آخرین مقالات

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی {بهترین ایده ها و روشها} + نمونه ها موفق ایرانی

  1. Home
  2. /
  3. مقالات کُدُ سئو
  4. /
  5. تولید محتوا برای فروشگاه...

خیلی از افراد بر این باوراند که با معرفی تمام محصولات در فروشگاه اینترنتی خود می‌توانند سایت پر بازدیدی را داشته باشند. اما زمانی سایت شما در گوگل جزء نتایج اولیه است که بازاریابی محتوا و سئو اصولی انجام گرفته باشد و این با تولید محتوا میسر می‌شود.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی گام نخست در راه اندازی یک کسب‌ و کار موفق است. محتوای خوب کلید برقراری ارتباط سایت با کاربران است.

در ادامه به صورت کامل در خصوص نکات کلیدی و مزایای تولید محتوا سایت فروشگاهی و نمونه تولید محتوا های موفق در ایران صحبت خواهیم کرد.

مفهوم تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

تولید محتوای سایت فروشگاهی، روشی برای جذب مشتری، معرفی محصولات و کسب درآمد بالا است که تنها به صورت متنی نیست بلکه به شیوه‌ های مختلفی مانند، تولید محتوا تصویری، صوتی و ویدیویی قابل ارائه می‌باشد.

از دیگر مزایای تولید محتوا می توان به، کاهش هزینه تبلیغاتی، بروز رسانی محتوا، بازدهی بهتر در زمان کمتر، رتبه بندی در گوگل اشاره کرد. در صورتی که زمان کافی برای این کار را ندارید می توانید سفارش تولید محتوا خود را در وبسایت های معتبر در این زمینه ثبت کنید.

بهترین ایده‌ها و روش‌های تولید محتوای سایت فروشگاهی

برای تولید محتوا فروشگاه اینترنتی روش‌های بسیار جذابی وجود دارد که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

1. متمرکز بودن بر یک نوع محتوا

تمرکز بر روی یک نوع محتوای خاص باعث می‌شود سریع‌تر به استفاده از بازاریابی محتوا دست پیدا کنید. اینکه کدام محتوا برای سایت و فروشگاه شما مناسب است بستگی به عواملی همچون، نوع محصول، نوع خدمات، نوع مخاطب و… دارد. نمونه‌ای از فروشگاه اینترنتی موفق که از این ایده استفاده کرده است، سایت فروشگاهی دیدنگار است.

این فروشگاه بهترین و بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین در زمینه تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری است که به صورت تخصصی در زمینه عکاسی و فیلم برداری اجرا شده است.

راهنمایی برای خرید لباس دیجی استایل
راهنمایی برای خرید لباس دیجی استایل

2. تهیه راهنمای استفاده از محصولات

تهیه یک محتوا در زمینه راهنمای محصول، یک روش ساده و سریع برای جذب مخاطب است. در این راهنما می‌توانید اطلاعاتی در خصوص توصیف ویژگی‌های محصول، چگونگی استفاده از آن، چگونگی راه اندازی و نصب آن و… اشاره کرد. اصلی‌ترین کارایی تهیه راهنما این است که به کاربر نشان می‌دهد اطلاع رسانی به آنها مهم‌ترین دغدغه شما است.

همچنین استفاده از تصاویر در کنار تولید محتوا متنی باعث می‌شود که مخاطب تجسم کاملی از محصول داشته باشد. فروشگاه دیجی استایل یکی از فروشگاه‌های اینترنتی پرکاربر است که جدیدا از این ایده استفاده کرده است. به این شکل که در بخشی معرفی محصولات خود برای تعیین سایز دقیق لباس و البسه خود مواردی مانند:

  • عرض شانه
  • دوره سینه
  • دورکمر
  • طول آستین

در هر محصول بیان کرده است تا مخاطبان با در نظر گرفتن آن سایز دقیق خود را انتخاب کنند.

3. تولید ویدیو برای خدمات و محصولات

تولید ویدیو نقش مهمی در جلب توجه کاربران دارد. روش‌های مختلفی در تولید ویدیو وجود دارد که باعث بازاریابی در سایت شما می‌شود. راه اندازی کمپین‌ها، وبینارها و دوره‌ های آموزشی اینترنتی نمونه‌ای از این ویدیو‌ها است. طول ویدیو‌ها باید متناسب با سایت شما بوده و جذابیت و منحصر به فردی در آن به کار رفته باشد.

سایت فرادرس، یک سایت فروشگاه اینترنتی در زمینه آموزش است. در این فروشگاه ویدیوهای آموزشی در زمینه‌ های مختلف تهیه و بارگذاری شده است. چندین قسمت از تولید محتوا آموزشی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این کار باعث ترغیب کاربران به خرید کامل محصول می‌شود.

ایجاد وبلاگ جرفه ای
ایجاد وبلاگ جرفه ای

4. توصیه‌های خلاقانه‌ی استفاده از محصول

ایده‌های خلاقانه و روش‌های جالب در استفاده از محصول می‌تواند مخاطبان زیادی را درگیر سایت شما کند. مشتریان خلاقی هستند که ایده‌های جذابی برای استفاده از محصولات دارند که با به اشتراک گذاری آن می توانند افراد زیادی را ترغیب به خرید آن محصول کنند. نمونه بسیار ساده استفاده از ایده خلاقانه در سایت محصولات کاله پیاده سازی شده است.

در بخش کتاب کاله نحوه تهیه انواع غذاها و دسرها به صورتی متنی و یا ویدیویی با استفاده از محصولات کاله تهیه شده است که یک ایده جذاب برای افزایش بازدید سایت و کاربران است.

5. تهیه بخش نظرات و پیشنهاد‌ها

بخش نظرات و پیشنهادها در هر سایتی، جزء بخش‌های مهم آن سایت است. زیرا کاربران جدیدی که وارد سایت می‌شوند با خواندن تجربیات سایر مخاطبان، اعم از نحوه خرید و تحویل تا نظرات در خصوص استفاده از این محصول می‌توانند اعتماد بیشتری به سایت و خرید آن محصول داشته باشند.

سایت دیجی‌کالا که امروزه به یک سایت تخصصی در زمینه نقد و بررسی محصولات تبدیل شده است، از این ایده استفاده کرده است. در بخش نظرات و پیشنهاد‌ها این سایت نظرات همه کاربران از نحوه سفارش و تحویل گرفته تا بحث‌ها و تحلیل‌های تخصصی در زمینه محصولات ارائه شده است.

6. تهیه گزارش ها و اطلاعات شخصی

تهیه گزارش از ساخت و تاسیس شرکت، و یا نحوه تولیدات و محصولات خود، یکی دیگر از ایده‌های تولید محتوا سایت است. برای نمونه شرکت خانومی یک گزارش از انبار محصولات خود و نحوه سفارش‌گیری و محاصبه با کارکنان خود را در قالب یک ویدیو ارائه داده کرده بود.

بهترین ایده‌ های تولید محتوا فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام
بهترین ایده‌ های تولید محتوا فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام

بهترین ایده‌ های تولید محتوا فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام

علاوه‌ بر تولید محتوا سایت فروشگاهی، تولید محتوا در اینستاگرام، ایده جدید برای رونق در کسب و کار است. ایده‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه چند مورد از مهم‌ترین‌ آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1. استفاده از افراد معروف

یکی از ایده‌های جذاب که در پیچ‌های موفق به چشم می‌خورد استفاده از هنرمندان، بلاگر‌ها و افراد معروف در پست‌ها و استورهای خود است که با خرید از آن پیچ نظرات خود را بیان می‌کنند.

پیچ پرده استور نمونه‌ای است که از این شیوه برای تلبلیغات خود استفاده می‌کند. این پیچ با توجه به زمینه خاصی که فعالیت دارد این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است که به راحتی پرده مورد نیاز و مناسب را انتخاب و سفارش دهند.

ایجاد استوری های داستانی vizland
ایجاد استوری های داستانی vizland

2. استفاده از پست و استوری‌ های داستان وارد

پست و استوری‌ های داستانی ایده جدید در پیچ‌ ها می‌تواند باشد. این کار مخاطب را راغب به بازدید دوباره از پیچ و یا سایت می‌کند.

حتی با استفاده از این ایده می‌توانید مخاطب را برای دیدن یا مطالعه ادامه داستان به سایت خود هدایت کنید. پیچ ویزلند، جزء پیچ‌ های است که از این ایده در تهیه ویدیو‌ها و پست خود استفاده کرده است.

از آنجا که محصولات این پیچ از جنس چرم است برای واکس زدن آن ویدیوهای بسیار جذابی تهیه می‌کنند که از آتش بازی استفاده شده موضوع داستانی دارد.

حتما مطالعه فرمایید : ایده های جالب برای تولید محتوا در اینستاگرام

3. برگزاری مسابقه‌ و تخفیفات

سایت خانومی، دیجی‌کالا و… در بیشتر مناسب‌ها مانند سال نو، یلدا و… تخفیفات و مسابقه بر روی محصولات خود ارائه می‌دهد که نمونه‌ای از ایده‌های جذاب اینستاگرامی است که هم باعث افزایش فروش لحظه شما می شود و هم باعث افزایش فالورهای شما می شود.

استفاده از تصاویر باکیفیت و جذاب setmen
استفاده از تصاویر باکیفیت و جذاب setmen

4. انتشار تصاویر منحصر به فرد

انتشار تصاویر در همه پیچ‌ها هست. اما تصاویر منحصر به فرد ایده جدید است. پیچ ست من ایده جدیدی که در تصاویر خود دارد، استفاده از ست ها مردانه در یک قالب است که بسیار جذاب است.

استفاده از ترفند‌های جذاب

ارائه ترفند‌های جذاب در زمینه فعالیت پیچ خود، یکی دیگر از ایده‌ های تولید محتوا است. اگر پیچ لباس دارید می‌توانید ترفندهای در خصوص نگهداری و شستشوی لباس ارائه دهید.

جمع‌بندی

تولید محتوا سایت فروشگاه اینترنتی ایده‌ای نو و جذاب در زمینه‌های مختلف اعم از، بازاریابی، افزایش فروش و بازدیدکنندگان و کسب اعتماد در کاربران است.

با تولید محتوا اصولی و مناسب می‌توانید تعامل موثرتری بین فروشگاه و کاربران ایجاد کرد که این عمل باعث تصمیم‌گیری بهتر مخاطبان می‌شود. راز موفقیت در یک فروشگاه اینترنتی، ایده پردازی قوی، افزایش روزانه دانش در حیطه کاری و عمل کردن به اندوخته است.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط