آخرین مقالات

لیست بهترین ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام و سایت + لینک دانلود

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. لیست بهترین ابزارهای تولید...

تولید محتوا یکی از جنبه‌ های مهم در دنیای الکترونیکی و رسانه‌ های اجتماعی محسوب می‌ شود. ابزار های تولید محتوا با استفاده از قوانین سئو و تکنیک‌ های مختلف، به کاربران کمک می‌ کنند تا محتوای جذاب و مخاطب پسند را برای سایت‌ ها و اینستاگرام خود ایجاد کنند. در ادامه، لیستی از بهترین ابزار های تولید محتوا را برای شما آماده کرده‌ ایم که به شما در بهبود روند تولید محتوا کمک می ‌کنند.

 

لینک دانلود نام ابزار پلتفرم کاربرد
لینک دانلود Conva موبایل – رایگان و پولی ادیت عکس، ساخت ویدیو، پاور پوینت، استوری، پست
لینک دانلود Adobe Spark موبایل – رایگان و پولی ادیت حرفه ای تصویر
لینک دانلود posters موبایل – رایگان ساخت استوری و پست با قالب های آماده
لینک دانلود mojo موبایل – رایگان و پولی ساخت انواع ویدیو، ریلز و پست حرفه ای
لینک دانلود Planoly موبایل – رایگان مدیریت تایم بندی پست و استوری اینستاگرامی
لینک دانلود Later موبایل – رایگان مدیریت تایم بندی پست و استوری اینستاگرامی
لینک دانلود Snapseed موبایل – رایگان ادیت تصاویر با کیفیت بالا
لینک دانلود InShot موبایل – رایگان و پولی ادیت عکس و  فیلم با انواع قالب و افکت
لینک دانلود Adobe Premiere Pro ویندوز – رایگان ادیت حرفه ای و تخصصی عکس و فیلم
لینک دانلود Filmora ویندوز – رایگان ابزاری راحت و ساده برای ادیت ویدیو مناسب برای افراد مبتدی
لینک دانلود Viva video موبایل – رایگان و پولی ابزار ادیت ویدیو با انواع قالب و تم مناسب برای افراد مبتدی
آدرس سایت Google Keyword Planner ویندوز و موبایل – رایگان پیدا کردن کلمه کلیدی
آدرس سایت SEMrush ویندوز و موبایل – رایگان و پولی پیدا کردن کلمه کلیدی
آدرس سایت WordPress ویندوز – رایگان ساخت وبسایت
آدرس سایت drupal ویندوز – رایگان CMS  جهت ساخت سایت
آدرس سایت Grammarly ویندوز – رایگان کنترل کیفیت محتوای متنی
آدرس سایت coschedule headline analyzer ویندوز – رایگان و پولی پیدا کردن عنوان مناسب برای محتوا
آدرس سایت Lumen5 ویندوز و موبایل – رایگان و پولی ابزار تولید محتوا جهت تبدیل متن به ویدیو
آدرس سایت Midjourney ویندوز و موبایل ( نیازمند به اکانت دیسکورد) ابزار تبدیل متن به تصویر
آدرس سایت Chat GPT ویندوز و موبایل – رایگان و پولی هوش مصنوعی جهت تولید محتوا دلخواه

 

معرفی بهترین ابزار های تولید محتوای الکترونیکی

این ابزار تولید محتوا می ‌توانند به شما کمک کنند تا محتوای خلاقانه و جذابی را ایجاد کنید. برخی از ابزارهای معروف در این زمینه عبارتند از:

 • Canva:

این ابزار به شما امکان می‌ دهد تا طرح‌ های گرافیکی زیبا برای پست‌ ها و استوری های اینستاگرامی خود بسازید.

 • Adobe Spark:

این ابزار برای ساخت ویدیوهای زیبا و جذاب برای سایت ‌ها و شبکه‌ های اجتماعی استفاده می ‌شود. همچنین یکی از تخصصی ترین ابزار های تولید محتوای الکترونیکی به شمار می رود.

ابزار های تولید محتوا در اینستاگرام
ابزار های تولید محتوا در اینستاگرام

معرفی بهترین ابزار های تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام نیز به عنوان یکی از محبوب‌ ترین پلتفرم‌ های رسانه اجتماعی، ابزار های تولید محتوا منحصر به فرد خود را دارد. برخی از ابزار های تولید محتوا در اینستاگرام عبارتند از:

 • posters:

این ابزار تولید محتوا با تمپلیت های آماده می تواند کار شما را در ساخت پست و استوری بسیار آسان کند. البته برخی قابلیت های رایگان نیستند و جهت استفاده از آن باید آن ها را خریداری نمود. هرچند نسخه های آنلاک شده آن موجود است و شاید با خودتان فکر کنید که چه لزومی دارد آن را خریداری کنید؟ اما خرید ابزار تولید محتوا در بسیاری از مواقع باعث تمایز محتوای تولیدی شما با سایرین خواهد شد.

 • mojo:

این برنامه نیز با قابلیت هایی مشابه برنامه قبلی با قالب های فراوان می تواند یک برنامه مفید جهت تولید محتوا در گوشی باشد.

 • Planoly:

این ابزار به شما امکان می‌ دهد پست‌ های اینستاگرامی خود را مدیریت کنید، زمانبندی کنید و آن‌ ها را با استفاده از پیش ‌نمایش ویرایش کنید.

 • Later:

با استفاده از این ابزار، می‌توانید پست ‌های اینستاگرامی خود را برنامه‌ ریزی کنید و تنظیماتی مانند تگ گذاری، زمانبندی و بررسی آمار را انجام دهید. توجه داشته باشید ابزار های تولید محتوا در اینستاگرام بسیار گسترده تر هستند. شما با استفاده از تمامی ابزار تولید محتوا می توانید یک پست یا استوری حرفه ای بسازید. در این قسمت به ابزار مدیریت زمان بندی نیز اشاره کردیم.

معرفی بهترین ابزار تولید محتوا با موبایل

برخی از کاربران ترجیح می ‌دهند از گوشی همراه خود برای تولید محتوا استفاده کنند. بیشتر ابزار نام برده در پلتفرم موبایل به راحتی قابل استفاده هستند. از آسان ترین و پر کاربرد ترین ابزار تولید محتوا با موبایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Snapseed:

این ابزار ویرایش تصاویر با کیفیت بالا را در گوشی هوشمند شما فراهم می‌کند.

 • InShot:

با استفاده از این ابزار، می‌ توانید ویدیو ها را برش دهید، فیلتر ها و افکت‌ های ویدیویی را اعمال کنید و آن‌ ها را برای اشتراک گذاری آماده کنید.

معرفی بهترین ابزارهای تولید محتوا ویدیویی

ویدیو ها از مهم ترین اهرم ها در جذب مخاطب هستند. برخی از ابزار های لازم برای تولید محتوا ویدیویی عبارتند از:

 • Adobe Premiere Pro:

این نرم‌افزار حرفه‌ای برای ویرایش ویدیو است که امکانات قدرتمندی را برای ویرایش و افکت‌ های ویدیویی فراهم می‌کند. توجه داشته باشید این برنامه هم در محیط ویندوز و به صورت فوق حرفه ای و هم در محیط موبایل قابل استفاده است. هرچند برای افرادی که تابحال تجربه کار با برنامه های ادوبی فوتوشاپ را نداشته اند پیشنهاد نمی شود.

 • Filmora:

این ابزار ساده تر برای ویرایش ویدیو است که برای مبتدیان نیز مناسب است.

 • Viva video:

برنامه ای با انواع قابلیت ها که اتفاقا برای افراد نا آشنا با ادیت ویدیویی می تواند بسیار کارامد باشد.

برنامه های سئو
برنامه های سئو

دیگر ابزارهای لازم برای تولید محتوا که نباید فراموش کرد!

علاوه بر ابزار های مذکور، برای تولید محتوا در اینستاگرام و سایت، باید از ابزار های دیگری نیز استفاده کنید. این ابزار تولید محتوا عبارتند از:

– ابزار تحقیق کلمات کلیدی:

Google KeywordPlanner یا SEMrush که به شما کمک می ‌کند کلمات کلیدی مناسب برای محتوایتان را پیدا کنید.

– ابزار انتشار محتوا:

مانند WordPress یا Drupal ابزار تولید محتوا کارامد که به شما امکان می‌ دهد محتوای خود را به صورت ساختارمند در اینترنت انتشار دهید.

–  ابزار کنترل کیفیت متن:

Grammarly  یک ابزار تصحیح‌کننده گرامر و املایی است که می‌ تواند به شما در ایجاد محتوای با کیفیت و خطا های تایپی کمک کند. با استفاده از این ابزار تولید محتوا، می ‌توانید املا، گرامر و ساختار جملات خود را بهبود داده و محتوایی دقیق و فوق‌ العاده تولید کنید.

– ابزار عنوان یاب:

CoSchedule Headline Analyzer  با استفاده از این ابزار، می‌توانید عناوین محتوای خود را ارزیابی کرده و بهترین عنوان‌ ها را برای پست‌ های اینستاگرام و سایت‌ ها ایجاد کنید.

هوش مصنوعی های کارامد در تولید محتوا

با فراگیری استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا، می توان از آن به عنوان یک اهرم قوی در تولید محتوا هایتان استفاده کنید. نه تنها کار شما با استفاده از این ابزار های تولید محتوا آسان تر می شود بلکه محتوای تولید شده نیز بسیار خاص تر و با کیفیت تر خواهد بود.

 • Lumen5:

اگر به دنبال ابزاری برای تبدیل متن به ویدیو هستید،Lumen5 بهترین گزینه است. این ابزار با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم‌های پیشرفته، به شما کمک می‌کند تا محتوای متنی خود را به ویدیو تبدیل کنید و از قدرت بازاریابی ویدیویی برخوردار شوید.

 • Midjourney

این ابزار تولید محتوا که در پلتفرم دیسکورد قابل استفاده است برای ساخت هر تصویری اعم از لوگو، تصاویر خیالی، و غیره می توانید از این ابزار استفاده کنید. هوش مصنوعی در این برنامه به شکل خارق العاده ای ظاهر شده و تقریبا تصویری نیست به آن توضیح دهید و قادر به ساخت آن نباشد.

 • Chat GPT

قطعا نام این سایت این روز های زیاد به گوشتان خورده است. شما با مطرح هر موضوع و عنوانی در این ربات هوشمند می توانید یک محتوای جامع و کامل را دریافت کنید. البته بهتر است برای ارتقا کیفیت محتوا خود آن را باز خوانی کنید تا در صورت بروز مشکل ایرادات آن را برطرف سازید.

سفارش محتوا سئو شده

نحوه خرید ابزارهای تولید محتوا

اگر چه راه دور زدن لیمیت های تایین شده این ابزار زیاد است اما بهترین وکم دردسر ترین راه، خرید اشتراک است. شاید فکر کنید قرار است پول زیادی برای این دست اشتراک ها بپردازید اما سایت هایی همچون سئو ۸ و ایرانیان کارت با هزینه ای جزئی اشتراکی مدت دار در اختیار شما می گذارد. همچنین توجه داشته باشید ابزار تولید محتوا در دسترس همه بوده و ممکن است با تنها استفاده از قابلیت های معمولی این ابزار، محتوای شما بسیار شبیه به دیگر سایت ها و پیج ها باشدو پس برای ایجاد برتری به فکر استفاده از قابلیت های ویژه مشترکین این ابزار باشید.

کلام پایانی

بهتر است توجه داشته باشید که این ابزار ها تنها ابزار هایی نیستند که در تولید محتوا می‌ توانید استفاده کنید. شما می توانید با خلاقیت خود انواع محتوا را تولید کنید حتی بدون نیاز به ابزار های فوق پیشرفته یا پیچیده چرا که این خلاقیت شماست که حرفا اول را در تولید محتوا می زند.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط