آخرین مقالات

ایده برای یوتیوب انگلیسی و کسب درآمد دلاری؛ پرطرفدارترین موضوعات جذاب یوتیوب

  1. Home
  2. /
  3. مقالات کُدُ سئو
  4. /
  5. ایده برای یوتیوب انگلیسی...

حتماً تا به‌ حال شنیده‌ اید که تبلیغات یکی از بهترین راه‌ ها برای کسب درآمد در یوتیوب هستند، اما نکته‌ ای که وجود دارد این است که این تنها راه کسب درآمد در یوتیوب نیست. یوتیوب تنها نیمی از اینترنت است؛ این یعنی ۱.۹ میلیارد کاربر هر ماه وارد سیستم می‌شوند و به طور میانگین در هر دقیقه ۵۰۰ ساعت ویدئو در یوتیوب آپلود می‌شود اما آیا دوره ی آموزش تولید محتوا در یوتیوب دیده اند که بتوانند مفید واقع شوند؟ در ادامه می‌خواهیم به نحوه کسب درآمد از یوتیوب و ایده برای یوتیوب انگلیسی بپردازیم.

چقدر می‌توانید در یوتیوب درآمد داشته باشید؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد یعنی به‌طورکلی نمی‌توان یک رقم مشخص را برای آن بیان کرد. درآمد یوتیوب به AdSense وابسته است. به زبان ساده، یوتیو‌برها برای هر بازدید از تبلیغات در کانال خود مبلغی را دریافت می‌کنند، اما این نرخ‌ها در مناطق جغرافیایی، جمعیتی و حتی صنایع می‌تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، یوتیو‌برها به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید ویدیوی خود، از طریق AdSense بین ۳ تا ۵ دلار درآمد کسب می‌کنند. اگر کانال یوتیوب شما بتواند مخاطبان زیادی جذب کند، می‌توانید درآمد خوبی از این راه بدست آورید، اما اگر هنوز نمی‌دانید به چه روشی می‌توانید از یوتیوب درآمد کسب کنید پس بهتر است روش‌هایی که می‌خواهیم در ادامه معرفی کنیم را بخوانید.

چند ایده برای کسب درآمد از یوتیوب انگلیسی

چند ایده برای کسب درآمد از یوتیوب انگلیسی
چند ایده برای کسب درآمد از یوتیوب انگلیسی

در ادامه می‌خواهیم چند ایده برای یوتیوب انگلیسی که به‌وسیله آن می‌توانید کسب درآمد کنید را به شما بگوییم. به‌طورکلی این ایده‌ها، توانسته‌اند نتیجه و بازخورد بالایی را برای یوتیوبرها به دست آورند.

قبل از معرفی ایده ها بهتر است به برنامه شریک (Partner) یوتیوب بپیوندید

برنامه شریک یا پارتنر یوتیوب نحوه دسترسی کاربران عادی یوتیوب به ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پلتفرم است. البته برای کسب درآمد در یوتیوب لازم نیست حتماً به برنامه شریک یوتیوب بپیوندید بلکه فقط کافیست یک حساب AdSense راه‌اندازی کنید، اما اگر عضو برنامه شریک شوید، کار شما آسان‌تر می‌شود. برنامه شریک یوتیوب به جریان‌های درآمدی زیادی دسترسی دارند. برای انجام این کار ابتدا باید یک کانال یوتیوب برای خود راه‌اندازی کنید و برای کانال خود تعدادی مخاطب جذب کنید. برای عضویت در برنامه شریک یوتیوب، به حداقل ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت تماشا در ۱۲ ماه گذشته نیاز دارید. سپس باید یک حساب AdSense راه‌اندازی کنید و درباره مراحل و ویژگی‌های جدید کسب درآمد تحقیق کنید زیرا هر کانال کسب درآمد شرایط متفاوتی دارد. برای مثال:

  • درآمد تبلیغات: برای کسب درآمد از تبلیغات، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و باید محتوایی را که تبلیغ‌کننده آن را دوست دارد، تولید کنید. به طور معمول، هرچه ویدیوهای شما بحث‌برانگیزتر باشد، تبلیغ‌کنندگان یوتیوب راحت‌تر می‌توانند تبلیغات خود را روی آن‌ها اجرا کنند و درنهایت درآمد بیشتری کسب می‌کنید.
  • عضویت در کانال: برای اینکه بتوانید عضویت کانال را به مخاطبان خود بفروشید (طرفداران شما مبلغ اضافی را به شما بپردازند)، باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید و بیش از ۳۰۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید.
  • قفسه کالا: برای فروش کالا از قفسه کالای یوتیوب، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و حداقل ۱۰۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید.

1. کالای خود را بفروشید

اولین ایده برای یوتیوب انگلیسی، فروش کالا است. شاید شما ابتدا به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا در یوتیوب شناخته شوید، اما در مرحله بعد یک خالق ویدیو هستید، یعنی شما یک محصولی را دارید و حالا می‌خواهید آن را به دیگران معرفی کنید و می‌خواهید با استفاده از استراتژی بازاریابی یوتیوب خود آن را بفروشید. در هر صورت فروش کالا راهی مناسب برای کسب درآمد از یوتیوب است. ممکن است ایده‌های بیشتری برای فروش کالاها داشته باشید پس لازم است هر چه زودتر ایده‌های خود را به کار گیرید، اما ابتدا باید مطمئن شوید که ذهن مخاطبان خود را در فرآیند تصمیم‌گیری درگیر می‌کنید. برای مثال می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا در نظرسنجی شرکت کنند و بگویند چه محصولاتی را بیشتر دوست دارند.

2. از طرفداران خود بخواهید مستقیماً به شما پول بدهند

این استراتژی برای کسب درآمد در یوتیوب شامل چند جریان درآمدی متفاوت است، اما همه آن‌ها یک هدف مشترک دارند و هدف آن این است که شما می‌توانید از روش‌های مختلف از طرفداران خود مبلغی دریافت کنید. به طور مثال می‌توانید چت‌های زنده را برگزار کنید تا افراد بتوانند از Super Chat استفاده کنند. البته این ویژگی تنها برای برنامه شریک یوتیوب که بالاتر توضیح داده شد در دسترس است. به وسیله این قابلیت، بینندگان شما می‌توانند نظرات خود را در چت زنده بیان کنند و نظرات آن‌ها برای مدت‌زمان مشخصی بسته به مبلغی که پرداخت می‌کنند برجسته و پین می‌شوند. همچنین روش دیگر کسب درآمد این است که مخاطبان خود را تشویق کنید تا عضو کانال شوند.

یوتیوب این امکان را ارائه می‌دهد که به بینندگان شما اجازه می‌دهد برای عضویت در کانالتان به شما پول بدهند و مخاطبان در ازای مبلغی که پرداخت می‌کنند می‌توانند ایموجی‌های سفارشی، نشان‌ها و چت‌های زنده با شما را دریافت ‌کنند؛ بنابراین شما باید بتوانید مخاطبانتان را متقاعد کنید که عضو کانال شما شوند.


سفارش محتوا

3. از تامین مالی جمعی استفاده کنید

درخواست کمک‌های مالی آنلاین در حال حاضر امری عادی است. چه به دنبال کسب درآمد مداوم از مجموعه‌ای از کمک‌های مالی ماهانه باشید، چه به دنبال تأمین مالی یک پروژه شخصی و مرتبط با کانال باشید، تأمین مالی جمعی، منبع درآمد بسیاری از یوتیوبرها محسوب می‌شود. برای انجام این کار شما باید یک حساب سرمایه‌گذاری جمعی راه‌اندازی کنید. یوتیوب لیستی از سایت‌های تامین مالی جمعی تایید شده برای انتخاب دارد. به طور مثال، سایت‌های GoFundMe یا Kickstarter می‌توانند انتخاب خوبی برای دریافت یک میکروفون جدید، لپ‌تاپ و… باشند. سپس می‌توانید کمپین خود را در ویدیوهای خود تبلیغ کنید و اهداف خاص خود را برای مخاطبانتان توضیح دهید تا آن‌ها بدانند دقیقاً چه انتظاراتی می‌توانند از شما داشته باشند.

4. محتوای خود را به رسانه‌ها مجوز دهید

هنگامی‌که یک ویدیو در فضای مجازی منتشر می‌شود، هر خبرگزاری می‌خواهد یک نسخه از آن را به دست بیاورد تا آن را برای مخاطبان خود پخش کند. خوشبختانه، شرکت‌های رسانه‌ای به خوبی می‌دانند که باید برای چیزی که استفاده می‌کنند هزینه پرداخت کنند، بنابراین شما می‌توانید به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا، موفق‌ترین کار خود را انتخاب کنید و مجوز نشر دادن آن را به رسانه‌ها بدهید. برای اینکه به رسانه‌ها مجوز بدهید، فقط کافیست اطلاعات تماس خود را در پروفایلتان به‌روز نگه‌دارید و یک حساب ایمیل عمومی ایجاد کنید که بتوانید برای ارتباط برقرار کردن یا پرس و جوی رسانه‌ها از آن استفاده کنید.

پرطرفدارترین موضوعات یوتیوب

پرطرفدارترین موضوعات یوتیوب
پرطرفدارترین موضوعات یوتیوب

برخی از موضوعات در یوتیوب وجود دارند که بیشترین میزان جستجو توسط مخاطبان را به خود اختصاص داده‌اند، بنابراین استفاده کردن از این موضوعات در کانال یوتیوب خود، می‌تواند به شما کمک ‌کند تا بازدیدهای زیادی را در کانال یوتیوب‌تان به دست آورید. بیایید نگاهی به پرطرفدارترین موضوعات یوتیوب بیندازیم که به شما کمک می‌کنند تعداد مخاطبان و درآمد خود را افزایش دهید.

1. بررسی محصول

جای تعجب نیست که بررسی محصول یکی از موضوعات جذاب برای یوتیوب است. رتبه ۱ پربیننده‌ترین نوع ویدیو در یوتیوب، بررسی محصولات مختلف است که می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب کند که در غیر این صورت ممکن است کانال شما را پیدا نکرده باشند. به این نکته توجه کنید که هنگام فیلم‌برداری از بررسی محصول، درباره محصولی که می‌خواهید درباره آن صحبت کنید به طور کامل تحقیق انجام داده باشید. سعی کنید محصولاتی را بررسی کنید که برای مخاطبان شما جذاب باشند زیرا بررسی محصولاتی که در بین مخاطبان هدف شما محبوب هستند، بازدیدها و مخاطبان بیشتری را برای شما به همراه دارد. بررسی‌های محصول باعث می‌شود مخاطبان جدیدی که ممکن است کانال شما را در غیر این صورت پیدا نکرده باشند به کانال شما وارد شوند؛ بنابراین می‌توانید از تبلیغات درآمد بیشتری کسب کنید.

2. فیلم‌های راه‌اندازی محصول

ویدیوهای راه‌اندازی محصول روشی مؤثر برای کاربران یوتیوب است تا از محصول آینده خود حمایت کنند و همچنین مخاطبان بیشتری را به دست آورند. شما می‌توانید پیوندی را در یوتیوب به محصول خود اضافه کنید تا یافتن محصول شما برای مشتریان آسان‌تر شود و در نتیجه فروش بالاتری را به دست آورید. بررسی محصول می‌تواند بسیار سودآور باشد زیرا نه تنها سود حاصل از فروش محصول خود را به دست می‌آورید، بلکه می‌توانید مخاطبان جدیدی را جذب کنید که به نوع محصولی که ارائه می‌دهید علاقه‌مند هستند.


طراحی وب سایت

3. ویدئوهای مبتنی بر سئوی یوتیوب

این نوع ویدیوها یکی از پرطرفدارترین موضوعات یوتیوب در افزایش بازدید و جذب مخاطبان جدید هستند؛ بااین‌حال، این ویدیوها نیاز به تحقیق دارند زیرا آن‌ها ویدیوهایی هستند که بر اساس موضوعاتی است که مردم در یوتیوب جستجو می‌کنند. با استفاده از ابزارهایی مانند KeyWord Tool، می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با کانال خود را تایپ کنید و عبارات مشابهی را که مردم در یوتیوب جستجو می‌کنند، مشاهده کنید. این نوع ویدیوها بسیار مفید هستند، زیرا به شما امکان می‌دهد محتوایی را ایجاد کنید که مخاطبان شما قبلاً به دنبال آن بوده‌اند. در نهایت این کار می‌تواند منجر به افزایش سود حاصل از تبلیغات شما به دلیل افزایش ترافیک شود.

4. فیلم‌های آموزشی

ویدئوهای آموزشی، ویدئوهایی هستند که بر آموزش مخاطبان شما در مورد یک موضوع خاص تمرکز دارند. برای اینکه بتوانید یک فیلم آموزشی فیلم‌برداری کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که درباره چه چیزی صحبت می‌کنید. مردم می‌خواهند مطالب جدید و کارشناسانه‌ای بیاموزند؛ بنابراین اگر فقط اطلاعاتی را که در گوگل پیدا کرده‌اید تکرار کنید، مخاطبان شما متوجه این موضوع خواهند شد، اما اگر می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید، می‌توانید یک نوع تولید محتوا آموزشی ویدیوی پرسود برای خود ایجاد کنید.

5. ویدیو آنباکسینگ (جعبه گشایی)

جعبه گشایی ویدیوها که به سرعت تبدیل به یک پدیده اینترنتی شد، یوتیوب را تحت تأثیر قرار داده است. به طور مثال جعبه گشایی هر تلفن همراه آیفون در یوتیوب، بیش از ۴.۵ میلیون بازدید داشته است. ویدیوهای جعبه گشایی ویدیوهایی هستند که جعبه‌های مهر و موم‌ شده پر از وسایل و محصولاتی را که مخاطبان به آن علاقه‌مند هستند باز می‌کنند و سپس محتوای جعبه را برای مخاطبان خود توصیف می‌کنند. اکثر محصولاتی که یوتیوبرها جعبه‌شان را باز می‌کنند، محصولاتی هستند که حجم جستجوی زیادی دارند که برای تعداد مخاطبان و درآمد شما بسیار خوب است. با ساختن این گونه ویدیوها می‌توانید مخاطبانی جذب کنید که ممکن است از کانال شما اطلاعی نداشته باشند و ازآنجایی‌که افرادی که قبلاً شما را دنبال می‌کنند نیز آن را تماشا می‌کنند، می‌توانید از ویدیوهای خود با استفاده از تبلیغات کسب درآمد کنید.

6. پرسش و پاسخ

ویدیوهای پرسش و پاسخ معمولاً ویدیوهای تلفیقی از سؤالات رایجی هستند که از شما پرسیده می‌شود. در این گونه ویدیوها شما می‌خواهید به سؤالاتی پاسخ دهید که بینندگان شما واقعاً در مورد آن‌ها کنجکاو هستند. ویدئوهای پرسش و پاسخ می‌توانند محتوای خوبی برای پخش در مواقعی که وقت یا پول کم دارید، باشند، زیرا لازم نیست فوق‌العاده فنی یا تولیدشده باشند، اما درعین‌حال، شما می‌خواهید اطلاعات مفید و جذابی را ارائه دهید که طرفداران شما در هیچ جای دیگری پیدا نخواهند کرد. بنابراین می‌توانید قبل از ساختن ویدیوهای پرسش و پاسخ، چند نوع از ویدیوهایی که مرتبط با این موضوع هستند را تماشا کنید و سپس اقدام به ساخت ویدیو کنید‌. ساختن یک ویدیو پرسش و پاسخ جذاب، باعث افزایش تعامل می‌شود که می‌تواند منجر به سود بیشتر از طریق تعاملات تبلیغاتی شود. اگر ویدیوی پرسش و پاسخ شما درباره موضوعی پرطرفدار است که مردم به طور مرتب آن را جستجو می‌کنند، می‌تواند به جذب مخاطبان جدید نیز منجر شود.

7. ویدیوهای راهنما

ویدیوهای راهنما، ویدیوهایی هستند که یوتیوبرها را نشان می‌دهد که گام‌به‌گام یک نوع رسانه خاص که بیشتر بازی‌های ویدیویی است را انجام می‌دهند. ویدیوهای راهنما باید با جزئیات باشد زیرا وقتی بینندگان آن‌ها را تماشا می‌کنند، انتظار دارند که تمام نکات لازم را در مورد موضوع دریافت کنند و چیزهای جدیدی یاد بگیرند که قبلاً نمی‌دانستند. ویدئوهای راهنما نیز باید بر رسانه‌های محبوب تمرکز کنند، یعنی باید موضوعی را انتخاب کنید که مخاطبان شما به آن علاقه دارند. ازآنجایی‌که ویدیوهای راهنما طرفداران زیادی دارد، بنابراین می‌توانید از طریق تبلیغات در این ویدیوها درآمد زیادی کسب کنید.


خدمات سئو

سخن پایانی

ویدیوهای یوتیوب را می‌توان برای کانال‌ها در همه ژانرها تولید کرد، اما قبل از لازم است تا هدف خود را بشناسید و ببینید به چه موضوعاتی برای تولید محتوا علاقه دارید. سپس تصمیم بگیرید کدام نوع ویدیو با بودجه و سبک شما مطابقت دارد و بعدازآن اقدام به ساخت ویدیو کنید. پرطرفدارترین موضوعات یوتیوب به شما معرفی شد، حالا نوبت شما است که تصمیم بگیرید کدام یک از آن‌ها را بیشتر دوست دارید.

مطالب پیشنهادی :

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط