آخرین مقالات

تولید محتوا در زمینه مد

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. تولید محتوا در زمینه...

مد و فشن یکی از موضوعاتی است که معمولا مورد علاقه اکثریت افراد قرار می گیرد. فرقی ندارد پیر باشید یا جوان، مرد باشید یا زن می توانید از دانش مد و استایل استفاده کرده و لذت ببرید. اما باید توجه داشته باشید که تولید محتوا در زمینه مد باید  مفید و کاربردی باشد درست چیزی که مخاطبان از شما می خواهند.

از آنجایی که دنیای مد دائما در حال به روز رسانی این محتوا باید همواره اطلاعات جدید را در اختیار کاربران خود قرار دهد. اما این مجلات و سایت های مد و استایل شناسی به راستی چه کاربردی دارند؟ پاسخ آن در نوع فعالیت این صفحات است.

 یک خبرگذاری آنلاین مد و لباس، یک سایت تولید محتوای تخصصی مد یا حتی صفحه ای برای آموزش استایلینگ و ترند شناسی همه این ها می تواند نمونه ای از فیلد کاری برای یک صفحه یا سایت تولید محتوا در زمینه مد باشد.

روش های تولید محتوا برای هر یک از این فیلد های متفاوت خواهد بود و کاملا بسته به پرسونای مخاطبان یا نیاز آن ها دارد. این روز ها تولید محتوای کاربردی در زمینه مد و لباس می تواند روشی درآمد ساز برای هر کسی که انرژی کافی را در این راه بگذارد و اصولی جلو رود باشد. این را بدانید این محتوا می تواند حتی جنبه تبلیغاتی نیز پیدا کند و در بازاریابی برند های مختلف موثر واقع شود.

تولید محتوا در زمینه مد
تولید محتوا در زمینه مد

مد نویسی و انواع تولید محتوا در زمینه مد

سوالی که در این قسمت در ذهن شما شکل می گیرد این است که اصلا چه پیج ها یا سایت هایی محتوای مربوط به مد و فشن را تولید می کنند و این صفحات چه مشخصاتی دارند. ابتدا نیاز است با انواع تولید محتوا در زمینه مد آشنا شوید. به طور کلی اطلاعاتی که در صنعت مد و فشن وجود دارد بسیار گسترده است.

بخشی از این اطلاعات پایه و قابل توجه عام مردم قرار می گیرد و بخش دیگری که محتوای تخصصی را در بر می گیرد و بیشتر برای استفاده توسط افراد فعال در این حوزه اند. البته هر یک از این دو محتوا بخش های دیگری را پوشش می دهند.

 اگر در نظر بگیریم خبرگذاری و ها و اخبار مربوط به این دنیای رنگارنگ در دسته اول قرار گیرد، تجزیه و تحلیل تخصصی این اخبار تحت عنوان دسته دوم یعنی محتوا تخصصی قرار می گیرد.

همچنین تولید محتوا مربوط به مد واستایل می تواند به صورت میان رشته ای باشد. یعنی با استفاده از اخبار، تحلیل ها، استایل مختلف و تلفیق آن با موضوعات دیگر حتی به صورت غیر متمرکز موضوعی دیگر را (مانند موضوعات تبلیغاتی یا حتی روانشناسی) پوشش دهید.

این بستگی به خلاقیت و قدرت تحلیل شما هم خواهد داشت که چگونه افسار متن را در دست گرفته و آن را در راستای دلخواهتان هدایت کنید.

مهارت های لازم برای مد نویسی
مهارت های لازم برای مد نویسی

یک تولید کننده محتوای مد و فشن باید چه اطلاعاتی داشته باشد؟

اولین و مهم ترین ویژگی برای تولید محتوا در زمینه مد داشتن اطلاعات بالا و دقیق است. اطلاعاتی که دائما (حتی روزانه) نیاز به آپدیت دارند. باید بدانید پیش از هر چیز آشنا شدن خود شما با اصطلاحات و موضوعات وابسته به مد و فشن اهمیت دارد.

اگر شما روی همچین اطلاعات پایه ای تسلط کافی نداشته باشید تولید محتوا می تواند سخت شود یا نتیجه کیفیت کافی را نداشته باشد.

یا فزض کنید به عنوان تولید کننده محتوا در پیج مد و فشن بخواهید روزانه استوری بگذارید و در استوری هایتان ناشیانه از نکات سطحی و خیلی ساده صحبت کنید و بجای ارتقا سطح اطلاعات خود کیفیت کار خود و مجموعه تان را پایین بیاورید.

شما باید به خوبی سلبریتی ها و افراد فعال در حوزه مد و لباس (حتی تولید کنندگان داخلی و غیر مشهور) را بشناسید و به خوبی توانایی تحلیل عملکرد آن ها در استایلینگ و تاثیرشان در این حوزه را داشته باشید.

بخش دیگری از کار شما تحت نظر داشتن برند های مطرح و فشن شو های تاثیر گذار است تمامی این اطلاعات به ساخت محتوای روزانه شما کمک خواهد کرد و پیج یا وبسایت شما را برای مخاطب جذاب خواهد ساخت.

پیج تولید محتوا مد و فشن
پیج تولید محتوا مد و فشن

۷ روش برای موفقیت در تولید محتوا مد و فشن

می توان گفت یک نقشه راه نسبی برای شروع کار و پیشرفت تولید محتوا در زمینه مد وجود دارد. نکاتی که به برسی آن ها می پردازیم.

 • لحن مناسب

باید توجه داشته باشید لحن شما کاملا وابسته به نوع فعالیت شما است. مشخصا در صفحات مجازی با فضا های مختلفی همچون استوری، ریلز و غیره راه های زیادی برای ایجاد حس نزدیکی و صمیمیت بین شما و دنبال کنندگان وجود دارد.

پس طبیعی است تا برای ایجاد حس اعتماد و حس خوب میان خود و مخاطبانتان از لحن های محاوره ای و خودمانی تر برای تولید محتوا در زمینه مد  استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید زمانی که در حال تدوین مقالات تخصصی در زمینه مد هستید یا پیج شما کاملا حول محور اطلاعات کاربردی و سطح بالا میگردد نمی توانید پرسونای مخاطبان خود را در نظر نگیرید و به اصطلاح هرچه دل تنگتان می خواهد بگویید.

 • مختصر و مفید بگویید

دیگر کمتر کسی این روز ها زمان و حتی حوصله کافی برای خواندن متن های طولانی را دارد. زمانی که می توانید با جملاتی کوتاه اما کاربردی اطلاعات مفید را به مخاطب خود برسانید دیگر احتیاجی به بیهوده گویی و زیاده روی در تولید محتوا نیست.

روش تولید محتوا باکیفیت در زمینه مد
روش تولید محتوا باکیفیت در زمینه مد
 • اطلاع رسانی دائمی

علاوه بر به روز بودن اطلاعات خود لازمه موفقیت در کار تولید محتوا در زمینه مد این است که این اطلاعات را همچون رودی  در صفحه و سایت خود در جریان نگه دارید.

اتفاقات و تغییرات مهم در دنیای فشن تکان دهنده و تاثیر گذار اند. پوشاک به نوبه خود در راس هرم مایحتاج مردم قرار دارد و این یعنی تاثیر زیادی بر زندگی ها دارد.

 • استفاده از ویدئو و عکس

چیزی که همواره تاثیر بیشتری نسبت به متن دارد محتوای تصویری و چند رسانه ای است. مخصوصا در تولید محتوا در زمینه مد که تماما با تصویر و نقوش سر و کار دارد. تلاش کنید تا از محتوای تصویری با کیفیت و جدید بهره بگیرید تا نسبت به رقبای خود یک مزیت رقابتی داشته باشید.

 • هشتگ گذاری

باید به معجزه هشتگ گذاری ایمان بیاورید. در صفحات مجازی هشتگ ها لید هایی هستند که مخاطب را به شما متصل می کنند. با هشتگ گذاری اصولی می توانید تحت الگوریتم های اینستاگرام بازدهی بهتری داشته باشید.

برای پیدا کردن هشتگ مناسب کافی است موضوع مورد نظر خود را در قسمت اکسپلور سرچ کنید و هشتگ های مشابه را استفاده کنید.

 • برسی الگو های موفق

حتی اگر تازه کار باشید می توانید با الگو یابی از صفحات و سایت های مشابه در کمترین زمان محتوا های کاربردی و سازماندهی شده را تولید کنید.

توجه داشته باشید منظور از این کار به هیچ وجه کپی کار دیگران نیست بلکه صرفا برای شکل گیری ایده در ذهنتان برای تولید محتوا در زمینه مد خوب است به برسی سایرین بپردازید.

 • درک صحیح مد

دیدتان را باز کنید. ممکن است هرروز با موضوعی جدید در این دنیای گسترده روبرو شوید. تولید محتوا در زمینه مد نیاز به درک درستی از آن دارید. به این معنی که شاید خیلی از دانسته های قدیمی خود را دور بریزید و بدون تفکر تبعیضانه بتوانید ایده ها نظرتان کاربردی در این راستا در اختیار سایرین قرار دهید.

ایده های کاربردی در تولید محتوا مد
ایده های کاربردی در تولید محتوا مد

ایده های کاربردی برای تولید محتوای مد و استایلینگ

 ابتدا باید فیلد کاری خود را مشخص کنید. سایت یا صفحه اینستاگرام، فرقی نمی کند. اگر می خواهید مطالب را در پیج خود قرار دهید باید ابتدا هایلایت ها و بخش های مختلف را برای دسته بندی موضوعات نام گذاری کنید.

مثلا برای تولید محتوا برای پیج لباس  بخشی را برای آشنایی با ترند های جدید مد بگذارید یا بخشی را برای تحلیل اخبار همچنین می توانید در راستای آشنایی با انواع استایل و رنگ شناسی محتوا ارائه دهید.

شما با توجه به پوشش دهی کاملتان از دنیای فشن بازدید خواهید گرفت. برای اینکه مخاطبین شما بتوانند به راحتی مطلب مورد نظرشان را پیدا کنند لازم به این طبقه بندی موضوعات دارید.

از آن جایی که متریال تشکیل دهنده لباس پارچه است دادن اطلاعات مفید در رابطه با انواع پارچه و بافت تشکیل دهنده آن ها می تواند به نوبه خود ایده خوبی برای تولید محتوا باشد.

از دیگر ایده های جالب برای شما استفاده از ایونت های تاریخی و پر سروصدا برای جلب توجه دنبال کنندگانتان خواهد بود به این صورت که دلیل شکل گیری این مراسم ها و تاثیر آن ها در صنعت فشن را برسی کنید.

تاریخچه مد را فراموش نکنید که عضو جدا نشدنی مد و فشن است همچنین مورد علاقه بسیاری از مخاطبین واقع می شود. معرفی انواع استایل، نام لباس ها و اوت فیت های مختلف نیز بخش دیگری از موضوعات خوب برای تولید محتوای شما خواهد بود.

در مورد سایت نیز همین موضوع صدق می کند. کما این که در سایت می توان از مقالات تخصصی تر و نسبتا طولانی تر نیز بهره گرفت.

یک پیشنهاد عالی برای تولید محتوا در زمینه مد این است که پیج و سایت شما در راستای یکدیگر به صورت ترکیبی فعالیت های خود را داشته باشند.

مثلا اگر می خواهید مقاله ای را در سایت بارگذاری کنید که راجب برند شناسی است، کافیست با چند استوری یا پست که عکسی جذب کننده و مناسب دارد مقاله خود را به مخاطبینتان معرفی کنید و با این کار بازخورد بهتری نیز بگیرید.

ایده تولید محتوا برای فروشگاهی
ایده تولید محتوا برای فروشگاهی

کمک از مشاورین متخصص برای تمایز با دیگر رقبا

اگر بخواهید  در مسیر درستی مطالب و روند تولید محتوای خود را پیش ببرید لازم است در کنار خود یک متخصص در زمینه مد و فشن در نقش مشاور داشته باشید. این را بدانید چنین عملکردی یک مزیت خوب رقابتی محسوب می شود.

این مشاور می تواند در نقش استایلیت عمل کند و شما بخشی برای مشاوره در زمینه استایل و ست کردن لباس داشته باشید. همچنین نظر افراد متخصص در تحلیل اخبار و استایل سلبریتی ها می تواند برای تولید محتوا در زمینه مد آن هم با کیفیت بسیار ضروری است.

بازاریابی و روند تاثیر گذاری

در پساپرده همه این فعالیت ها، هدف شما نهفته است. نمی توان گفت کسب درآمد قسمتی از این هدف نیست. اگر هدف تولید محتوای شما برای فروش محصولات فروشگاه لباس است همچنان می توانید از تمامی موضوعات ذکر شده برای کاربردی کردم پیج یا سایتتان بهره بگیرید.

همچنین با تهیه ریپورتاژ ( محتوا معرفی محصولات) عملکرد خوبی در تولید محتوای فروشگاهی داشته باشید. تولید محتوا در زمینه مد، خود کار پر زحتی است که در جهت دیده شدن کار شما توسط دیگران صورت می گیرد.

این جذب مخاطب و دنبال کننده در راستای افزایش بهره وری کسب کار شما، یا شناخته شدن برای انجام تبلیغات، می تواند عملی کاربردی برای کسب درآمد باشد.

توجه داشته باشید لازمه تحقق این امر تلاش و پیگیری دائمی شما است. شما با استمرار در کارتان نه تنها الگوریتم اینستاگرام را برای بازدهی بیشتر به کار می گیرد بلکه به دنبال کنندگان خود دلیلی برای دنبال کردنتان می دهید که این همان کلید موفقیت است.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط