آخرین مقالات

اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی

  1. Home
  2. /
  3. مقالات کُدُ سئو
  4. /
  5. اشتباهات یک محتوا نویس...

بیایید قبل از مطرح کردن موضوعات تولید محتوا در مورد اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی صبحت کنیم؛ کمی که به اطرافمان توجه کنیم و رفتار و اتفاقات اشتباهات را تحلیل کنیم به یک نقطه مشترک خواهیم رسید که سرچشمه اکثر اشتباهات از بی تجربگی و ناآگاهی می‌آید، در نتیجه اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی بدلیل کم بودن تجربه در نوشتن محتوای جدید و آگاهی کم او از قوانین استاندارد تولید محتواست که هر دو موضوع با مطالعه و تمرین بسیار به راحتی حل خواهد شد.

قطعا شمایی که اینجایید تا مطلب را برای رشد خود بخوانید، خواهان محتوا نویسی با کمترین اشتباه هستید. در این مقاله تعدادی از اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا با مطالعه‌ی آن، شما دچار چنین خطاهایی نشوید:

استفاده از عبارت‌ و تیترهای تکراری

استفاده از عبارت‌ و تیترهای تکراری
استفاده از عبارت‌ و تیترهای تکراری

افرادی هستند که تنها هدفشان تولید محتواست و به منحصربه‌فرد بودن متن خود توجه‌ای نمی‌کنند. زمانی که مخاطبین در مورد موضوعی در گوگل جستجو می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند تا مطلب مورد نظر خود را مطالعه کنند اگر از کلمات و تیترها و عباراتی که تمامی سایت‌ها از آن استفاده می‌کنند، در متن خود بکار برده باشید از همان ابتدا فضا برای مخاطب شما خسته‌کننده می‌شود و این موضوع از اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی است که با ورود مخاطب به سایت، خود را نشان می‌دهد و بازدید سایت به شدت کاهش پیدا می‌کند.

مقدمه‌چینی بی‌مورد در موضوع

اکثر افراد برای پرسش خود جستجو می‌کنند و خواستار آن هستند که با سرعت بیشتری به پاسخ پرسش خود برسند. زمانی که وارد محیط سایت شما می‌شوند با عنوان زیبا و تاثیرگذاری روبرو می‌شوند و عنوان، آن‌ها را ترقیب به خواندن ادامه مطلب می‌کند اما زمانی که شروع به خواندن می‌کنند اگر بسیار مقدمه چینی کنید و توضیحات بیش از حد داشته باشید قطعا مخاطب شما خسته شده و سراغ سایت دیگری خواهد رفت. این موضوع از اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی است که سعی می‌کند موضوعات را بیش از حد معمول توضیح دهد.

استفاده از کلمات بی‌ارزش

استفاده از کلمات بی‌ارزش
استفاده از کلمات بی‌ارزش

اکثر اشخاصی که وارد حیطه شغل تولید محتوا می‌شوند با این تصورات پیش ‌می‌روند که هرچقدر تعداد کلمات مقاله آنها بیشتر باشد ارزش مقاله آنها بیشتر خواهد شد، باید بگوییم اصلا اینگونه نیست و نخواهد بود. زمانی که شما با هدف افزایش کلمه مقاله خود، مطلب به موضوع‌تان اضافه می‌کنید ناخواسته کلماتی را وارد متن خود می‌کنید که ارزش محتوای شما را پایین خواهد آورد و افرادی که اهل جستجو در گوگل هستند با کمی مطالعه ارزش متن را متوجه خواهند شد و زمانی که متن به دلشان ننشیند به احتمال بسیار زیاد سایت شما را ترک خواهند کرد. بنابراین لازم است به این موضوع مهم که از دیگر اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی است توجه کنید و مانع تکرار آن شوید.

به کار بردن کلمات قلمبه سلمبه

در این قسمت صحبت را با تیتر خودم شروع می‌کنیم که در آن کلمه قلمبه سلمبه استفاده شده است، این کلمه رسمی نیست اما کلمه‌ای است که اکثریت افراد به گوششان خورده و از آن در سیستم روزمره خود استفاده می‌کنند، اگر من می‌خواستم بجای آن کلمه ای کاملا رسمی استفاده کنم باید بجای آن از واژه‌ی ثقیل و دشوار استفاده می‌کردم. زمانی که عموم مردم وارد سایت شما می‌شوند و قصد مطالعه مطلب شما را دارند اگر در حین مطالعه چشمشان با واژه‌هایی روبرو شود که برای متوجه شدن آن مجبور باشند آن را به کمک فرهنگ لغت، معنی کنند، می‌توان گفت ماندنشان در سایت شما دیگر قطعی نخواهد بود. استفاده از کلمات قلمبه سلمبه از اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی است که میزان روان بودن متن خود را به حداقل رسانده است.

روان نبودن محتوا

در این بخش، گذری می‌زنیم به موضوع پر اهمیت روان بودن، اگر متن شما روان نباشد حتی افرادی که قصد خواندن متن شما را دارند ممکن است در نیمه مطالعه خود منصرف شده و از سایت شما خارج شوند. پس در کنار اینکه از کلمات ساده استفاده می‌کنید، متنی کاملا روان در اختیار مخاطب خود قرار دهید.

اشتباهات یک محتوا نویس مبتدی بسیار جزئی و پر اهمیت است، پس از اشتباهات دیگران درس بگیرید قبل از آن که درسی برای دیگران باشید. قطعا شما موفق خواهید شد و من به شما برای این روحیه درس پذیریتان تبریک می‌گویم.

5/5 - (4 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط