آخرین مقالات

تولید محتوای معماری

  1. Home
  2. /
  3. مقالات کُدُ سئو
  4. /
  5. تولید محتوای معماری

پیش از فراگیری اینترنت و شبکه های اجتماعی، معماران تنها تبلیغشان بنای طراحی شده ای بود که نهایتا توسط عده کمی شناخته می شد. با پیشرفت و جا افتادن تولید محتوا معماری به صورت آنلاین، بازدهی کاری معماران سه برابر افزایش یافت که نسبت به روند سنتی خود روندی کاملا صعودی داشته است. برای تولید محتوا ابتدا باید فیلد کاری و پرسونای مخاطبین خود را ارزیابی کرده و با توجه به آن در سه مرحله یک مخاطب دنبال کننده را به پای شروع پروژه بکشانید. مرحله اول آموزش برای جذب و روشن کردن چراغی در ذهن مخاطب است.

مرحله دوم شرح بیشتر خود و طرح هایتان برای آگاه سازی مخاطب از روند کار شما بوده و مرحله آخر نیز طی کردن برای شروع پروژه خواهد بود. در این راستا ارتباط شما با مشتریان خود از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که پیشنهاد می شود حتما در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام فعالیتی مستمر داشته باشید. برای جلب اعتماد و وفاداری مشتریان تمامی روش های ذکر شده را شرح خواهیم داد.


شرکت های تولید کننده محتوا

سه قدم اصلی در تولید محتوا معماری و جذب مخاطب

وقتی بحث مخاطب به میان می آید ممکن است فکر کنید تنها کسانی که به معماری علاقمند اند یا کسانی که به دنبال یک معمار برای پروژه های خود ان مخاطب شما محسوب می شوند اما مشخصا چنین نیست. هر فردی ممکن است جذب محتوای شما شود و شاید در آینده حتی این شما باشید که ایده انجام یک پروژه را به ذهن او می رسانید و این قدرت جادویی تولید محتوا است.

برای طی کردن مسیر جذب و تبدیل مخاطب به مشتری در تولید محتوا معماری باید سه مرحله نام برده را طی کنید که در این قسمت به برسی آن می پردازیم.

  • قدم اول : آموزش های جذاب و قابل درک برای تمامی افراد

محتوای آموزشی جذاب می تواند شکل های مختلفی داشته باشد که در عین آموزش تبلیغ کارتان نیز محسوب شود.

برسی ترند ها و سبک ها در معماری

ممکن است هر کسی به ساختمان های دقت نداشته باشد اما ظاهر ساختمان های جدید توجهش را جلب کند. پس برای هر شخصی دانستن ترند های جدید در معماری می تواند جذاب باشد. اما موضوع دیگری که حتی از این هم جالب تر است شناخت و معرفی سبک های مختلف در معماری است. مثلا شرکت آرل در بخشی به توصیف این سبک ها پرداخته و با جزئیات آن ها را معرفی کرده است.

نمونه تولید محتوا آموزشی در معماری
نمونه تولید محتوا آموزشی در معماری

تعریف داستان وار ایده ها و سازه ها

شنیدن یک داستان از شیرین ترین تاکتیک ها در جذب مخاطب است. می توانید با برسی یک ساختمان و تعریف داستان شروع پروژه آن از ایده اولیه گرفته تا جمع آوری تیم و اجرا، ماجرایی جالب برای خواندن مخاطب پدید آورید. البته استفاده از محتوای ویدئویی و تصویری را در این تولید محتوا معماری فراموش نکنید.

تحلیل جز به جز ساختمان

جدای از برسی کلی معماری یک ساختمان، تشریح قسمت های مختلف آن به طور جداگانه همچون نما، فضای داخلی و حتی فضای سبز نیز باید در دستور کارتان قرار گیرد. با معرفی سبک های مختلف و بیان میزان محبوبیت هر سبک شروع کنید و در صورت امکان طرح های خودتان را نیز در تصاویر مورد استفاده قرار دهید تا مخاطب ارتباط بیشتری با کار های شما برقرار کند. این همان کاری است که خانه معمار انجام داده و در یک بخش به شرح قسمت های مختلف ساختمان مثلا نمای ساختمان پرداخته است.

نمونه تولید محتوا آموزشی معماری
نمونه تولید محتوا آموزشی معماری

توجه به فنگ شویی

باتوجه به تاثیر عینی فنگ شویی در زندگی مخصوصا در مبحث دکوراسیون و چیدمان، برای عده زیادی روش ها و چگونگی اجرای فنگ شویی در معماری بسیار جالب است. می توانید مثل شرکت هیرادانا مقالاتی در رابطه با فنگ شویی در معماری برای این دسته از مخاطبین قرار دهید.

نمونه مقالات آموزشی معماری
نمونه مقالات آموزشی معماری
  • قدم دوم : راهنمای مشتریان

در این مرحله دیگر محتوای شما به صورت پراکنده برای مخاطبین نیست بلکه به صورت هدفمند برای مشتریان احتمالی است. در این قسمت باید به موارد زیر در تولید محتوا معماری پرداخته شود.

نحوه بیان خواسته ها

پیش از ارائه هر دیزاینی ابتدا باید با سلیقه مشتری و خواسته های او آشنا شوید پس باید برای کسانی که هنوز نمی توانند به وضوح دیزاین مورد علاقه خود را پیدا کنند راهنمایی برای بیان نظریات و طرح هایشان قرار دهید.

اجرا کار چقدر طول می کشد و چه مراحلی دارد

در واقع پاسخ سوال اول در بطن سوال دوم است. اگر بدانید پروژه های مختلف چه مراحلی برای اجرایی شدن طی کرده اند راحت تر می توانید بحث زمانی پروژه را درک کنید. در این قسمت مثال هایی از قبل و بعد اجرا بزنید و روند کار را شرح دهید.

قبل و بعد اجرا پروژه معماری
قبل و بعد اجرا پروژه معماری

چقدر سرمایه نیاز است

مبحث مالی به خودی خود قسمت مهم کار محسوب می شود و نمی توان از آن در تولید محتوا معماری به راحتی گذشت. با توجه به این که هر ساختمان با توجه به زمانی که طراحی و ساخته شده است هزینه متفاوتی داشته نمی شود قیمت دقیق ارائه داد اما با قرار دادن پروژه های اخیر خود و مطرح کردن هزینه حدودی آن تصویری حدودی از میزان سرمایه مورد نیاز در ذهن مخاطب ایجاد می کنید که برای شروع کافی است.

نمایش پروژه های قدیمی و ارائه بازخورد مشتری

این بخش از تاثیرگذار ترین قسمت ها در جذب مخاطب است. شناسنامه کاری و پورتوفولیو شما نمایشی از قدرت، مهارت و میزان خلاقیت شما است. همچنین سبک کاری و موفقیت شما در پروژه هایتان را به نمایش می گذارد. بهتر است برای تولید محتوا معماری در این قسمت یک مقاله جامع از کل روند کار و نتیجه نهایی به اضافه یک مصاحبه ترجیحا ویدیویی با مشتری سابق خود در دستور کار قرار گیرد.


سفارش ساخت سایت

  • قدم سوم : شروع کار با مشتری

برای تولید محتوا در معماری این قسمت بخش مهمی است. در این بخش دیگر تمامی محتوا های پراکنده کنار رفته و مستقیما برای آن دسته از مشتریانی که تنها به دنبال اجرای پروژه خود به بهترین نحو هستند محتوا ارائه می دهید. تمامی توافقات پیش از شروع پروژه از جمله مسائل مالی، ایده ها و نقشه راه در این قسمت مورد توجه است. در این قسمت از ویدیو ها و محتوایی که مرحله به مرحله انجام پروژه هایتان را نمایش می دهد قافل نشوید.

شبکه های اجتماعی تاثیر گذار ترین روش تبلیغات معماری

به غیر از وبلاگ و مقالات دیگر ابزار مهم شما در تولید محتوا معماری شبکه های اجتماعی هستند. برخی از این شبکه ها برای مقوله پشتیبانی و برخی همچون اینستاگرام به خودی خود یک رسانه برای جذب بازدید بالا است. حال سوالی که پیش می آید چگونگی تولید محتوا در این رسانه محبوب است. در ادامه به برسی راهکار هایی در تولید محتوا برای پیج معماری می پردازیم.

استوری در رابطه با روند کاری یک روزتان

در این قسمت تولید محتوا معماری، از پایه ای ترین دلیل دنبال شدن بلاگر ها توسط مردم استفاده کنید و برای ارتباط گیری بهتر با دنبال کنندگان، از برنامه روزانه خود و تیمتان استوری و پست بگذارید. با این روش دنبال کنندگانتان با شما و محیط کاریتان بیشتر آشنا شده و حس اطمینان بهتری خواهند داشت. مثلا گروه DLR یکی از گروه های موفق معماری حتی از تفریحات تیم خود نیز پست انتشار می کند و با این کار حس خوب را به مخاطب انتقال می دهد.

گروه معماری DLR
گروه معماری DLR

معرفی پروژه های آینده خود

علاوه بر تاریخچه کاری شما آینده کاری شما نیز می تواند مسئله جالبی در تولید محتوا معماری برای دنبال کنندگانتان باشد. در همین راستا با یک پست رمز آلود به نوعی یک تیزر از پروژه در دست اجرا خود به مخاطب نشان دهید و او را مشتاق کنید تا پیگیر نتیجه کار باشد. این کار را CannonDesign به خوبی با یک پست اینستاگرامی انجام داده است.

نمونه پست شرکت موفق معماری در اینستاگرام
نمونه پست شرکت موفق معماری در اینستاگرام

پست های نامربوط اما جالب

احتیاجی نیست همه پست های پیج شما در رابطه با پروژه ها یا دیزاین باشد بلکه می توانید از پست های متفرقه با توجه به جو حاکم (مثلا سال نو یا مناسبت های دیگر) نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید نشان دادن برند شما در پیجتان بسیار مهم است حتی ایده های جالب و دور از انتظاری همچون ایده شرکت NBBJ نیز می تواند روشی خوب برای جذب بازدید باشد. این ایده نمایش نام برند در جایی غیر متعارف بود.

نمونه پست شرکت موفق معماری در اینستاگرام
نمونه پست شرکت موفق معماری در اینستاگرام


صفحه اول گوگل

کلام پایانی

با اینکه تمامی روش های ارائه شده در تولید محتوا معماری بسیار آسان به نظر می رسند اما موضوعی که در اجرا آن ها حائز اهمیت است استمرار ورزیدن در آن ها است. زمانی که فردی می خواهد با شما همکاری کند یا سفارش یک پروژه بدهد نظم و مدیریت شما برایش اهمیت زیادی دارد، پس پرستیژ کاری شما و حتی فعالیت شما چه در وب سایت و چه در صفحه اینستاگرامی در نشان دادن این حس مسئولیت پذیری به دیگران بسیار خواهد بود. به همین دلیل نه تنها قاطعیت شما (مخصوصا در مسائل مالی) در محتوای تولیدی شما مشهود است بلکه تمامی اعمال شما نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

5/5 - (2 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط