آخرین مقالات

تولید محتوا برای کیف و کفش

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. تولید محتوا برای کیف...

از اهمیت بازارهای اینترنتی در رونق کسب و کار هرچه بگوییم کم است؛ حوزه کفش نیز از این قاعده مسنثنا نیست. با توجه به اینکه بسیاری از افراد معتقد اند که کفش مهمترین جز استایل است، می شود حدس زد فروش این محصول کاری نسبتا چالش برانگیز است. چالش در رنگ شناسی، زیبایی شناسی، سبک شناسی و حتی نحوه ست کردن آن با دیگر آیتم های استایل همچون کیف! این چالش ها مخصوصا در حین عکسبرداری از محصولات خودنمایی بیشتری نیز خواهند کرد. در تولید محتوا برای کفش نیز باید اطلاعات کافی از موارد ذکر شده داشت و حتی آن را به مخاطب از طریق آموزش (ویديو و محتوا متنی) انتقال داد.

اما مهمترین دغدغه افراد در خرید اینترنتی کفش، مسئله درستی سایز و شباهت کامل عکس محصول با خود آن است. حتی در بسیاری از مواقع، این موضوع باعث می شود تا خریدار از خرید خود نیز منصرف شود. پس پروسه جلب اعتماد و تبدیل مخاطب به مشتری در حوزه کفش نیاز به درج بسیار جزئی و دقیق اطلاعات محصول دارد. تمامی این نکات مهم در ادامه مورد برسی قرار خواهند گرفت.

ابزار مهم برای تولید محتوای کفش

شما به عنوان تولید کننده محتوا می دانید در برخی موضوعات احتیاج به تخصص و آشنایی با حوزه کاری مد نظر دارید. در تولید محتوا برای کفش شما در ۳ بخش به تسلط کافی و اطلاعات بالا نیاز پیدا خواهید کرد.

1. دانش مورد نیاز در شناخت انواع کفش

کفش ها انواع مختلفی دارند با نام ها و تاریخچه های متنوع. بسیاری از برند های برتر دنیا همچون گوچی در ابتدا تنها تولید کنندگان کفش بوده اند. به مرور زمان طراحی های خاص کفش ها آن چنان مورد استفاده قرار گرفت که حتی نام آن کفش نیز با طرح آن عجین شد، درست مثل بوت های مارتینی. شناخت این دست از نکات به ما کمک می کند در ارائه توضیحات به مخاطبین تسلط بیشتری داشته باشیم و حس منحصر به فرد بودن را حتی با یک کفش ساده به آن ها القا کنیم.

تاریخچه کفش های گوچی
تاریخچه کفش های گوچی

2. روانشناسی و رنگ شناسی

قسمت بعدی که لازمه تولید محتوا برای کفش است، مبحث روانشناسی رنگ ها بوده که نیاز به دانش رنگ شناسی نیز دارد. ابتدا لازم است با چرخه رنگ آشنا شوید و سپس رنگ های اصلی، فرعی، مکمل، سرد، گرد، خنثی و خصوصیات مربوط به هرکدام را بشناسید. با این کار نه تنها در ایجاد ست های زیبا برای عکس برداری از مدل حرفه ای عمل می کنید بلکه می توانید افراد را راهنمایی کنید تا دقیقا رنگ مورد نظرشان را پیدا کنند. برای راحتی کار شما، مراجعه به سایت coolors.co را پیشنهاد می کنیم که در ایجاد ست های رنگی صحیح بسیار کمک کننده است.

ایجاد ست های رنگی مناسب در سایت coolors
ایجاد ست های رنگی مناسب در سایت coolors

3. زیبایی شناسی

مبحث آخر و مهم ترین بخش، زیبایی شناسی است. بسیاری از کارهای معروف همچون کفش پاشنه بلندهایی با کفی قرمز تنها دلیل معروفیتشان رعایت اصول روانشناسی و زیبایی شناسی است. در تولید محتوا برای کفش شما به نمایش گذاشتن تمام و کمال زیبایی محصول خود می پردازید تا مخاطب را مجذوب آن کنید. از کوچکترین جنبه های چشم نواز کفش (مثل انحنا و حالت های آن) گرفته تا اکسسوری ها و استایل های ست با کفش برای تولید محتوا تصویری استفاده کنید و زیبایی محصول خود را به طور کامل توصیف کنید.

ایده خاص کفش های کف قرمز
ایده خاص کفش های کف قرمز

ایده ها و نکات اصلی برای تولید محتوا کفش پر بازدید

بسیاری از نکات در تولید محتوا برای کفش دارای اهمیت اند. در این قسمت به برسی مهم ترین آن ها می پردازیم.

 • تولید محتوا تصویری منحصر به فرد

در تولید محتوا برای کفش، تصویر عینی کفش بسیار مهم است. به همین علت سه روش برای عکسبرداری از محصولاتتان پیشنهاد می کنیم.

1. ست کردن کفش با وسایل دیگر و تصویر برداری از محصول در سطحی صاف بدون مانکن

در گرفتن چنین تصاویری خلاق باشید. از اکسسوری های مرتبط با کفش مدنظرتان استفاده کنید و حتی در صورت امکان یک داستان خلق کنید. برای مثال برند کفش آراد از فرچه و واکس در کنار کفش های چرمش استفاده کرده و صحنه ای جالب و داستان گونه را به وجود آورده است.

خلاقیت برند کفش آراد در عکسبرداری
خلاقیت برند کفش آراد در عکسبرداری

2. ست کردن عکس با لباس و استایل

در این تصاویر به بهترین شکل ممکن بازی رنگ ها را به کار بگیرید و صد البته توجه مخاطب را به کفش متمرکز کنید. همچنین می توانید از رنگ های بک گراند خنثی برای عکاسی استفاده نمایید. مثلا فروشگاه بانی مد در پست های اینستاگرامی خود با تکیه بر این روش آیتم های مختلفی را در کنار کفش با ست کردنشان برای فروش می گذارد.

نمونه عکس برداری با روش ست کردن
نمونه عکس برداری با روش ست کردن

3. عکاسی از جزئیات کفش به طور دقیق و با کیفیت

اگر به طوری که بافت کفش کاملا معلوم باشد از آن عکسبرداری کنید، به خریداران اطمینان بیشتری از بابت خوب بودن کیفیت آن می دهید. نمونه این کار را دیجی کالا در تصاویر ارائه شده از محصولش انجام داده است که با قرار دادن موس بر روی تصویر جزئیات آن مشخص می شود.

نمونه عکس برداری با جزئیات
نمونه عکس برداری با جزئیات
 • محتوا آموزشی

برای تولید محتوا آموزشی ایده های بسیاری وجود دارد که مخاطبین را جذب خود کند. چند نمونه از این دست ایده ها را برای شما جمع آوری کرده ایم.

 1. ایده های معرفی محور مثل معرفی طرح های مختلف کفش ها
 2. ایده های تاریخ محور مثل تاریخچه برند های معروف ایرانی و خارجی
 3. ایده های دستورالعملی مثل روش جلوگیری از بو گرفتن کفش
 4. ایده های استایلی مثل نحوه انتخاب جوراب مناسب با هر کفش
 5. ایده های ست کردن مثل انتخاب کفش متناسب با هر ست لباس
 • تولید محتوای اینستاگرام

در پیج های اینستاگرامی می توان علاوه بر پست و استوری (معرفی محصول یا آموزشی) با ساخت reel نیز به راحتی به بخش اکسپلور برای افزایش بازدید، راه یافت. البته لازمه آن داشتن خلاقیت در تولید محتوا برای کفش است. این خلاقیت شامل انتخاب آهنگ مناسب برای تولید محتوا ویدئویی reel شما و یا انتخاب نحوه نمایش کفش (در پای مانکن یا روی زمین)، فضای مورد نظر برای تولید محتوا و حتی متن نوشته شده در خود ویدئو و کپشن است که همگی باید ذهن مخاطب را قلقلک دهد و او را وسوسه کند تا با دیدن reel در اکسپلور، به پیج شما نیز سر بزنند.

پیشنهاد می شود از قیمت گذاری حدودی و اعلام تخفیف با فونتی جلب توجه کننده و ترجیحا به رنگ های زرد و قرمز نیز در ویدئو خود استفاده کنید. به عنوان نمونه مارال چرم در ساخت reel های اینستاگرامی خود ابتکار جالبی به خرج داده و از کفش های غول پیکر با افرادی در کنارش استفاده کرده است که در نظر اول تصویری جالب به نظر می رسد و مخاطب را به دیدن ادامه آن مشتاق می کند.

نمونه ساخت ریلز اینستاگرامی
نمونه ساخت ریلز اینستاگرامی
 • ارتباط با مشتریان

تولید محتوا برای کیف و کفش می تواند جای زیادی برای اعلام نظر مشتریان قبلی داشته باشد. دلیل آن نیز واضح است، با خواندن تجربیات دیگران انتخاب کردن برای خریدار بسیار آسان تر می شود. همچنین می توانید برای مشتریان قبلی خود تخفیف های ویژه مناسبتی نیز قرار دهید تا علاقه بیشتری نیز به خرید دوباره از شما پیدا کنند.

 • درج دقیق اطلاعات محصول

همانطور که گفتیم باید بدانید در تولید محتوا برای کفش، اطلاعات دقیق و جزئیات جهت خرید کفش بسیار ضروری است. ممکن است پاشنه کفشی در عکس کوچک به نظر برسد اما با ذکر اینکه این پاشنه ۴ سانتی منتر است مخاطب تازه اندازه آن را درک کند و تصمیم گیری برایش راحت تر شود.

همچنین به جهت اندازه گیری کفش و پا باید یک راهنمای جامع در نظر بگیرید و از خریداران بخواهید تا به وسیله آن روش اندازه پا خود را به طور دقیق به دست آورند و با سایز کفش مقایسه کنند. ارائه کفی به عنوان ساپورت کننده اندازه کفش نیز می تواند موثر واقع شود و استرس فرد را از زیادی بزرگ بودن کفش را برایش، کاهش دهد. بیان جنس، کشور سازنده و حتی نحوه نگهداری خاص از کفش نیز در محصول نویسی می تواند بسیار کمک کننده باشد. نمونه ای از این محصول نویسی را در دیجی استایل شاهد هستیم.

نمونه محصول نویسی
نمونه محصول نویسی
 • الهام گرفتن از افراد مشهور

در بسیاری از اوقات نیز مردم دوست دارند تا استایلی شبیه به افراد مورد علاقه شان داشته باشند. با یک برسی می توانید به سادگی تمامی سلبریتی هایی که از محصول مشابه شما استفاده می کنند را شناسایی کنید. در ادامه با مطرح کردن استایل آن ها دلیلی برای افراد به وجود آورید تا به محصول توجهی مضاعف داشته باشند.

سخن نهایی و شروع به کار

همان گونه که اشاره شد جلب اعتماد خریدار در این حوزه مخصوصا در فروش آنلاین بسیار تاثیر دارد. در همین راستا در تولید محتوا برای کفش پیشنهاد می شود گزینه های تضمین و گارانتی در کنار مرجوع کردن را برای خریداران به صورت یک آپشن قرار دهید. با این کار حس اطمینان خاطر را در ناخودآگاه مشتریان ایجاد کرده و خرید آنلاین کفش دیگر یک تابو برای خیلی ها باقی نخواهد ماند.

5/5 - (3 امتیاز)

گفتگو کنید

2 نظر

 1. سلام مطلبی که نوشتید رو به صورت کامل و دقیق خوندم
  هم بسیار آموزنده بود و هم وقتی با سایت های دیگه مقایسه میکنم مطلب شما را مطمئن میشم که شما کیفیت بالاتری خواهید داشت
  می خواستم بپرسم برای تولید محتوا سایت یک سایت که حدودا 3 ساله داره فعالیت میکنه و روی یکسری از کلماتش رتبه های خوبی هم داره چقدر هزینه سئو و تولید محتوا میگیرید؟
  ممنونم با من تماس بیگیری ***********

  1. سلام خانم شفیعی عزیز
   خوشحالیم که مطلب برای شما مفید بود است
   بحث تولید محتوا و سئو دو مضوع مختلف هستند که تیم فروش شرکت با شما تماس میگیرند و توضیحات را کامل بیان می کنند
   برای هزینه تولید محتوا متنی سایت و سفارش تولید محتوای متنی می توانید به صفحات مربوطه مراجعه کنید منتها برای دریافت خدمات سئو و بهینه سازی سایت باید حتما آدرس سایت و لیست کلماتی که قصد دارید سئو بفرمایید را داشته باشیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط