آخرین مقالات

تولید محتوا پوست و مو

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. تولید محتوا پوست و...

از جمله مواردی که هر فردی فارق از جنسیت و سن در مورد آن حساسیت بسیاری به خرج می دهد، سلامت پوست و موهایش است. در همین راستا موسسات زیادی مانند کلینیک های زیبایی و مراقبت از پوست و مو، مجلات آموزشی و فروشگاه های گیاهی و شیمیایی محصولات مراقبتی از پوست و مو در صدد کمک رسانی و ارائه خدمات هستند.

برای بهتر دیده شدن و افزایش بازدهی در هریک از فعالیت های مربوط به این حوزه، احتیاج به تولید محتوا پوست و مو به صورت با کیفیت و کاربردی دارند. در این محتوا با توجه به نیاز مخاطبان انواع تولید محتوا را که در سلامت پوست و مو گنجانده می شود برسی می کنیم.

راه کار های اولیه برای تهیه محتوا کاربردی در حوزه پوست و مو

از آن جایی که این حوزه تنها شامل زنان یا مردان نمی شود و همواره برای هر فردی این موضوع که صورت یا موهایش چگونه بنظر برسد بسیار مهم است می توان گفت مخاطبین هدف شما همه افراد را شامل می شوند. در این میان تنها یک نکته حائز اهمیت است و آن هم مسائل مالی است.

افرادی هستند که نمی توانند از پس هزینه های مربوط به محصولات یا خدمات مراقبتی از پوست و مو بر بیایند هرچند که سلامت آن برایشان مهم است. برای این افراد محتوا های آموزشی رایگان یا نکات مراقبتی در منزل راهکار مناسبی است.

البته به این نکته توجه داشته باشید که تولید محتوا پوست و مو باید به صورت تخصصی باشد چرا که پوست بخش حساسی از بدن است که نمی توان با مواد مختلف بدون آگاهی بر سلامت آن ریسک کرد.

مراقبت از پوست هم شامل پیشگیری و هم شامل درمان است. یعنی عده ای در تلاش اند تا همواره به پوست خود رسیدگی کنند و آن را سالم نگه دارند و عده ای نیز دچار مشکل شده اند و حالا در پی درمان آن و بهبود یافتن اند.


قیمت تولید محتوا سایت

تولید محتوا پوست و مو به سه دسته طبقه بندی می شود

 1. تولید محتوا برای کلینیک های مراقبت از پوست و مو
 2. تولید محتوا برای فروشگاه های محصولات مراقبتی از پوست و مو
 3. تولید محتوای آموزشی در رابطه با پوست و مو

در ادامه به برسی تولید محتوا برای سایت و پیج هر دسته می پردازیم.

تولید محتوا سایت برای کلینیک های زیبایی و مراقبت از پوست و مو

کلینیک ها و مجموعه های مراقبتی در تولید محتوا پوست و مو برای جذب مشتری باید در محتوای سایت خود بر ۳ مورد متکی باشند.

1. سابقه کار و رضایت مشتری

نمونه کار ها و نظرات مشتریان شما تاثیر مستقیمی بر جلب اعتماد مخاطب دارد. گاها نتیجه گرفتن از درمان و رسیدگی به پوست و مو بسیار دشوار است و ممکن است مخاطب شما پیش تر نیز برای بهبود پوست یا موی خود درمان هایی را انجام داده باشد یا در دیگر کلینیک های مشابه نتیجه ای عایدش نشده باشد. برای اینکه نشان دهید شما با دیگر رقبایتان تفاوت دارید و به اصطلاح نظر مخاطب را جلب کنید.

در تولید محتوا پوست و مو برای چنین سایت هایی باید نمونه ای از کار های خود را که در آن تصویر قبل و بعد مشتری یا ویدیویی از صحبت های او که مهر تاییدی بر کیفیت عملکرد شما است به مخاطب نشان دهید.

اگر دقت کرده باشید اولین و پرتاکید ترین تبلیغ کلینیک ها همین به اصطلاح تصویر قبل و بعد است که در ذهن مخاطب تاثیر زیادی می گذارد. در این حوزه کاری رقیب بسیار است و از آنجایی که هزینه و قیمت برای مشتری حائز اهمیت است باید به مخاطب یاداور شوید که کیفیت و جواب گرفتن از درمان ها و خدمات شما بالاترین درصد ممکن است. برای مثال چنین کاری را کلینیک دکتر راد منش با ارائه تصاویری دقیق و واقعی از قبل و بعد درمان لک پوستی انجام داده است.

سابقه کار و رضایت مشتری
سابقه کار و رضایت مشتری

2. ارائه محتوای آموزشی

این بخش نیز به ارتباط بهتر شما با مشتری کمک می کند. تولید محتوا پوست و مو و آموزش های رایگان برای کسانی که می خواهند در منزل به مراقبت از پوست و موهای خود بپردازند می تواند در جذب مشتریان بیشتر به شما کمک کند. همچنین با قرار دادن محتوای کاربردی که سئو و کیفیت خوبی داشته باشد بازدید های بیشتری خواهید داشت که خود در آشنا شدن مخاطب با مجموعه شما موثر است.

چنین محتوا هایی می تواند ترکیبی از تبلیغ و آموزش باشد. مثلا ماسک های موثر برای پوست را معرفی کنید و خواص آن ها را بگویید اما در انتهای مطلب از مخاطب بخواهید پنل پاکسازی پوست کلینیک شما را مشاهده کند.

3. معرفی محصولات موثر

گاها مخاطب شما احتیاج دارد تا شما به عنوان یک کلینیک معتبر محصولات تایید شده را برای مراقبت از سلامت پوست و مو یا درمان به او معرفی کنید. این کار می تواند برای شما حتی جنبه تبلیغاتی نیز داشته باشد.

البته محتوای شما لزوما نباید راجب محصول خاصی باشد تنها می توانید ذکر کنید مثلا تولید محتوا پوست و مو می تواند به این شکل باشد که برای موهای خشک از شامپو هایی که چنین موادی در آن ها وجود دارند استفاده کنید یا برای جلوگیری از لک های پوستی از ضد آفتاب استفاده کنید و مزایای آن را برای او شرح دهید.

اینگونه دست مخاطب در انتخاب باز است و می تواند با توجه به مشخصاتی که شما در اختیارش قرار داده اید از هر برند معتبری محصول را خریداری کند.


طراحی وبسایت در تهران

تولید محتوای سایت برای فروشگاه های محصولات مراقبت از پوست و مو

در سایت های فروشگاهی محصولات پوست و مو کیفیت مهم ترین فاکتور است. اجناس اصل و با کیفیت که تاثیر گذاراند می تواند کاملا نظر افراد را جلب کند. در تولید محتوا پوست و مو برای چنین سایت هایی شما باید ابتدا خیال مشتری را از اورجینال و کاربردی بودن محصولات خود راحت کنید و همچنین از آسیب ها و معایب اجناس بی کیفیت و تقلبی برایشان بگویید تا تمایز آن را تشخیص دهند. برای تولید محتوا فروشگاهی در حوزه محصولات مراقبت از پوست و مو نیز ۳ راهکار وجود دارد.

1. معرفی محصول

در تولید محتوا پوست و مو برای معرفی محصول تمامی نکات زیر را پوشش دهید.

 • محصول برای چه تایپ پوست یا مو است
 • روش استفاده و مقدار مصرف (در صورت امکان با یک ویدیوی آموزشی)
 • قیمت
 • بهترین زمان مصرف
 • تاریخ انقضا
 • کشور سازنده
 • برای چه کسانی حساسیت زا است
 • مواد تشکیل دهنده
 • میزان رضایت از کالا

توجه داشته باشید میزان نوشتن در رابطه با هرکدام از موضوعات نام برده نه باید انقدر زیاد باشد که حالت مقاله به خود بگیرد و نه آنقدر کم که هیچ اطلاع کاربردی ای به مخاطب نرساند و مخاطب بدتر گیج شود.

2. تولید محتوا آموزشی کاربردی

در تولید محتوا پوست و مو خوب است بدانید همواره محتوای آموزشی و ارائه راهکار و ترفند هایی موثر برای بازدید کنندگان سایت شما جالب خواهد بود. ممکن است خیلی از افراد از طریق سرچ کردن محتوای آموزشی به سایت شما هدایت شده و با فروشگاه شما آشنا شوند.

پس نمی شود این فرصت را به راحتی از دست داد. همانطور که پیش تر اشاره کردیم به طور کلی لازم است تولید محتوا پوست و مو و همچنین محتوای آموزشی شما حول سه محور بگردد.

شناخت پوست و مو، کار هایی که برای مراقبت از پوست و مو و پیشگیری از آسیب ها باید انجام داد و در انتها راه کار هایی برای درمان مشکلات مربوط به پوست و مو که در هر سه مورد خلاقیت شما می تواند محتوای جدید و جذابی به وجود آورد.

یعنی شما باید خود را جای مخاطب قرار دهید. فردی که پوستش دچار سوختگی شده به دنبال چه محصولی است؟ به دنبال چه مراقبت هایی است؟ چقدر باید هزینه کند؟‌ آیا نیاز است معاینه شود؟ روند درمانی او چقدر زمان بر خواهد بود؟ همه این ها سوال ها مثال هایی است که شما به عنوان تولید کننده محتوای آموزشی باید به آن پاسخ دهید. در ادامه برخی از جالب ترین ایده ها برای تولید محتوا پوست و مو در قالب آموزشی را شرح می دهیم.

 • روش های مراقبت از پوست
 • چگونه از موهای خود در برابر موخوره حفاظت کنیم؟
 • روش های گیاهی برای مراقبت از پوست
 • روغن ها و ماسک مو های موثر در نرمی و لطافت مو
 • روش های پاکسازی پوست در منزل
 • شامپو های مضر برای مو
 • عطر مو برای مو خوب است یا بد؟
 • روش های نگهداری از مو پس از انجام کراتین
 • فواید استفاده از لایه بردار های پوستی
 • نحوه از بین برن لک پوست
 • تشخیص جوش های هورمونی از دیگر جوش ها و راهکاری برای آن ها
 • مواد آسیب رسان برای پوست

3. محتوای تبلیغاتی آموزش محور

برای تولید محتوا پوست و مو در کنار محتوای آموزشی باید اهداف تبلیغاتی سایت خود را نیز پیش ببرید. مثلا از ریپورتاژ نویسی آموزش محور استفاده کنید. همچنین می توانید در بخش معرفی محصولتان شرحی کوتاه از دلیل استفاده از این محصول قرار دهید تا مشتری شما سریعا در همان لحظه انتخاب محصول از فواید و اثرات آن نیز اطلاع یابد.

به عنوان نمونه چنین کاری را فروشگاه موتن رو انجام داده و در قسمت شرح محصول ضد آفتاب، متنی کوتاه از آسیب آفتاب به پوست و دلیل خرید ضد آفتاب قرار داده است.

نحوه محصول نویسی آموزش محور برای محصولات مراقبت از پوست و مو
نحوه محصول نویسی آموزش محور برای محصولات مراقبت از پوست و مو

4. تولید محتوا برای سایت های آموزش مراقبت از پوست و مو

در تولید محتوا پوست و مو برای سایت های آموزشی هدف کاملا مشخص است؛ آموزش کاربردی و ارائه راه حل برای مشکلات پوست و مو. البته این نوع مطالب بهتر است تخصصی و با استناد به پزشکان و متخصصان این حوزه گرد آوری شود تا اطلاعات کاملا دقیق و درست باشد. می توانید از تجربه مخاطبان خود نیز در قسمت نظرات و پیشنهادات در رابطه با عناوینی که قرار می دهید برای بازدهی بهتر استفاده کنید.

توجه کنید در چنین سایت هایی پاسخگویی به سوالات مخاطب بسیار اهمیت دارد هرچند مطالب شما بدون ابهام و واضح باشد. مثلا اگر مخاطبی بخواهد بداند مطلبی که در رابطه با کراتین کردن مو قرار داده اید کاربرد دارد یا خیر سریعا به قسمت نظرات مراجعه می کند و گفتگوی دیگر مخاطبین را می خواند و دیگر به راحتی تصمیم خود را خواهد گرفت.


قیمت سئو تضمینی

تولید محتوا برای پیج های مربوط به پوست و مو

هرکدام از فیلد های نام برده برای تولید محتوا پوست و مو (کلینیک های زیبایی، فروشگاه ها و مقالات اموزشی) در تولید محتوای پیج نیاز به محتوایی متفاوت دارند.

1. محتوای پیج فروشگاهی محصولات پوست و مو

شما باید بر نقاط قوت محصولاتتان تاکید کنید و در پست نویسی و استوری سازی از آن استفاده کنید. همچنین مسابقات آموزشی و ارائه مشاوره می تواند باعث تمایز پیج شما با سایرین شود. پیج های فروشگاهی عمدتا در دسته بندی زیر قرار دارند.

2. پیج فروش لوازم بهداشتی

در تولید محتوا پوست و مو برای چنین پیج هایی در حین تبلیغ محصولات خود به اصل بودن آن ها حتما اشاره کنید. پک های آماده پاکسازی پوست در منزل، پک های آماده مراقبت از مو در منزل و انواع معرفی پکیج های کاربردی و اقتصادی می تواند به افزایش روند فروش شما کمک کند.

3. پیج کراتین مو

تجربه مشتریان پیشین و قرار دادن تصاویری از قبل و بعد کراتین در این گونه پیج ها بسیار کاربردی است. می توانید یک مزیت دیگر در اختیار مشتریان خود قرار دهید برای مثال پیج کراتین سلیمی علاوه بر تولید محتوا پوست و مو آموزشی مخاطب را کاملا از پشت صحنه انجام کراتین مطلع می سازد که نقطه قوت کار است.

نمونه پیج موفق کراتین مو
نمونه پیج موفق کراتین مو

4. پیج رنگ مو

پیج های رنگ مو باید در محتوای خود حداقل یک نمونه کار برای رنگ های قابل ارائه خود قرار دهند تا دنبال کنندگان به طور دقیق بدانند قرار است پس از سشوار کشی و خشک شدن انتظار چه رنگی را داشته باشند. در تولید محتوا پوست و مو برای این دسته از پیج ها همچنین بهتر است یک قابلیت مشاوره ای برای چنین پیج هایی وجود داشته باشد تا ابهامات مشتریان در رابطه با رنگ مو رفع شود.

محتوای پیج کلینیک های مراقبت از پوست و مو

در رابطه با این حوزه بهترین نحوه تولید محتوا تجربه محور بودن است. یعنی نظرات مشتریان اهمیت بالایی دارد. در همین راستا پیشنهاد می شود از سلبرتی ها و اینفلوئنسر ها برای ارائه نظرات خود و میزان رضایتمندی از خدمات کلینیک استفاده کنید.

گفتگو با پزشکان (تهیه ویدیو)، باکس مشاوره در استوری و محتوای آموزشی تخصصی نیز از دیگر ابزار کار برای تولید محتوای پیج شما خواهد بود. به عنوان مثال کلینیک پوست و موی ایرانیان در پیج خود تمامی نکات ذکر شده را راعایت کرده و علاوه بر معرفی پزشکان و مشاوره رایگان از مراحل انجام کار و رضایت مشتریان نیز محتوا سازی کرده است.

نمونه پیج موفق کلینیک پوست و مو
نمونه پیج موفق کلینیک پوست و مو

محتوای پیج آموزشی مراقبت از پوست و  مو

تولید محتوا پوست و مو در این دسته از پیج ها می تواند حالت بلاگری هم باشد. در درجه اول ارتباط با مخاطب در این دسته از پیج ها اهمیت دارد. در اینجا دیگر نکات بازاریابی اولویت نیست بلکه جذب بازدید بیشتر برای ما مهم است.

قرار دادن آموزش های کاربردی به صورت روایت گری، به اشتراک گذاشتن تجربیات خود از محصولات مراقبتی از پوست و مو، آموزش ترفند های جدید (مثل روتین های پوستی و غیره)، برسی مواد و کار های آسیب رسان به پوست و مو و ارائه راه حل متناسب با مشکلات، برگذاری لایو مشترک با افراد متخصص همگی می توانند از ایده های تولید محتوا پیج های آموزشی باشند.

همچنین شما با افزایش دنبال کنندگان و بازدید پیجتان می توانید به کسب درامدی از همین طریق نیز برسید. این درامد می تواند حالت تبلیغاتی باشد یا به صورت همکاری دیگر پیج های فروشگاهی شما را به یک سود مناسب برساند.

در تولید محتوا پوست و مو یکی از نمونه های موفق پیج آموزشی (بلاگری) پیج فرناز است که با ارائه توضیحات کامل با لحنی مناسب در کنار تولید محتوای ویدیویی برای آموزش توانسته دنبال کنندگان زیادی را در پیج خود جای دهد.

نمونه پیج آموزشی مراقبت از پوست و موی موفق
نمونه پیج آموزشی مراقبت از پوست و موی موفق

کلام آخر

در هر یک از موارد ذکر شده سعی بر این بود کلید طلایی تولید محتوا را در دستان شما قرار دهیم. بخش زیادی از تولید محتوا پوست و مو حالت تخصصی دارد و لازمه آن داشتن و جمع آوری اطلاعات موثق یا کمک گرفتن از متخصصان این حوزه است چراکه هرگونه محتوای غلط و زرد می تواند باعث آسیب رساندن به پوست و موی افراد گردد. این موضوع در نهایت ممکن است منجر به ریزش مخاطبین شما و روند نزولی ای در کسب کار شما شود. پس در تولید چنین محتوا هایی از منابع معتبر استفاده کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط