تولید محتوا پوشاک زنانه

فهرست مطالب

تولید محتوا پوشاک زنانه برای پیج و سایت [بهترین ایده ها + نکات تجربی]

  1. صفحه اصلی
  2. |
  3. مقالات کُدُ سئو
  4. |
  5. تولید محتوا پوشاک زنانه...

با توجه به تاثیر بالای فضای اینترنتی در کسب و کار ها مخصوصا در صنعت پوشاک، تولید محتوا پوشاک زنانه به یک دقدقه اصلی برای فعالین این حوزه تبدیل شده است. اما تولید محتوا برای سایت ها و پیج های فروشگاهی با چالش هایی روبرو است. پیج های فروشگاهی یک ویژگی مهم دارند، عرضه و تقاضا؛ یعنی به دنبال نیاز مشتریان فروشنده (چه بسا خود تولید کننده هم باشد) باید محصول لازم را در جهت رفع این نیاز فراهم کرده و به مشتری عرضه کند.

در این راستا باید ابتدا به معرفی برند و فروشگاه خود بپردازید و در مرحله بعد با ایجاد حس اعتماد و توجه به مشتریان هدف خود، محصول خود را به مرحله فروش برسانید.

باید بدانید در این مراحل شما نقش یک فروشنده را نخواهید داشت بلکه شما یک دوست برای مشتری خود هستید. دوستی که در جهت رفع نیاز او با ارائه کیفیت و نمایشی واقعی از محصولاتتان، محتوای آموزشی و همچنین در نظر گرفتن مزایای ویژه به نوعی راه حل برای نیاز هایش باشید.

اگر در کار و محتوا شما تنها مسئله فروش بدون هیچ استراتژی ای مطرح باشد درصد موفقیت شما بسیار پایین می آید چرا که در تولید محتوا پوشاک زنانه توجه به اعتماد سازی و نزدیکی به مخاطب اهمیت بالایی دارد تا نهایتا آن مخاطب تبدیل به مشتری شود. از همین طریق مشتریان شما روز به روز شما را به افراد بیشتری معرفی خواهد کرد که خود از قدم های مهم تبلیغاتی برای پیشزفت کار شماست.

تولید محتوا پوشاک زنانه
تولید محتوا پوشاک زنانه

چالش ها و ویژگی های تولید محتوا پوشاک زنانه

شاید فکر کنید تنها داشتن یک پیج یا سایت برای ایجاد درامد از راه فروش لباس و پوشاک زنانه کافیست. بگذارید شما را ابتدا با چالش هایی که در این راه روبرو هستید آشنا کنیم. باتوجه به این که مخاطب و مشتری هدف شما، خانم ها هستند برای جلب نظر آن ها باید استادانه عمل کنید.

البته دانستن این موضوع به تنهایی کافی نیست و حتی سن و سلیقه افراد باید متناسب با محصولات شما باشد. قطعا سبک پوشش مورد پسند برای یک خانم مسن با یک دختر جوان و علاقمند به ترند های جدید و به روز (حتی عجیب) بسیار متفاوت است.

در نتیجه برای گرفتن بیشتری بازدهی از کارتان محتوای تولید شده نیز باید در همین سبک و سیاق باشد یعنی طبق نظر مخاطب ها و با توجه به نیاز و دقدقه آن ها روند تولید محتوا پوشاک را پیش ببرید.

مثلا اگر تولید محتوا برای پیج لباس کودک است باید ادبیات و لحن شما نیز ملایم تر باشد. بلعکس اگر تولید محتوا برای پوشاک مجلسی و نسبتا گران قیمت است باید برای حفظ استایل برند و کار خود محتوای تخصصی تری تولید کنید.

توجه داشته باشید هدف در تولید محتوا در زمینه پوشاک چیزی فراتر از فروش است. شما با جلب حس اعتماد مشتریان علاوه بر فروش عمل بازاریابی و تبلیغ را نیز انجام می دهید یعنی زدن دو نشان با یک تیر! علاوه بر ادبیات، وجود تصاویر با کیفیت و مناسب علل خصوص برای فروشگاه های اینترنتی بسیار ضروری است. چرا که اویل چیزی که مخاطب را جذب خود می کند، به بهترین شکل دیدن لباس شما با جزئیات و ترکیب رنگ چشم نواز است.

نکات مهم در افزایش بازدید پیج لباس
نکات مهم در افزایش بازدید پیج لباس

۱‍۰ نکته ضروری و مهم در تولید محتوا پوشاک زنانه

بهتر است با ارائه یک نقشه راه به شما کارتان را آسان کنیم. مواردی که ذکر می شود همگی پس از آزمون و خطا با برسی افراد متخصص به عنوان روش هایی کار آمد در تولید محتوا هستند و در صورتی برون سپاری و سفارش تولید محتوا شرکت مربوطه می بایست به این موارد پایبند باشد.

1. توجه به پرسونای مخاطب

برسی کنید و ببینید محصول تولیدی شما منحصرا برای چه قشری از زنان جامعه است. یا توجه به این که سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت است نحوه جلب نظر آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

فضای سایت یا پیجتان حتی رنگ های مورد استفاده و تمپلیت ها باید تناسبی خوب با مخاطب هدف شما داشته باشد. مثلا در تولید لباس های گاتیک یا سبک گرانج که سبکی پرطرفدار میان تینیجر ها است تم مورد استفاده باید دارک باشد و به مخاطب حس وینتیج یا قدیمی بودن بدهد.

بهترین روش برای تولید محتوا سایت لباس
بهترین روش برای تولید محتوا سایت لباس

2. عکس با کیفیت از محصول با بک گراندی مناسب

تصویری که برای معرفی محصولتان میگذارید عملا می تواند تاثیر مستقیم را در جلب نظر مشتریان داشته باشد. شما به عنوان یک خریدار حتی از طریق یک عکس حرفه ای که بک گراندی زیبا و چشم نواز دارد یا حتی با دیدن نمای کلی پیج و سایت فروشگاهی تصمیم به خرید می گیرید.

به طور قطعی هر چقدر هم کیفیت مطالب شما بالا باشد هیچ گاه با عکس های بی کیفیت و نا مناسب به موفقیت چندانی در این حوزه دست نخواهید یافت. چرا که اصطلاحا عقل همه به چشمشان است. برای ایجاد یک تصویر خوب از بک گراندی نسبتا ثابت برای عکس های پیج یا سایتتان استفاده کنید.

رنگ بک گراند بهتر است خنثی باشد تا با هر رنگ محصولی هم خوانی داشته باشد. مدل ارائه لباس شما بستگی به خودتان دارد. در صورت داشتن یک مدل با استایل هایی متفوت و جذاب لباستان را به نمایش بگذارید.

در شرایطی که مدل ندارید، همچنان می توانید با چیدن لباس ها در کنار هم به همراه اکسسوری و دیگر المان های استایل حتی کف پارکت یک عکس فوق العاده برای پیجتان بگیرید.

3. ایجاد حس اعتماد در مشتری

هدف شما در تولید محتوا پوشاک زنانه جلب رضایت و اعتماد مشتریان است. جدا از تمامی نکاتی که در این رابطه ذکر شد خوب است از تجربه مشتریان سابق خود نیز برای نشان دادن این اعتماد به دیگر مخاطبینتان استفاده کنید.

بخش نظرات، کامنت ها، ایجاد باکس های نظر سنجی و حتی قرار دادن بخشی از گفتگویتان با مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده اند می تواند برای شما بسیار موثر واقع شود. نشان دادن پروسه پشت پرده کار و حتی گفتگو راجب تاریخچه فعالیتتان نیز می تواند برای مخاطبین علاوه بر اینکه جالب باشد به آن ها حس نزدیکی بدهد.

همچنین می توانید از مشتریان خود بخواهید تا در کار های شما مشارکت داشته باشند مثلا از آن ها بخواهید از بین لباس هایی که عکس آن را قرار می دهید و اکسسوری های مختلف یک ست زیبا به وجود بیاورند و به برترین طرح هدیه تعلق گیرد.

4. ایجاد حس نیاز در مشتری

شاید خیلی اوقات در برخورد با لوازمی خاص و یونیک هرچند بسیار کم استفاده برایتان سوال پیش بیاید که به راستی چه کسانی اصلا برای خرید چنین وسایلی پول می دهند؟ آن هم در دنیای صنعتی امروز که تجملات و چیز های غیر ضروری عملا از لیست خرید افراد زیادی خط می خورد.

تمام این ها به همان ایجاد حس نیاز در مخاطب بر میگردد. دلیلی به مشتریتان بدهید برای انتخاب شما و محصولتان. تمایز کار خود را از نظر کیفیت و خاص بودن به مخاطب توضیح دهید.

5. استمرار در فعالیت و نظم در آن

در راستای جلب اعتماد مشتری، باید نشان دهید به نظم پایبند هستید. مخاطب باید از مسئولیت پذیری شما در قبال ارائه محصول و خدمات اطمینان حاصل کند تا بتواند برای سفارش محصول نیز بدون نگرانی شما و فروشگاهتان را انتخاب کند. با تولید محتوا پوشاک زنانه می توانید روزانه مقالات یا استوری های جذاب برای مخاطبان آماده کنید.

می توانید یک برنامه روتین هفتگی داشته باشید مثلا شنبه ها لباس های تخفیف خورده را قرار دهید. یکشنبه ها محتوای آموزشی، دو شنبه ها طرح های جدید را بارگذاری کنید و به همین ترتیب یک برنامه مشخص برای خود داشته باشید.

چگونه یک محتوای کاربردی برای فروشگاه لباس زنانه بنویسیم؟
چگونه یک محتوای کاربردی برای فروشگاه لباس زنانه بنویسیم؟

6. توجه به دقدقه مخاطب در رابطه با سایز بندی

می توان گفت یکی از عمده دلایل عدم خرید اینترنتی توسط بسیاری از افراد اطمینان نداشتن به سایز دقیق محصول و مناسب بودن آن برای اندامشان است. در تولید محتوا پوشاک زنانه راه حل بسیار ساده است، لیستی از جداول سایز بندی همراه با محصول خود ارائه دهید.

همچنین راهنمای اندازه گیری سایز را برای مشتریان شرح دهید تا بتوانند بی دقدقه و با اطمینان به اندازه خود تجربه ای عالی از خرید را داشته باشند. همچنین می توانید بخش مخصوصی به صورت مشاوره ای برای افرادی که در اندازه گیری مشکل دارند قرار دهید.

7. اطلاعات دقیق لباس

در تولید محتوا پوشاک زنانه تمامی مشخصات لباس همچون قد لباس، قد آستین، جنس پارچه، سایزبندی دقیق و حتی نام رنگ مورد استفاده در لباس را برای مخاطب به طور واضح ذکر کنید.

همچنین می توانید در صورت استفاده از خرج کار و اکسسوری در رابطه با آن ها نیز توضیحاتی را ارائه دهید. توجه کنید میزان جزئیات ذکر شده همگی باید واقعی باشند تا به اعتبار شما صدمه ای وارد نشود.

8. در نظر گرفتن هدایا و مزیا مختلف برای مشتریان

باید همواره به عنوان دوستی برای مشتریانتان آن ها را خوشحال کنید. هدیه شما می تواند در یک مسابقه باشد. یا می توانید حتی با آموزش نکاتی به عنوان هدیه مزایای مختلفی را به مشتری خود ارائه دهید.

موارد دیگری نیز همچون تخفیف، خرید قسطی، تحویل و پرداخت درب منزل و قابلیت تعویض لباس همگی از جمله کار هایی هستند که برای برقراری ارتباط نزدیک تر با مشتریان خود می توانید انجام دهید.

خلاق باشید، باشگاه مشتریان تشکیل دهید و در هنگام ثبت سفارشات شماره تماس و تاریخ تولد آن ها را درخواست کنید تا در روز تولدشان آن ها را غافلگیر کنید اینگونه مشتریان بیشتری به برند شما اصطلاحا وفادار خواهند ماند.

9. استفاده از تقویم و اتفاقات

گوش به زنگ باشید چراکه علاوه بر مناسبت هایی همچون روز مادر، عید، جمعه سیاه و غیره که از پیش در تقویم مشخص اند اتفاقات روزمره نیز می توانند بهانه خوبی برای ایجاد کمپین های فروش باشند.

مثلا در روز های برفی به مخاطبین خود لباس های زمستهنه مجموعه تان را معرفی کنید. این کار در ناخودآگاه مخاطب تاثیر گذار بوده و آن ها را با احساس نیاز خود که لباس گرم در فصلی سرد است روبرو می کند و نهایتا منجر به خرید می شود.

10. تولید محتوا آموزشی

 شما در کنار مخاطبتان هستید. هر آن چه نیاز دارد برای او فراهم می کنید حتی اگر آموزش باشد. محتوا های آموزشی بخش مهمی از کار تولید محتوا پوشاک زنانه است. این آموزش ها می تواند تحت عنوان مد شناسی یا معرفی پوشش و استایل های مختلف به صورت روتین یا با برنامه در اختیار مخاطب قرار گیرد.

مراحل تولید یک محصول، معرفی برند های مطرح خارجی و برسی سبک آن ها، مقایسه لباس ها، نام لباس ها و استایل ها، برسی اخبار دنیای مد، برسی استایل سلبریتی ها، اشتباهات رایج در هنگام خرید لباس،تفکیک برند بی کیفیت از با کیفیت، معرفی پوشش سنتی ایرانی و حتی نمایش فشن شو ها به کاربران بسیار کمک کننده خواهد بود.

بهتر است در آموزش های خود از عکس ها و ویدئو های جذاب و کاربر پسند استفاده کنید تا بازدهی کارتان را بالا تر ببرید. همچنین می توانید با ایجاد تعامل از آن ها بخواهید به سوالات شما در باره آن موضوعات پاسخ دهند تا میزان توجه مخاطب به مطالب آموزشی را برسی کنید.

برای محتوا های آموزشی خود نام های مختلف استفاده کنید درست مثل یک کلاس درس. مثلا مباحث مربوط به پارچه را در محتوای پارچه شناسی قرار دهید و هر زمان خواستید در رابطه با پارچه (رنگ، الیاف، نام وغیره) مطلبی قرار دهید در طبقه بندی همان موضوع بارگذاری کنید. با این روش پیدا کردن محتوا ها برای کاربران بسیار آسان تر خواهد بود.

چالش ها در محتوای فروشگاهی
چالش ها در محتوای فروشگاهی

چگونگی ساخت پست استاندارد برای تولید محتوا پوشاک زنانه

درست طبق تصاویر زیر شما ابتدا به برسی لباس با یک توضیح اولیه می پردازید. در قدم بعدی این توضیحات را کمی جزئی تر کرده و اطلاعات لازم در رابطه با سایزبندی و دیگر جزئیات محصول همچون جنس پارچه، قد لباس، قد آستین یا قد شلوار، رنگبندی، قیمت و در صورت لزوم موجودی محصول را به همراه کد یا نام اختصاصی ای که برایش در نظر گرفتید به کپشن اضافه نمایید.

در بخش آخر باید مخاطب را برای کاری فراخوانی کنید. این کار می تواند یک لایک و کامنت ساده باشد یا حتی بازدید از دیگر مدل ها برای برسی بیشتر تا شاید به خریدی دیگر منجر شود. همچنین هشتگ گذاری را فراموش نکنید که در افزایش بازدید بسیار تاثیر گذار است.

روش ساخت پست اینستاگرام فروشگاهی
روش ساخت پست اینستاگرام فروشگاهی

تبلیغات در تولید محتوا برای لباس زنانه

تمامی نکاتی که پیش تر ذکر شد به نوعی در راستای تبلیغ و جذب مشتری برای شما بود. باید به این موضوع توجه داشته باشید مادامی که مخاطبین را تنها به شکل پول ببینید آن ها هرگز در خرید از شما وفادار نخواهند بود زیرا آن ها نیز شما را به چشم خطری برای تمام شدن پول هایشان میبینند. محتوای شما باید تماما تبلیغات را در بطن خود جای دهد به طور کاملا غیر مستقیم تا توجه مخاطب ابتدا به خود محصول و مزیت های آن جلب شود. این مهم ترین رمز تولید محتوا برای لباس زنانه است.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه کدُسئو اولین نفر مطالب رو یاد میگیری