار شما برای راحتی بیشتر

آموزش و پشتیبانی

آموزش و پشتیبانی

ارائه آموزش استفاده و بهره برداری و پشتیبانی بعد از انجام طراحی سایت

طراحی سایت رستوران و کافی شاپ [فروشگاهی + سفارش آنلاین غذا]
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۵/۰۹

.

ارائه خدمات آنلاین در بستر وبسایت، یک فرصت طلایی برای کسب درآمد بیشتر رستوران‌ها، کترینگ‌ها، کافه‌ها و فست فودها است. شما با طراحی سایت رستوران می‌توانید خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کنید. به عنوان مثال می‌توانید با ساخت یک منو آنلاین، قیمت، رسپی و تصاویر یک غذا را به مخاطبین خود نشان دهید تا راحت‌تر بتوانند تصمیم‌گیری کنند. همچنین کاربران نیازی به مراجعه حضوری و پرداخت ندارند. آنها در سایت رستوران، کافی شاپ یا فست فود می‌توانند هزینه را به صورت اینترنتی پرداخت و غذا را داغ درب منزل تحویل بگیرند. در ادامه قصد داریم درباره قیمت طراحی سایت رستوران و کافی شاپ اطلاعات دقیق و جامع‎تری را در اختیار شما قرار دهیم. جهت مشاهده بیشتر نمونه‌‌های طراحی سایت فروشگاهی رستوران و قیمت آنها با ما همراه باشید.

بهترین نمونه های ایرانی و خارجی برای طراحی سایت رستوران و کافی شاپ

برای آنکه بتوانید یک وب سایت حرفه ای برای رستوران، کافی شاپ، فست فود و... خود طراحی کنید، باید قبل از هر چیزی رقبا را بررسی و از آنها ایده بگیرید. در این حالت با طراحی سایت کافی شاپ یا رستوران می‌توانید میزان درآمد و تعداد مشتریان خود را افزایش دهید. در ادامه چند نمونه از وبسایت‌های داخلی و خارجی حوزه رستوران را بررسی خواهیم کرد.

بهترین نمونه سایت‌های رستورانی ایرانی

1. رستوران ارکیده طراحی سایت رستوران ارکیده یک مثال عالی است. این رستوران در وبسایت خود از ویدیوهای مختلفی استفاده کرده و در حالی که کاربر در حال خواندن مطالب روی سایت است، به انمیشینی از یک بشقاب می‌رسد. جزئیات این بشقاب پس از رسیدن به آن تکمیل شده و مخاطب قطعا در این حالت احساس گرسنگی می‌کند و دست به سفارش غذا می‌زند. پس از آن اگر تا انتهای صفحه وبسایت اسکرول کنید با تعداد و آدرس شعب رستوران‌های ارکیده روبرو خواهید شد. 2. عطاویچ به طور کلی رنگ قرمز به دلیل ویژگی‌ اشتهابرانگیزی در اکثر رستوران‌ها و فست فودها استفاده می‌شود. عطاویچ هوشمندانه از رنگ قرمز در طراحی وبسایت خود نیز بهره گرفته است. شما به محض ورود به سایت عطاویچ شعار معروف این برند را مشاهده می‌کنید و قطعا نظرتان را جلب می‌کند. 3. رستوران زنجیره‌ای شیلا شیلا یکی از رستوران‌های زنجیره‌ای بسیار شناخته شده است که اغلب افراد آن را در پایتخت می‌شناسند. وبسایت رستوران شیلا دارای سیستم سفارش آنلاین بوده و مخاطب به راحتی می‌تواند با توجه به موقعیت مکانی خود از نزدیک‌ترین شعبه به صورت اینترنتی غذای خود را سفارش دهد. منو، لیست شعب و یک دکمه فراخوان سفارش واضح، کار را برای کاربر راحت‌ و طراحی سایت رستوران را مدرن کرده است.

بهترین نمونه سایت‌های رستورانی خارجی

1. Transfer Pizzeria Cafe وبسایت کافه پیتزا ترنسفر، یک وبسایت بسیار ساده و در حین حال کاربردی است. در این وبسایت شما همه اطلاعات مورد نیاز خود را در یک صفحه می‌توانید مشاهده کنید. همه این اطلاعات بسیار ساده، خلوت و بدون هیچگونه بهم ریختگی به کاربر نشان داده می‌شوند. در وبسایت کافه پیتزا ترنسفر یک نقشه گوگل مپ قرار داده شده تا مشتریان بتوانند به راحتی آنها را پیدا کنند. یکی از وجه تمایزهای طراحی سایت رستوران ترنسفر سبک ساده و کاربردی بودن آن است. 2. Schlotzsky’s این رستوران از ترکیب رنگ قهوه‌ای و خاکستری در طراحی وبسایت خود بهره گرفته است. این دو رنگ می‌توانند کاربران را تحت تاثیر قرار دهند و برای مدتی آنها را به نشستن و ماندن تشویق کنند. همچنین با بهره از رنگ‌های سبز و قرمز، سعی بر تحریک اشتها افراد و بازدیدکنندگان داشته است. 3. Taco Bell رستوران تاکو بل همه چیز را برای سفارش سریع و آنلاین فرآهم کرده است. طراحی سایت رستوران تاکو بل به گونه‌ای است که شما به محض ورود دکمه سفارش آنلاین را در بالا وبسایت مشاهده خواهید کرد. به همین منظور افرادی که در طی روز مشغله زیادی دارند، می‌توانند تنها با چند کلیک ساده، غذایشان را سفارش دهند. به طور کلی سیستم سفارش آنلاین می‌تواند وجه تمایز بزرگی بین شما و سایر رقبا ایجاد کند. چرا که مخاطبین این روزها به دنبال راحت‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها هستند.

یک سایت رستوران و کافی شاپ چه کاربردی دارد؟

طراحی سایت رستوران باید کاملا کاربردی و مفید باشد. چرا که در این حالت مشتریان به شما اعتماد می‌کنند و به شما غذا سفارش می‌دهند. یک سایت رستوران و کافی شاپ باید قابلیت‌های زیر را در اختیار مشتریان قرار دهد:

 • نمایش منو غذایی
 • سفارش آنلاین
 • امکان رزرو میز
 • وفاداری مشتریان
 • تخفیف‌های ویژه برای مناسبت‌های ویژه
 • دریافت نظر مشتریان
 • افزایش فروش با تبلیغات و سئو

قیمت طراحی سایت رستوران و کافی شاپ چقدر می باشد؟

قیمت طراحی سایت رستوران و کافی شاپ بسته به نیازها و خواسته‌های متفاوت است. اما به طور کلی طراحی سایت رستوران با وردپرس از 5 میلیون تومان شروع می‌شود.

انواع روش های طراحی سایت رستوران و کافی شاپ

شما به طور کلی به روش اختصاصی (کدنویسی) و وردپرس می‌توانید طراحی سایت رستوران را انجام دهید. هر یک از این روش‌های دارای مزایا و معایب مختلفی هستند که برخی از آنها به شرح زیر است: مزایای طراحی سایت رستوران و کافه اختصاصی

 • ساختار و برنامه نویسی اصولی
 • امکان وجود هر نوع تغییر در ساختار وبسایت
 • طراحی گرافیکی اختصاصی
 • امنیت بالا
 • طراحی پنل مدیریت اختصاصی و ویژه
 • سرعت بسیار بالا
 • عدم وجود CSSهای اضافی
 • کنترل کامل سایت

معایب طراحی سایت رستوران و کافه به صورت اختصاصی

 • هزینه زیاد طراحی و پشتیبانی
 • نیاز به دانش کامل
 • امکان توسعه سخت
 • زمان طولانی طراحی سایت

مزایای طراحی سایت رستوران و کافه با وردپرس

 • سرعت بالا در اجرا و پیاده‌سازی
 • هزینه پایین وردپرس
 • سادگی و راحتی استفاده
 • امنیت بالا
 • بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)
 • منبع باز

معایب طراحی سایت رستوران و کافه با وردپرس

 • آسیب‌پذیری
 • نگهداری مداوم
 • قالب آماده
 • حجم بالا کدهای اضافی

طراحی سایت فروشگاهی رستوران و کافی شاپ

امروزه با توجه به مشغله زیاد افراد، امکان آشپزی کردن در هر وعده غذایی تقریبا امکانپذیر نیست. به همین منظور بسیاری از افراد همیشه در جستجو خرید غذای آماده از بیرون و رستوران‌های محدوده خود هستند. در این حالت شما با طراحی سایت فروشگاهی رستوران و کافی شاپ می‌توانید به آنها خدمات متنوعی را ارائه کنید. به عنوان مثال می‌توانید در منو کافی شاپ خود کیک‌های خوشمزه قرار دهید تا مشتری به عنوان یک عصرانه دلچسب بتواند آن را خریداری کند. همچنین با ارائه غذاهای نیمه پز در رستوران خود نیز می‌توانید نظر بسیاری را مشتریان را به خود جذب کنید. ایجاد یک سایت فروشگاهی رستوران و کافی شاپ موجب کسب درآمد بیشتر می‌شود. برای اینکار کافیست یک وبسایت متناسب با رستوران و کافی شاپ طراحی کنید.

روند کار و مراحل اصلی طراحی سایت رستوران و کافی شاپ

جهت طراحی سایت رستوران و کافی شاپ قبل از هر چیزی باید نمونه‌های بسیار قوی را مشاهده و از آن ایده بگیرید. سپس به یک شرکت طراحی سایت مانند کد سئو اطمینان و با آنها مشاوره کنید. در این حالت خواسته و نیازتان را با متخصصین این حوزه در میان می‌گذارید و حالا طراحی سایت شما آغاز می‌شود.

چطور می‌توانیم از وب سایت رستورانی کسب درآمد کنیم؟

برای کسب درآمد از یک وب سایت رستورانی کافیست روی سئو سایت خود کار کنید. در این حالت شما به صفحات اول گوگل راه پیدا می‌کنید و مخاطب در اولین نتایج جستجو رستوران یا کافی شاپ شما را پیدا می‌کند. در این حالت قطعا اطمینان بیشتر خواهد بود و حتما از شما سفارش خواهد داد. علاوه بر سئو، می‌توانید از تبلیغات گوگل نیز بهره بگیرید. البته طراحی خاص و منحصر به فرد یک سایت نقش مهمی را در درآمدزایی آن دارد.

نکات مهم برای ساخت و راه اندازی سایت رستوان

جهت طراحی سایت رستورانی توجه به نکات زیر مهم است:

 • ریسپانسیو بودن سایت
 • کاربری آسان
 • وجود منو آنلاین
 • نقشه (گوگل مپ)
 • بهینه بودن سایت برای موتورهای جستجو
 • داشتن میزبانی (هاست و دامنه) مناسب
 • طراحی زیبا و متناسب با نیاز مشتری
 • برندینگ درست و اصولی

یادداشت پایانی

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، شما با طراحی سایت رستوران و کافی شاپ می‌توانید مخاطبین بسیار زیادی را به خود جلب کنید و درآمد ماهیانه خود را افزایش دهید. برای این کار بهتر است قبل از اقدام ایده‌ای را در ذهن پرورش دهید و به مشتریان خود فکر کنید. به عنوان مثال شما با طراحی یک سایت ساده اما کاربردی با رنگ‌های اشتهابرانگیز می‌توانید مشتری را به خرید وادار کنید. قبل از طراحی حتما به درخواست‌های مشتری بیشتر توجه نمایید.

close banner سفارش محتوا
close banner close banner۰۲۱-۷۷۵۲۵۶۰۲ close banner۰۹۹۳۱۴۹۷۴۵۹

بستن