آخرین مقالات

قرار گرفتن در صفحه ی اول گوگل

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. قرار گرفتن در صفحه...

برای افرادی که می خواهند تجارت و فعالیت خود را به تمامی دنیا بشناسانند و در زمینه فعالیت خود پیشرفت کنند، قرار گرفتن در دنیای مجازی مهمترین بخش این فعالیت محسوب می شود. اکنون بیندیشید که در این دنیای مجازی، شما در رتبه ی اول صفحه ی گوگل قرار بگیرید. چنانچه شما خواهان این باشید که وارد این دنیای مجازی شوید، باید از سدی از مشکلات فارغ آیید. به طور مثال گوگل شرکتی آمریکایی است که در حوزه فعالیت خود جستجوهای اینترنتی را نیز شامل می شود. این شرکت سرویس هایی مانند ایمیل، جی میل و شبکه های اجتماعی گوگل را به کاربران خود پیشنهاد می دهد. زیر مجموعه های این شرکت شامل تعداد زیادی از فضاهای مجازی از قبیل سیستم عامل کروم، یوتیوب، بلاگر، اورکات و غیره است.

برای وارد شدن در صفحات گوگل، مدیران با استفاده از نظرات کارشناسان در این حوزه فناوری اقدام به خلق  وب سایت کرده و کار را به سئو کاران با تجربه می سپارند. آن ها توسط معلومات و تجربیات خود در این زمینه، وب سایت را به گوگل معرفی می کنند. پس از مدتی سایت شما در دنیای گوگل به جبش درآمده و جایگاه خود را در صفحات آن پیدا می کند. به عنوان مثال، جستجوگر پیشرفته گوگل تقریباً برای هر موضوعی در فضای مجازی اطلاعات مفیدی دارد و به راحتی مشخص می کند که کدام صفحات برای کاربران مفید و مرتبط هستند. ما فقط نتایج گوگل را  به شکل بصری نمی بینیم، بلکه به آنها کاملا اعتماد داریم.

 قرار گرفتن در صفحه ی اول گوگل، نشانی از قدرت و نفوذ بی نظیر وب سایت ما در معرفی محصولات و خدمات ماست. به این صورت که ممکن است قرار دادن تجارت کوچک شما در صفحه اول گوگل در ابتدا غیرواقعی و رویایی محال به نظر برسد، اما همین قدرت شناساندن پیشرفته این جستجوگر اینترنتی ( Google ) باعث می شود به راحتی کسب و کار کوچک و محلی شما، بتواند در نتایج جستجوی گوگل در رده بالا یعنی در صفحه ی اول آن قرار بگیرد. پس به سادگی متوجه می شوید امروزه کاربرد اینترنت در شناساندن انواع محصولات و خدمات و در نهایت خرید های آنلاین چقدر می تواند موثر باشد. جستجوگر پیشرفته گوگل قادر خواهد بود به راحتی به معرفی کسب و کار شما بپردازد؛ حتی اگر جدید و شناخته شده نباشد و شما پس از مدت کوتاهی از این معرفی شاهد افزایش سود و فروش و رونق کسب و کار خود خواهید بود.

در این مقاله قصد داریم چندین اقدام ملموس و کاربردی را که می تواند برای کمک به کسب و کارتان و بالا بردن رتبه وب سایتتان در صفحه اول گوگل مفید و موثر واقع شود، به شما عزیزان معرفی کنیم. شما به سادگی می توانید، پس از انجام طراحی زیبا و اصولی سایت تان توسط کارشناسان مجرب، جهت افزایش تقویت در بهینه سازی اطلاعات سایت خود در موتور جستجوگر گوگل با استفاده از دو استراتژی، یکی رایگان و آن هم با دیدن آموزش سئو و یا  بهینه سازی وب سایت توسط کارشناسان، به بهینه سازی اطلاعات موجود در سایت خود بپردازید. حال پس از بیان اهمیت وارد شدن در صفحه اول گوگل، تکنیک های بهینه سازی آن را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد. این موارد شامل مطالب گفته شده در ذیل می باشد:

 • افزودن کلمات کلیدی به مکانهای خاص در وب سایت شما
 • ایجاد محتوا مناسب جهت جذب شدن و خواندن بر اساس فعالیت خود برای انسان، نه Google
 • تأکید بر مکان
 • در نهایت به طور مرتب لیست گوگل خود را به روز رسانی کنید

کاملاً واضح است که صفحه اول گوگل برای هرفعالیت یا شغلی، یک هدف ارزشمند است؛ اما اجازه دهید ابتدا مزایای خاص آن را بررسی کنیم، زیرا این امر می تواند به شما در اولویت بندی آن جهت رونق در استراتژی کسب و کار شما کمک کننده باشد.

چرا  قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مهم است؟

چرا قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مهم است؟
چرا قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مهم است؟

نتایج حاصل از جستجوی یک کالا یا خدمات در صفحات اول گوگل از قدرت بیشتری برخوردار می شوند و با استفاده از دانش و تجربیات افراد متخصص در این زمینه با شما، از قابلیت معرفی بیشتر فعالیت خود در دنیایی مجازی و اینترنت بهره خواهید برد. حال منظور ما از قرار گرفتن در صفحه ی اول گوگل به شکل علمی چیست؟ قرار گرفتن در صفحه اول به معنای افزایش میزان کلیک به طور قابل توجهی است.

این یک واقعیت شناخته شده است که صفحه اول گوگل بیشترین میزان بازدید را به خود اختصاص می دهد، اما آیا می دانید در نتایج کلیک کردن بر روی صفحات گوگل در نتایج بالا و پایین  آن می توان تفاوت قابل توجهی را به وجود دارد؟ در یک مطالعه نرخ کلیک را براساس موقعیت گوگل به شکل زیر نشان داد:

 • صفحه ی اول: 36.4٪ نرخ کلیک
 • صفحه ی دوم: 12.5٪ نرخ کلیک
 • صفحه ی سوم: 9.5٪ نرخ کلیک

CTR یا نرخ کلیک کردن بر روی صفحات پایین تر گوگل همچنان با نزول مواجه است؛ به طوریکه برای نتیجه ی صفحه ی دهم به حتی کمتر از 2.2٪ کاهش می یابد (معمولاً در هر صفحه 10 نتیجه ارگانیک وجود دارد)؛ بنابراین اگر در نتایج جستجوی گوگل بالای صفحه نیستید، شما کلیک های زیادی را از دست خواهید داد. در مطالعه دیگری نشان داده شد، که بالاترین نتیجه در 33٪ از بازدید در گوگل، بیشترین ترافیک جستجو را به خود اختصاص داده بود. هرچه به بالای صفحه نزدیکتر شوید، می توانید وب سایت خود را در گوگل بیشتری معرفی کنید؛ در ضمن افراد بیشتری در جستجو های گوگل شما و فعالیت تجاری یا خدماتتان را خواهند دید.

چرا قرارگرفتن در رتبه بندی صفحه اول گوگل به نفع تجارت شما خواهد بود؟

چرا قرارگرفتن در رتبه بندی صفحه اول گوگل به نفع تجارت شما خواهد بود؟
چرا قرارگرفتن در رتبه بندی صفحه اول گوگل به نفع تجارت شما خواهد بود؟

باید بدانید، به دلایل مختلفی قرار گرفتن  فعالیت و تجارت شما در صفحه ی اول گوگل می تواند به رونق کسب و کار شما کمک کند.

 • افزایش قابلیت مشاهده سایت در صفحه ی اول گوگل

بهتر است اینگونه توصیف کنیم، شما و سایت خود در گوگل همانند مکان، آجر و ملات لازم برای معرفی و قرار گرفتن در بین هزاران فعالیت هستید. حال اگر  خانه ی خود را ( که مثالی از فعالیت شرکت شماست ) با این همه امکانات در جاده اصلی بنا سازید به مراتب پیشرفت روز افزون آن را در همان حوزه فعالیت و کسب و کار خواهید دید، تا اینکه آن را در جاده ی فرعی با عبور و مرور اندک افراد بنا سازید. شما کدام یک را انتخاب می کنید؟ جاده اصلی یا فرعی؟

 • افزایش فروش و سود آوری با قرار گرفتن در صفحه اول

صفحات گوگل به اندازه در خواست های مشتری ها وجود دارند . هدف شما از قرار گرفتن در صفحه ی اول این است که بتوانید به شکلی سریع و ایده آل پاسخ جستجوگران و مشتریان خود را بدهید. با این کار، شرکت شما توسط مشتریانی که قصد خرید آنلاین یا تعامل دارند، کشف خواهد شد. این افراد به احتمال زیاد در تجارت شما به مشتری دایم تبدیل می شوند.

با 167 میلیارد جستجو در ماه، به هنگام ورود به صفحه اول گوگل، همانند بنیانگذاری تجارتی در شلوغ ترین جاده شهر است. هرچه تعداد  بیشتری افراد وب سایت شما را ببینند آگاهی از برند شما بیشتر می شود. هرچه مصرف کنندگان با نام تجاری شما آشناتر باشند، شما فروش بیشتر و در نهایت کسب سود بالاتری را نصیب خود خواهید کرد.

 • تعاملات را افزایش دهید

طبق نظریات و تجربیات متخصصان در این حوزه فعالیت، 81٪ از خریداران قبل از خرید به صورت آنلاین تحقیق می کنند و گوگل در این زمینه تلاش می کند، با نتایج مناسبی از پاسخها، به جواب بسیاری از آن ها بپردازد و این امر از طریق اطلاعات مختلفی که شما وارد سایت خود کرده اید میسر خواهد شد؛ این اطلاعات شامل، اطلاعات تماس، نقشه ها، بررسی ها، رتبه بندی ها و توضیحات است. صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل به تنهایی مشتریان را قادر می سازد، حتی قبل از انتخاب محصول خود، درباره کسب و کار شما اطلاعات لازم راکسب کنند، آنها را با سایر محصولات مقایسه کرده و با نشانهای تجاری دیگر تعامل داشته باشند؛ در نتیجه شما برای به دست آوردن نتیجه بهتر باید تعامل خود را در آن حوزه فعالیت افزایش دهید.

 • ترافیک وب سایت تان را هدایت کنید

در حالی که یک صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل، خود به تنهایی می تواند تمام اطلاعات مورد نیاز را برای اشخاص فراهم کند، هنوز تعدادی سوال برای افراد به وجود می آید که این عامل خود سبب می شود، افراد به ناچار روی یک وب سایت دیگر کلیک کنند. فراموش نکنید که اغلب، قبل از تبدیل شدن شخصی به مشتری شما، او جستجوهای فراوانی در زمینه محصولات مشابه شما یا شرکت هایی هم حوزه ی فعالیت شما داشته است؛ بنابراین تعاملات با وب سایت شما یک فاکتور مهم تلقی می شود.

نه تنها در صفحه اول گوگل میزان بازدید از وب سایت شما به شدت افزایش می یابد، بلکه نبودن در صفحه اول گوگل یک ضرر بزرگ محسوب می شود. در واقع، صفحه اول گوگل حداقل 71٪ از ترافیک وب را اشغال می کند (برخی منابع می گویند تا 92٪)، و صفحه دوم بسیار کمتر است؛ در واقع نزدیک به 6٪ کلیک، برای وب سایت مورد نظرکاهش می یابد. این کاهش شدید در ترافیک وب، نشانگر اهمیت قرار گرفتن در صفحه ی  اول گوگل است.

 • اقتدار و قدرت صنعت خود را افزایش دهید

ورود به صفحه اول گوگل مستلزم ایجاد و نوشتن محتوای با کیفیت و متناسب با حوزه محصول یا خدمات شماست، که به نظرگوگل، تأمین کننده نیازهای جستجوگران است. این  فرآیند خود به زمان نیاز دارد، اما با افزایش بازدید از سایت شما و اعتماد مخاطبان به آن ارزش سرمایه گذاری در این زمینه را دارد.

علاوه بر این، نوشتن منظم در مورد صنعت و تجارت خود مستلزم آن است که با آنچه مخاطب هدف شما می خواهد بداند و همچنین آخرین به روزرسانی در صنعت شما هماهنگ باشد. حضور در صفحه اول گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا به توسعه و دانش خوانندگان و مخاطبان حوزه ی فعالیت شما منجر می شود که تجارت شما بر اساس آن می تواند استقرار یابد.

 • جلب اعتماد بیشتر

ساختار موتور جستجوی گوگل برای شناسایی محتوای هرزنامه و متن های مشکوک و بی کیفیت طراحی شده است. اگر مرتباً در صفحه اول گوگل با محتوا و متنی خوب و جدید ظاهر شوید و روزانه به بهینه سازی سایت و محتواهای درون آن بپردازید، گوگل به شما اعتماد می کند و مخاطبان شما افزایش پیدا کرده و حوزه فعالیت شما هرچه بیشتر معرفی خواهد شد.

 • مخاطبان خود را بسازید

همانطورکه در قسمت بالا ذکر شد، برای ورود به صفحه اول گوگل ما نیازمند ایجاد محتوای با کیفیت و خوانا با سئوی همیشه سبز هستیم. این نوع محتوا باید روزانه و به شکلی مرتب در سایت ما بارگذاری شود. گفتنی ست از این محتواها می توان در انواع کانال های بازاریابی از جمله رسانه های اجتماعی، ایمیل و تبلیغات پولی نیز استفاده کرد. تلاش های شما برای وارد نمودن محتوای مناسب و با کیفیت، همزمان ورود به صفحه اول گوگل خود سبب می شود تا فرصت های بیشتری را برای تعامل با سایر مخاطبان، راهنمایی آن ها و تبلیغ موثر محصولاتتان داشته باشید.

باید گفت، ورود به صفحه اول گوگل نه تنها یک هدف مشترک در بین صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ است، بلکه به عنوان یک هدف بسیار عملی نیز محسوب می شود. موتور جستجوگر گوگل نه تنها روی کمیت بلکه بر روی کیفیت نیز متمرکز شده است. هدف از بیان این مطلب آن است که به شکل واضح تر بگوییم فقط یک شرکت بزرگتر یا بودجه زیاد در صفحه ی اول گوگل قرار ندارد. فاکتورهای مختلفی در پشت الگوریتم موتور جستجو گر گوگل وجود دارد و به لطف این ویژگی ها حتی یک تجارت کوچک هم با موفقیت می تواند در صفحه ی اول گوگل به معرفی خود بپردازد؛ چنانکه شرکت های بسیار کوچکی را می شناسیم که تنها با رعایت نکات مد نظر گوگل توانسته اند خود را به صفحه ی اول گوگل در حوزه فعالیتشان، برسانند و به سود دهی فراوانی در فروش و سایر فعالیت ها دست یابند. امیدواریم با خواندن این مقاله و مدنظر قرار دادن نکات ذکر شده در آن و همچنین تحقیقات بیشتر در این زمینه، بتوانید سایتی مناسب در جهت پیشرفت کاری خود طراحی کنید تا موتورهای جستجو، سایت شما را در صفحه ی اول خود قرار دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط