آخرین مقالات

تولید محتوا برای لوازم آرایشی

  1. Home
  2. /
  3. مقالات کُدُ سئو
  4. /
  5. تولید محتوا برای لوازم...

در حال حاضر یکی از پر سود ترین کسب و کار ها در جهان تولید و فروش لوازم آرایشی است. برای اداره کوچکترین شاپ (مانند پیج های اینستاگرامی) تا یک برند بزرگ لوازم آرایشی (که قطعا سایت خود را دارد) نیاز به تولید محتوا برای لوازم آرایشی به صورت با کیفیت و کاربردی دارید. در همین راستا بخشی از بازاریابی و تبلیغات لازم برای افزایش بازدید و فروش را نیز انجام داده اید.

اگر می خواهید تاثیر واقعی تبلیغات در بطن یک محتوا را ببینید برایتان یک مثال جالب از جوان ترین بیلیاردر جهان که توسط مجله فوربز معرفی شده است می زنیم؛ کایلی جنر که پیش از تاسیس برند لوازم آرایشی خود چهره ای کاملا متفاوت داشت پس از گذشت تنها یک سال از شروع کار، با چهره ای کاملا متفاوت و زیبا تر راز این تغییر شکل را در محتوای سایت و پیج خود اینگونه بیان کرد : “ تنها با استفاده از رژ لب های برند خوذم توانستم لب هایم را بزرگ تر نشان دهم”  و نتیجه چنین محتوا هایی منجر به فروش چند صد هزار دلاری محصولات او به یکباره شد. در این محتوا قصد ما دقیقا مطرح کردن ایده برای پیج لوازم آرایشی و روش تولید چنین محتوا های تاثیر گذاری است.

تاثیرگذار ترین روش ها در تولید محتوای سایت لوازم آرایشی

قدم اول در تولید محتوا برای لوازم آرایشی، طبقه بندی موضوعات است. شما به محصول نویسی برای اقلام آرایشی ( با محتوای تصویری با کیفیت)، محتوای آموزشی و محتوایی جالب در جهت برقراری ارتباط با مشتریان خود احتیاج دارید. به برسی هر کدام از این موارد می پردازیم.

1. نوشتن توضیح محصولات آرایشی

برای تعبیه یک متن معرفی محصول نیاز است پیش از هرچیز تمامی واقعیت ها را در رابطه با آن برند و جنس بدانید. مشتریان شما گاها از شما نیز اطلاعات بیشتری در رابطه با انواع برند لوازم آرایشی دارند پس اصلا جالب نخواهد بود در توضیح یک محصول نکات مهمی را فراموش کنید.

2. ذکر میزان و حالت ماندگاری

در تولید محتوا برای لوازم آرایشی با توضیحات خود به خوبی مخاطب را آگاه کنید که محصول مورد نظر بر روی صورت او چگونه خواهد بود. مثلا برند اینلی در محصول نویسی خود تماما جزئیات کاور و مانگاری کرم پودر های خود را ذکر می کند که خود باعث جلب نظر و اعتماد مشتریان است.

توضیحات کاربردی در محصول نویسی و تولید محتوا برای لوازم آرایشی
توضیحات کاربردی در محصول نویسی و تولید محتوا برای لوازم آرایشی

3. ذکر تاریخ انقضا دقیق محصول

توجه کنید سلامت پوست و عدم آسیب رسانی لوازم آرایشی به پوست برای تمامی مشتریان شما اهمیت دارد. یکی از مهم ترین دغدغه های آن ها برای خرید لوازم آرایشی تاریخ انقضای آن ها است.

در تولید محتوا برای لوازم آرایشی علاوه بر ذکر آن در توضیحات محصول می توانید حتی عکسی از چاپ تاریخ  انقضا که روی بسته بندی آن است نیز در کنار تصاویر محصول قرار دهید.


قیمت نوشتن مقاله برای سایت

4. محصول نویسی بر محوریت اورجینال بودن کالا

اولین وجه تمایز شما با دیگر رقبا اثبات این موضوع که محصولات شما همگی با کیفیت و اصل است به مشتریان است. در این راستا در تولید محتوا برای لوازم آرایشی خود بر این موضوع بسیار تاکید کنید تا نظر مخاطب را جلب کنید. مثلا از این نکته استفاده کنید که روی محصولات بارکدی وجود دارد که با استفاده از اسکن آن می توانید اصل بودن یا نبودن آن ها را تشخیص دهید.

5. از مزایا منحصر به فرد محصول بگویید

برخی از لوازم آرایشی برخلاف دیگر محصولات ضرر بسیار کمتری خواهد رساند همچون محصولاتی که پایه آن ها گیاهی است. همچنین موضوعی که چندی پیش در مورد لوازم آرایشی وایرال شد که برای تولید این محصولات به حیوانات آزمایشگاهی آسیب های جدی ای وارد می شود خود باعث شد مشتریان توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

آن ها می خواهند اطمینان حاصل کنند که این محصولات بدون انجام آزمایشات حیوانی تولید شده است. یا مثلا رژ لب های بدون سرب که خود بسیار طرفدار دارد. همه این ها جز مزایا منحصر به فرد محصولات آرایشی هستند که دانستن آن ها برای بسیاری از مشتریان اهمیت دارد.

6. شناخت پوست و محصول منایب برای هر پوست

در تولید محتوا برای لوازم آرایشی بخشی را برای تعیین رنگ پوست افراد یا تعیین نوع آن (چرب ، خشک و مختلط) قرار دهید و به مشتری  کمک کنید تا مناسب ترین محصول را برای نوع و تناژ رنگی پوست خود انتخاب کند.

برای این کار می توانید ابتدا در بخش محتوای آموزشی سایت خود روش تشخیص نوع و رنگ پوست را قرار داده و در این قسمت با یک لینک محاطب را به آن محتوا راهنمایی کنید. همچنین در محصول نویسی خود ذکر کنید که بیشتر کسانی که آن محصول را خریداری کرده اند چه پوستی داشته اند.

7. استفاده از تجربه مشتریان

استفاده از تجربه مشتریان
استفاده از تجربه مشتریان

در انتها می توانید نظرات مشتریان را دسته بندی کنید و در اختیار مخاطب قرار دهید. مثلا دیجی کالا چنین کاری را برای محصولات آرایشی و بهداشتی خود انجام داده است. به این شکل که نظرات مربوط به تاریخ انقضا کالا را به عنوان مثال در یک دسته قرار داده و نظر مشتری قبلی را در رابطه با رضایت از این موضوع به شما نشان خواهد داد.

8. تولید محتوا آموزشی غنی و پر کاربرد

در تولید محتوا برای لوازم آرایشی نیاز است بر این موضوع تاکید داشت باشیم چراکه ایده های بسیار زیادی در آن می گنجد. در تولید محتوا آموزشی شما باید در مخاطب احساس نیاز به وجود آورید و سپس راه حل آن را به او ارائه دهید. طبقه بندی موضوعاتی که نیاز است در رابطه با آن محتوای آموزشی قرار دهید به شرح زیر است.

9. مراقبت های پوستی پیش از آرایش

باتوجه به اینکه برای استفاده از لوازم آرایش حتی به مقدار کم باید پوستتان را کاملا آماده کنید تا کمترین آسیب به پوست وارد شود عناوین زیر در تولید محتوا برای لوازم آرایشی می تواند برای مخاطب بسیار کاربردی باشد :

ماساژ های لازم پوست پیش از انجام آرایش، ماسک های مورد نیاز برای انواع پوست، نحوه پاکسازی پوست، استفاده از بخور سرد و گرم برای شفافیت پوست،هر کرم پودری برای چه پوستی بهتر است، لایه برداری لب ها، جلوگیری از لک پوستی با استفاده از ضد آفتاب پیش از آرایش و غیره.


طراحی سایت شرکتی در تهران

10. نحوه آرایش کردن برای همه بانوان

از انواع ترفند ها در رابطه با آرایش چشم، لب، کانتور صورت و حتی گریم کردن در تولید محتوا برای لوازم آرایشی خود استفاده کنید. اما به طور کلی پیشنهاد می کنیم محتوا های خود را برای مخاطبین شخصی سازی کنید.

یعنی بگویید مثلا این سبک آرایش مخصوص افراد با صورت کشیده است یا با این روش افرادی که چشمان ریزی دارند چشمشان درشت تر به نظر می رسد. اینگونه مخاطب کارش بسیار آسان خواهد شد.

در کنار این موضوع بهتر است همانطور که پیش تر گفتیم یک محتوا برای آشنایی افراد با جنس و رنگ پوست خود قرار دهید مثلا یک فرد چگونه باید بفهمد پوستش خشک است یا چرب تا در نهایت بهترین محصول را متناسب با پوست خود انتخاب کند.

همچنین چیزی که این روز ها بسیار کاربردیست آموزش آرایش کردن با کمترین اقلام آرایشی است که علاوه بر به صرفه بودن زمان کمتری نیز خواهد گرفت و قطعا این محتوا مورد توجه زنان شاغل قرار می گیرد.

11. نحوه پاکسازی و مراقبت های پس از آرایش

در نهایت هر آرایشی نیاز به پاک شدن دارد و حال این پوست است که باید به آن رسیدگی شود. می توانید در تولید محتوا برای لوازم آرایشی از مراحل پاک کردن صورت و لوازم مورد نیاز برای انجام شستشوی صورت شروع کنید و در این راستا محتوای خود را شاخ و برگ دهید.

می توانید یک ویدیو از نحوه شستشو و پاک کردن آرایش صورت برای مخاطبین تهیه کنید همچنین از اهمیت پاکسازی پوست پس از آرایش طولانی مدت بگویید.

هرچند شاید خیلی چیز جالبی به نظر نرسد اما در این قسمت محتوا می توانید از آسیب هایی که لوازم آرایش بی کیفیت و تقلبی به پوست می زنند بنویسید تا مخاطب ارزش کیفیت کالا های اصل را نیز متوجه شود.

12. تشکیل باشگاه مشتریان برای ارتباط بهتر

نکته ای که در هر کسب و کاری همواره حائز اهمیت است اعتماد مشتری به شماست. برای موفقیت در کسب اطمینان مخاطب توجه به تک تک مخاطبین به شما پیشنهاد می شود.

برای مثال فروشگاه لوازم آرایشی خانمی برای تمامی مشتریان خود که تنها یک بار خرید کرده اند کارت تخفیف در نظر می گیرد این کار باعث می شود مشتری حس خاص بودن داشته باشد و علاقه بیشتری به خرید بعدی از آن فروشگاه داشته باشد.

مهم ترین راه کار ها برای موفقیت در تولید محتوای پیج لوازم آرایشی

در تولید محتوا برای لوازم آرایشی درست مثل محتوای سایت در تولید محتوا برای پیج نیز باید طبقه بندی موضوعات رعایت شود. ابتدا به پست نویسی و کپشن آن می پردازیم.

طریقه پست و استوری نویسی

پست و استوری برای پیج لوازم آرایشی شما لزوما نباید همگی معرفی محصول باشد بلکه پست های آموزشی، پست های مقایسه محصول، پست های مربوط به افتتاحیه ها و جشنواره ها، پست های معرفی تخفیف و پست های مسابقه همگی باید در پیج شما وجود داشته باشند. با توجه به بازدهی تمامی این مدل پست های ذکر شده به برسی هرکدام به طور جداگانه می پردازیم.

پست معرفی محصول

در کپشن این پست همانند معرفی محصول سایت نکاتی همچون اصالت، تاریخ انقضا، چگونگی ماندگاری، مناسب برای چه نوع و رنگ پوست و همچنین تمامی نکات در رابطه با تخفیف را ذکر کنید.

پست و استوری آموزشی

جدا از ایده های فراوانی که برای تولید محتوای آموزشی وجود دارد که بخشی از آن ها را پیش تر بیان کردیم، یکی از ایده های خوب در تولید محتوای آموزشی استفاده از گریمور ها و میکاپ آرتیست های حرفه ای و ترفند های جدید آرایشی ای است که در خود اینستاگرام و حتی تیک تاک بسیار وایرال می شوند و ارزش این را دارد که سفارش تولید محتوا اینستاگرام خود را در سایت های معتبر ثبت کنیم و به طور حرفه ای پست و استوری های خود را به اشتراک بگذاریم.

همچنین می توانید در جهت تولید محتوا برای لوازم آرایشی در هر فصل متناسب با آن از مشکلات خانم ها در آرایش کردن بگویید و راه حل برطرف کردن آن را به آن ها ارائه دهید. مثلا در فصل گرم آرایش بر روی صورت جلوه بدی پیدا می کند، نزدن ضد آفتاب لک پوستی می آورد یا پوست هایی با منافذ پرتقالی چه لوازم آرایشی ای را بهتر است استفاده کنند در همین راستا علاوه بر ترفند ها می توانید محصولاتی را معرفی کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

برند مای در پست های اینستاگرامی خود دقیقا از همین روش استفاده می کند و در کپشن مشتریان را راهنمایی کررده و همچنین لینک سایت خود را به مشتریان پیشنهاد می کند.

تولید محتوای تبلیغاتی و آموزشی برای پست لوازم آرایشی
تولید محتوای تبلیغاتی و آموزشی برای پست لوازم آرایشی

پست و استوری های مربوط به کمپین های تخفیف، جشنواره ها و مسابقه

پست هایی با موضوعات مربوط به بازاریابی نباید در پیج شما از قلم بیفتد. نمایش پشت صحنه امورات، گفتگو با مشتریان و حتی برگزاری لایو برای ارتباط بیشتر شما با مشتریان بسیار ضروری است.

همچنین برگزاری مسابقات و جشنواره تخفیف می تواند مشتریان شما را به وجد بیاورد. در تولید محتوا برای لوازم آرایشی تمام این موضوعات برای ارتباط بیشتر شما با دنبال کنندگان پیج لازمه کارتان خواهد بود.

پست های مقایسه ای

گاهی استفاده از نظر مشتریان در بیان نقاط قوت و ضعف می تواند انتخاب را برای مشتری آسان تر کند. کافیست چند محصول مشابه را از نظر قیمت، حجم، کیفیت، میزان رضایت، مواد تشکیل دهنده و برند ساخت با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت به هر کدام یک نمره بدهید.

پکیج های آماده

با توجه به سختی انتخاب برای بسیاری از مخاطبان می توانید با درست کردن یک پک ( اقتصادی، کارمندی، برای پوست خشک و غیره) کار مشتریان خود را آسان تر کنید. نمونه این کار را فروشگاه خانمی انجام داده و مثلا محصولات مخصوص روتین صورت را برای مخاطب در یک پکیج گذاشته یا برای خانم های کارمند یک پکیج کوچک و اقتصادی معرفی می کند.

معرفی پکیج های کاربردی در تولید محتوا بر ای لوازم آرایشی
معرفی پکیج های کاربردی در تولید محتوا بر ای لوازم آرایشی

تولید محتوا مربوط به پوست و مو

تولید محتوا برای پیج کراتین مو و تولید محتوا برای پیج رنگ مو احتیاج به بیان نکات تاثیر گذار در رابطه با محصولات دارد. از آن جا که بسیاری بخاطر نتیجه نگرفتن از محصولات مراقبت از مو یا کراتین ممکن است به راحتی به محصولات معرفی شده توسط شما اعتماد نکنند خوب است از تجربیات مشتریان خود در تبلیغ محصول کمک بگیرید.

ایده ای در تولید محتوا برای لوازم آرایشی ای می تواند باشد که مثلا قبل و بعد استفاده از محصول را در تصویر برای شما ارسال کرده و نتیجه رضایت بخش آن را به دیگران نیز نشان دهید.


قیمت پکیج سئو

سخن پایانی

رسیدن به نتیجه دلخواه ممکن است گاها زمان بر باشد. مخصوصا در فضای رقابتی فروش لوازم آرایشی. بهترین کار برای موفقیت در این حوزه نشان دادن تمایز کار شما با نحوه بیان جزئیات محصولات و صد البته کیفیت و اصالت محصول شماست.

با توجه با کیفیت بودن برند های داخلی و قیمت مناسب تر آن ها توصیه می کنیم در تولید محتوا برای لوازم آرایشی از تبلیغات این برند ها و ارائه لوازم آرایش با کیفیت و اقتصادی برای بالا بردن مخاطبین خود استفاده کنید.

در نهایت این بستگی به شما دارد که خود را جای مخاطب خود که یک خانم است قرار دهید و مشکلات و دغدغه های آن ها را بسنجید تا بتوانید محتوای خلاقانه تری تولید کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط