مشاور سئو

مشاور سئو

سئو یکی از کارهایی می باشد که در چند ساله گذشته بازار آن بسیار داغ شده است و بسیاری از افراد که در گذشته با فروش های سنتی مشتریان خود را بدست می آوردنند، امروزه احساس خطر یا احساس نیاز می کنند تا از رقبای خود عقب نمانند. از این رو داشتن یک وبسایت اولین جزء اولین پیشنیازهای لازم برای ورود به دنیای تجارت الکتروینک می باشد. اما داشتن یک سایت به تنهایی کافی نیست و طولی نخواهد گذشت که متوجه آن خواهید شد که سایت شما بازدید کننده ندارد و سایت شما هرچقدر هم کارآمد، خوب و مفید باشد با هم کسی به شما رجوع نمی کند، علت آن کاملا مشخص است! (کسی شما را نمی بیند)

از این رو داشتن یک سئوکار خوب که نه تنها دلسوزانه و کاربلد باشه، بلکه کاملا به فعالیت هایی که قرار است انجام دهد مسلط باشد و سایت را از طریق راه و روش درست ( سئو کلاه سفید ) به نتایج ابتدایی گوگل برساند.

یکی از فعالیت های مهمی که سئوکاران برای جذب مشتریان و یا هدایت مشتریان برای سئو سایت خود انجام می دهند مشاوره سئو می باشد. البته مشاوره دادن در این زمینه کار خیلی هم راحت نیست و این موضوع ارتباط مستقیم به میزان تسلط، دانش فنی و مهمتر از همه تجربه آن سئوکار مربوط می شود.

از کجا مشاوره سئو دریافت کنیم ؟

پیدا کردن یک مشاور سئو کارآزموده و حرفه ای خیلی هم کار دشواری نیست، فقط کافیست تا کلمه مشاوره سئو را در گوگل جستجو کنید تا لیست بسیار طولانی از سئوکاران با سایت های گوناگون و رزومه کارهای مختلف برای شما نمایان شود. البته به این نکته توجه داشته باشید که همیشه هر سایتی که در رتبه اول گوگل قرار دارد لزوما دلیل بر بهتر بودن و یا قوی بودن توی اون زمینه کاری نیست، بلکه می تواند مشخصه های بسیاری زیادی داشته باشد.

سئوکاران به واسطه شغلی که دارند اغلب دارای سایت های شخصی و یا شرکت ها و آژانس های سئو سایت می باشند و هرکدام اعداهایی جالی همچون بهترین در ایران، پدر سئو، قدرتمندترین و… دارند!!! البته صحت این ادعاها با گذشت چند دقیقه صحبت و مشاهده چند نمونه کار و البته مقایسه آن با سایر نمونه کارهای سئوکاران دیگر می تواند تا حدودی مشخص شود.

نکته : البته به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از افرادی که در زمینه سئو سایت فعالیت می کنند ممکن از بیشتر سالهای فعالیت خود را تنها در شرکتی مشغول به کار باشند و چندین نمونه کار نداشته باشند و تنها با یک نمونه کار منطقی و مفید بتوانند نظر شما را جلب نمایند.

همچنین به این موضوع هم توجه داشته باشید که سرمایه کارفرما و قدرت تبلیغاتی، سابقه شرکت و … هم بطور مشخصی در سئو سایت و مشخصا در نمونه کار سئوکار نقش مستقیم دارد.

چگونه سئو کار خوب را شناسایی کنیم ؟

یکی از راه های شناسایی سئوکاران خوب و موفق استعلام از کارفرما، بررسی دقیق فعالیت های انجام شده، پرسجو از سایر سئوکاران ( در صورت رعایت انصاف ) و در نهایت بررسی دقیق نمونه کارهای سئوکار می باشد.

البته تمامی موارد ذکر شده ممکن است تا حد زیادی فراز و نشیب داشته باشد.

مشاوره سئو چگونه است ؟

مشاوره سئو چگونه است ؟
مشاوره سئو چگونه است ؟

معمولا سئو کاران حرفه ای قبل از صحبت با کارفرما اطلاعاتی از سایت، دامنه و کلمات کلیدی که قصد دارید برروی سایت خود سئو انجام دهید را از شما طلب می نمایند تا بتوانند با بررسی وضعیت سایت بهتر و کاملتر شما را در فرایند سئو راهنمایی کنند. البته به خاطر داشته باشید بسیاری از سئوکاران حرفه ای مشاوره تخصصی سئو را با دریافت هزینه انجام می دهند و بهتر است قبل از شروع به دریافت مشاوره حتما در اینباره با متخصص سئو صحبت نمایید.

متخصصین سئو با داشتن ابزارهای مختلف که قالبا سایت هایی هستند که می توانند سایت های رقبا را از نظر سئو سایت آنالیز کنند اقدام به بررسی سایت می نمایند. البته هیچ ابزاری بطور قطع نمی تواند جای دانش و تجربه ی کارشناس سئو را بگیرید و در نهایت این متخصص سئو می باشد که با در دست داشتن تمامی اطلاعات و به کارگیری دانش و تجربه خود می تواند راهکاری مناسب را جلوی پای شما کارفرمای عزیز قرار دهد.

در مشاوره سئو چه صحبت هایی باید انجام شود ؟

معمولا در مشاوره های سئو درباره وضعیت فعلی سایت و هدفگذاری های کارفرما و اینکه کارفرما هدفش از سئو سایت چی هستش مطرح می شود.

 بطور مثال هر سایتی طی یک یا چند هدف مشخص تاسیس شده است که این اهداف می تواند فروش محصولات، ارائه خدمات، آگهی دادن به مخاطبین، وبسایت شخصی، وبسایت شرکتی و… باشد که طبیعتا هر وبسایت بعد از بررسی و نیاز کارفرما مدل و استراتژی سئو آن کامل با دیگر نوع سایت ها فرق خواهد داشت.

کارشناس سئو با داشتن اطلاعات از هدف کارفرما می تواند برای سئو سایت شما ( سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی ) برنامه ریزی داشته باشد.

از دیگر مواردی که در جلسات مشاوره سئو سایت مطرح می شود می توان به میزان هزینه و بودجه که باید صرف سایت شود، میزان مدت زمانی که صرف نتیجه گرفتن کارفرما می شود و گاهی تضمینی برای رسیدن کارفرما به هدف نهایی صحبت می شود.

به حرف سئو کار گوش کنید !

بدون شک هیچ کسی بیشتر از متخصص سئو، سایت شما را نمی شناسد پس اگر سئوکار درخواست و طلبی ( تغییر در ساختار سایت، تغییر در ظاهر و…) داشته باشد پیشنهاد میدهیم حتما اینکار را انجام دهید.

بهترین افراد و کاشناسان سئو در ایران

شاید جواب دادن به این سئوال در یک سایتی که خود متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ می باشد کمی عجیب به نظر برسد اما واقعا هر متخصصی سئو بسته به توانایی و تجربه ای که از کارهای قبلی خود کسب کرده است می تواند ادعای قوی در این زمینه داشته باشد.

ما در مجموعه کد سئو با تکیه بر چندیدن سال تجربه موفق و همکاری با شرکت های بسیار بزرگ توانسته ایم رسالت کار خود را به همگان ثابت نماییم و نشان دهیم بی شک انتخاب تیم CodoSeo می تواند بهترین انتخاب هر کارفرمایی باشد.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد
ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

نظر دهید

دیگر مقالات ما را از دست ندهید
سئو چیست
آموزش سئو
سئو چیست ؟

سئو مجموعه ای از کارها و فعالیت هایی علمی و تجربی می باشد که باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو همانند گوگل می شود،

نمایندگی پرتال
مقالات کدسئو
نمایندگی پرتال

شاید شما هم علاقه داشته باشید که وارد بازار کار طراحی پرتال و وب سایت شوید، اما دارای مهارت کافی در زمینه برنامه نویسی و

مشاور سئو
مقالات کدسئو
مشاور سئو

سئو یکی از کارهایی می باشد که در چند ساله گذشته بازار آن بسیار داغ شده است و بسیاری از افراد که در گذشته با

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه کدُسئو اولین نفر مطالب رو یاد میگیری