آخرین مقالات

محتوای الکترونیکی چیست؟

  1. Home
  2. /
  3. مقالات کُدُ سئو
  4. /
  5. محتوای الکترونیکی چیست؟

با گذشت قرن‌ها انسان‌ها دریافته‌اند که دنیای اطلاعات در پیشرفت هر چه سریعتر جامعه بشری موثر است و نقش کلیدی ایفا می‌کند. روزنامه‌ها، مجلات، کتاب‌ها و دیگر موارد محبوب در تولید محتوا تا امروز این امر را بر عهده داشته‌اند و کمک‌های زیادی به جمع آوری هرچه بهتر و دقیق‌تر داده‌ها کرده‌اند. امروزه محتوای الکترونیکی به خوبی توانسته جای این موارد را بگیرد و تاثیر قدرتمندتری بر افزایش داده‌ها داشته است.

تولید محتوا در چارچوب الکترونیکی هر چند که انواع مختلفی دارد اما با تولید محتوا به شیوه کلاسیک (که در قالب کتاب، مجلات و … تعریف می‌شد) تفاوت‌هایی دارد که در ادامه به تفاوت این دو نوع محتوای الکترونیکی اشاره می‌کنیم.

اگر دقت کرده باشید، در تولید محتوا به شیوه کلاسیک یک موضوع مشخص برای محتوای شما انتخاب می‌شود و شما با یک حجم مشخص آن را می‌خوانید. در تولید محتوای الکترونیکی قضیه فرق می‌کند؛ در این مدل از تولید محتوا شما با یک مطلب طرف هستید که اطلاعات آن در یک دایره خاص می‌گنجد. دایره نویسنده محتوا! یا شاید خواننده محتوا! به هر حال انتخاب حجم این گونه از محتوا هوشمندانه تر انتخاب می‌شود و از بسیاری مطالبی که شاید اهمیت خاصی نداشته باشد چشم‌پوشی می‌شود.

محتوای الکترونیکی قوانین سختگیرانه‌تری دارد

محتوای الکترونیکی قوانین سختگیرانه‌تری دارد
محتوای الکترونیکی قوانین سختگیرانه‌تری دارد

شاید این تیتر برای شما عجیب باشد اما بگذارید موضوع را بیشتر باز کنیم تا به مفهوم این جمله بیشتر پی ببریم. در تولید محتوا به سبک کلاسیک قوانین نگارشی خاصی وجود دارد که باید هر نویسنده به آن‌ها دقت کرده و در نهایت در نوشته خود اعمال کند. این که پاراگراف‌بندی‌ها چگونه باشند یا در یک قسمت علائمی مانند ویرگول یا نقطه ویرگول به کار رفته باشند یا نوشته بدون هیچگونه غلط املایی باشد و موارد این چنینی از جمله نکاتی هستند که نویسنده باید به آن‌ها توجه کند.

در محتوای الکترونیکی علاوه بر اینکه نویسنده مطلب باید موارد ذکر شده در حیطه وظایف خالق محتوای کلاسیک را رعایت کند، همچنین باید به قوانین دیگری نیز توجه کند. جستجوگرها یکی از همین تعیین کنندگان قوانین ثانویه‌ای هستند که خالق اثر محتوای الکترونیکی باید آن‌ها را رعایت کند. در دنیای امروز می‌توان ادعا کرد که شاید مهم‌ترین راه برای دستیابی به یک وبسایت جستجوگرها هستند. تقریبا بدون جستجوگرها و سئو سایت برای جذب ترافیک بالا سایت غیرممکن است. پس باید این نکته را در ذهن داشته باشید که باید با خیلی از قوانین رتبه‌بندی جستجوگرها آشنا باشید تا بتوانید بهترین محتوای ممکن از نظر آن‌ها را آماده کنید.

انواع محتوای الکترونیکی

انواع محتوای الکترونیکی
انواع محتوای الکترونیکی

محتوای الکترونیکی انواعی دارد که بهتر است با برخی از آن‌ها آشنا شوید. محتوای متنی شناخته شده‌ترین و رایج‌ترین نوع محتوای الکترونیکی است. همین متنی که در حال مطالعه آن هستید یک نوع محتوای متنی به حساب می‌آید. محتوای صوتی که از آن به عنوان پادکست یاد می‌شود یکی دیگر از انواع محتواهای الکترونیکی است. پادکست‌ها در ابتدا هرچند ایده خلاقاته‌ای به حساب می‌امدند اما در یک بازه زمانی از محبوبیتشان کاسته شد و استقبال مورد اتظار از آن‌ها صورت نگرفت. پس از گذشت یک زمان نه چندان طولانی، پادکست‌ها ذره ذره در بین مخاطبینشان محبوبیت خوبی کسب کردند و در حال حاضر از رایج‌ترین انواع محتوای الکترونیکی هستند.

نوع دیگر محتواهای الکترونیکی که در نزد مردم پرطرفدار هستند به گونه‌ای که می‌توان گفت تا حد زیادی گوی سبقت را از بقیه ربوده‌اند محتواهای ویدیویی هستند. محتوای ویدیویی امروزه طرفداران بسیار زیادی به خود جذب کرده چرا که خالق محتوا توانمندی فوق العاده بیشتری در خلق اثر خود دارد و با انواع روش‌های نوین می‌تواند مفهوم مورد نظر را به مخاطب برساند.

امتیاز شما با موفقیت ثبت شد

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط