سئو چیست

سئو مجموعه ای از کارها و فعالیت هایی علمی و تجربی می باشد که باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو همانند گوگل می شود، منظور از بهبود رتبه سایت نمایش سایت در نتایج برتر در گوگل و سایر search engine ها می باشد.

طبق آمار منتشر شده بیش از 70% سرچ ها در وب در گوگل انجام می شود از اینرو می توان اهمیت گوگل را نسبت به سایر موتورهای سرچ بیش از بیش احساس کرد.

گوگل برای رتبه دهی به سایت ها از فاکتورها و پارامترهای گوناگونی استفاده می کند که این پارامترها در قالب الگوریتم های گوگل شناخته می شوند و شناخت و رعایت هرکدام از این فاکتورها باعث افزایش اعتبار سایت نزد گوگل می شود و به همین سبب باعث نمایش سایت شما در نتایج نخست، صفحه اول گوگل می شود.

همچنین گوگل در بشتر مواقع تنها به توضیح مختصری از این الگوریتم ها و حساسیت های موجود برای رتبه دهی سایت صحبت می کند و بیشتر موارد را سئوکاران حرفه ای و به مرور زمان و بدست آوردن تجربه کسب می نمایند.

به همین علت در ابتدای همین مقاله ” سئو چیست ” Seo را کاری علمی و تجربی خوانده ایم.

تعریف سئو از زبان گوگل

تعریف سئو از زبان گوگل
تعریف سئو از زبان گوگل

?What is SEO and how it works

SEO Definition: SEO is an acronym that stands for search engine optimization, which is the process of optimizing your website to get organic, or un-paid, traffic from the search engine results page. … You do this in hopes that the search engine will display your website as a top result on the search engine results page.

گوگل سئو را اینگونه تعریف کرده است :

Seo مخفف کلمه بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد که فرآیند بهینه سازی وب سایت شما را برای دریافت ترافیک ارگانیک ( منظور از ترافیک ارگانیک، ترافیک سایت بدون پرداخت هزینه به گوگل می باشد ) در صفحه نتایج جستجو می باشد. هدف سئو، نمایش سایت شما در نتایج برتر جستجو می باشد.

تعریف سئو از زبان MOZ

تعریف سئو از زبان MOZ
تعریف سئو از زبان MOZ

moz که یکی از قدیمی ترین سایت ها و همچنین ابزارهای معرف برای سئوکاران شناخته می شود سئو را اینگونه تعریف کرده است:

?What is SEO

SEO stands for Search Engine Optimization, which is the practice of increasing the quantity and quality of traffic to your website through organic search engine results

moz سئو را اینگونه تعریف کرده است :

Seo مخفف Search Engine Optimization به معنای افزایش مقدار و کیفیت بازدید از طریق وب سایت می باشد.

تعریف سئو از زبان Searchengineland

تعریف سئو از زبان Searchengineland
تعریف سئو از زبان Searchengineland

از معتبرترین سایت های آموزشی سئو در دنیا می توان Searchengineland را نام برد. این وبسایت که بیشتر در بین سئوکاران مرجع آموزش تخصصی سئو نامیده می شود اینگونه سئو را معرفی می کند.

?What is SEO

SEO stands for “search engine optimization.” In simple terms, it means the process of improving your site to increase its visibility for relevant searches. The better visibility your pages have in search results, the more likely you are to garner attention and attract prospective and existing customers to your business

Searchengineland سئو را اینگونه تعریف کرده است :

Seo مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است. به معنای ساده بهبود روند افزایش ویزیت و مشاهده کاربران از طریق جستجوهای مرتبط با سایت شما. هرچند صفحات سایت شما در نتایج جستجو بیشتر دیده شود احتمال جذب مشتری و در معرض دید بودن افزایش پیدا میکند.

ویکی پدیا سئو را اینگونه تعریف میکند

ویکی پدیا سئو را اینگونه تعریف میکند
ویکی پدیا سئو را اینگونه تعریف میکند

Search engine optimization (SEO) is the process of improving the quality and quantity of website traffic to a website or a web page from search engines.[1] SEO targets unpaid traffic (known as “natural” or “organic” results) rather than direct traffic or paid traffic. Unpaid traffic may originate from different kinds of searches, including image search, video search, academic search,[2] news search, and industry-specific vertical search engines

Seo فرایند بهبود و افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وبسایت در موتورهای جستجو می باشد. سئو ترافیک پرداخت نشده یا ارگانیک می باشد. ترافیک پرداخت نشده ممکن است از انواع مختلف جستجوها، از جمله جستجوی تصویر، جستجوی ویدیو، جستجوی آکادمیک، جستجوی اخبار و موتورهای جستجوی عمودی خاص صنعت نشات گرفته باشد.

نظر الکسا درباره سئو

نظر الکسا درباره سئو
نظر الکسا درباره سئو

What Is SEO? A Get-Started Guide to Search Engine Optimization

Search engine rankings are a winner-takes-all game. The top three results have click-through rates of 30% – 10%; by position nine, that’s dropped to just 2%. If your website doesn’t appear on page one for relevant search terms, it’s not reaching its full potential

رتبه بندی موتورهای جستجو یک بازی برد برد است. سه نتیجه برتر دارای نرخ کلیک 30٪ تا 10٪ می باشند. وقتی که موقعیت سایت شما 9 باشد این مقدار نرخ کلیک به 2٪ کاهش می یابد. اگر وب سایت شما برای جستجوی عبارات مرتبط در صفحه یک نشان داده نشود، به اهداف خود نمی رسد.

منابع آموزش سئو خارجی کدامند ؟

با اینکه گوگل و سایر موتورهای جستجو زیاد علاقه ای به افشاگری درباره الگوریتم ها و نحوه رتبه دهی به سایت ها ندارند ولی افرا مختلفی در سرتاسر جهان به عنوان سئوکار مشغول پیدا کردن تکنیک های نوین در این زمینه هستند و طبیعتا در وب بنا به اهداف مختلفی که دارند این موارد را به سایرین به اشتراک قرار می دهند.

ما در مجموعه کدُ سئو برخی از معتبرترین منابع آموزش سئو در خارج از ایران را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

  1. developers.google.com

منبع سئو گوگل
منبع سئو گوگل

این وبسایت که متعلق به خود گوگل می باشد و برای شروع کار آموزش سئو می توانید از همین اسناد و آموزش های ابتدایی که خود گوگل به انتشار آنها پرداخته استفاده نمایید.

البته بدیهیست که این موارد تنها بخش کوچکی از اسرار سئو می باشد و خیلی گوگل وارد جزئیات نشده است و تنها به صورت کلی و در بسیاری از مواقع کلیشه ای به موضوع سئو سایت پرداخته است. با این وجود مرجع اصلی برای آموزش سئو در سایت های خارحی از خود سایت گوگل developers.google.com می دانیم.

 

 

 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد
ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

نظر دهید

دیگر مقالات ما را از دست ندهید
سئو چیست
آموزش سئو
سئو چیست ؟

سئو مجموعه ای از کارها و فعالیت هایی علمی و تجربی می باشد که باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو همانند گوگل می شود،

نمایندگی پرتال
مقالات کدسئو
نمایندگی پرتال

شاید شما هم علاقه داشته باشید که وارد بازار کار طراحی پرتال و وب سایت شوید، اما دارای مهارت کافی در زمینه برنامه نویسی و

مشاور سئو
مقالات کدسئو
مشاور سئو

سئو یکی از کارهایی می باشد که در چند ساله گذشته بازار آن بسیار داغ شده است و بسیاری از افراد که در گذشته با

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه کدُسئو اولین نفر مطالب رو یاد میگیری