تولید محتوا در یوتیوب چیست و درامد تولید محتوا در یوتیوب چقدر می باشد؟

تولید محتوا در یوتیوب

هنگامی‌که در مورد تولید محتوا ویدئویی بحث و گفت‌وگو می‌شود بسیاری از افراد عقیده دارند که یوتیوب می‌تواند مکان مناسبی برای انتشار یک تولید محتوا ویدئویی باشد. برنامه یوتیوب بیش از دو میلیارد کاربر فعال برای تولید محتوا یا تماشا ویدئو دارد و در این میان حدود یک میلیارد ساعت در ماه کاربران ویدئو تماشا می‌کنند. مهم‌ترین نکته برای شروع تولید محتوا در یوتیوب مربوط به زمان‌بندی یک ویدئو است. در حقیقت شما باید از زمان یک ویدئویی که ساختید اطلاع پیدا کنید و مطمئن شوید که کاربران زیادی محتوا شما را بررسی خواهند کرد و برای آن‌ها جذاب خواهد بود. علاوه بر زمان‌بندی برنامه‌ریزی برای یک محتوا ویدئویی بسیار اهمیت دارد زیرا با یک برنامه‌ریزی دقیق برای ساخت یک ویدئو و زمان انتشار آن برای جذب مخاطب، می‌توانید در این زمینه حرفه‌ای شوید و در یوتیوب به درآمد برسید. در ادامه مطلب در کدُ سئو به آموزش ساخت یک محتوا و کسب درآمد از یوتیوب آشنا می‌کنیم.

شناخت مخاطب برای تولید محتوا در یوتیوب

شناخت مخاطب برای تولید محتوا در یوتیوب
شناخت مخاطب برای تولید محتوا در یوتیوب

در قدم اول باید مخاطب خود را بشناسید و روی آن تمرکز کنید و ویدئویی را بسازید که مناسب کاربر شما باشد زیرا مهم‌ترین راز موفقیت برای تولید محتوا ویدئویی جذب کاربران است. قبل از شروع کار با خود فکر کنید که مخاطب شما کیست؟ هدف از ساخت ویدئو چیست؟ کاربران چه نوع محتوایی را دوست دارند؟ برای مثال اگر شما یک تریدر حرفه‌ای هستید، محتوا آموزشی شما باید مفید و کوتاه باشد و مخاطبان نوع آموزش شمارا دوست داشته باشند.

اطمینان یابید که تولید محتوا ویدئویی شما مخاطب را جذب می‌کند

تولید محتوا ویدئویی شما باید آن‌قدر جذاب باشد که توسط کاربران انتشار یابد، در مراحل تولید محتوا در یوتیوب باید اصول سئو برای بهینه کردن یک محتوا را در نظر بگیرید. اگر قصد بالابردن رتبه ویدئویی خود در یوتیوب دارید بهتر است با علم سئو آشنا شوید و یک تولید محتوا خوب ازنظر کاربران، محتوایی است که ازنظر سئو نیز مورد تائید باشد و قوانین آن را رعایت کرده باشد.

یافتن یک ایده جذاب برای تولید محتوا ویدئویی

یافتن یک ایده جذاب برای تولید محتوا ویدئویی
یافتن یک ایده جذاب برای تولید محتوا ویدئویی

روش‌های متعددی برای یافتن یک ایده خلاق برای جذب مخاطب وجود دارد. در صفحه جستجوگر یوتیوب یک ایده را جستجو کنید و شما متوجه می شوید کاربران به دنبال چه موضوعی هستند. سپس همه ایده‌هایی را که پیدا کرده اید را بررسی کنید و ایده‌ها خاص و با ارزش را انتخاب کنید. در نوار جستجو علاوه بر وجود موضوعی که کاربران جستجو کرده‌اند پیشنهاد خودکار این پنل نیز وجود دارد که می‌توانید موضوعات پیشنهادی را یادداشت کنید و با استفاده از آن‌ها یک ایده خلاق تولید کنید. بعد تولید یک محتوا، بهتر است از نظرات کاربران استفاده کنید و موضوعاتی که دوست دارند تولید محتوا شود را یادداشت کنید و از آن‌ها ایده بگیرید.

آموزش لازم برای ساخت یک ویدئو

مهم ترین بخش در قسمت تولید محتوا ویدئویی ضبط محتوا است. در حال حاضر شما از مخاطب، یک شناخت نسبی دارید، هدف خود را مشخص کرده اید و با یک ایده جذاب تصمیم به ساخت تولید محتوا ویدئویی گرفته اید. برای ساخت ویدئو باید طرح کلی محتوا را بنویسید و همه ی دیالوگ ها، ویژگی نوع تصویر مثل زاویه ی دید و گرافیک را مشخص کنید. برای بالا بردن کیفیت ویدئو بهتر است یک محیط خلوت و بدون صدا را طراحی کنید و برای جذب مخاطب بهتر است اتاق کار شما شلوغ نباشد زیرا کاربر به تمام زوایا دقت می کند.

ساخت ویدئو نقد و بررسی

ساخت ویدئو نقد و بررسی
ساخت ویدئو نقد و بررسی

بررسی یک کالا و توضیح دادن درمورد معایب و مزایا آن بسیار جذاب به نظر می رسد، برای شروع شما می توانید به نقد و بررسی یک فیلم بپردازید و در مورد آن تولید محتوا انجام دهید. با ساخت یک ویدئوی نقد و بررسی بازدید کانال خود را بالاببرید زیرا کاربران زیادی دوست دارند درمورد یک کالا و یک فیلم بیشتر بدانند و یک تصمیم درست برای انتخاب خود داشته باشند.

بهبود ویدئو برای قرار گرفتن در رتبه بالاتر

در یک روز، در موتور جستجو گوگل حدود چهار ملیارد جستجو انجام می گیرد و بیشتر مواردی که جستجو می شود با کلمات چطور و چگونه آغاز می شود. با بهینه سازی ویدئو تولید شده می توانید در رتبه بالاتر جستجو گوگل قرار بگیرید و شما می توانید با ادیت کردن مناسب ویدئو این رتبه را بدست بیاورید. جالب است بدانید اگر تولید محتوا ویدئویی شما طولانی تر باشد برای کاربر جذاب خواهد بود و رتبه بهتری از گوگل دریافت خواهید کرد. با استفاده از کلمات کلیدی می توانید ویدئوی مفید تری بسازید و استفاده از کلمات کلیدی اصلی در زیر نویس محتوا می تواند خلاقیت شمارا به مخاطب نشان دهد و توجه مخاطب را به تولید محتوا شما جلب شود.

آموزش انتشار یک محتوای ویدئویی در یوتیوب

آموزش انتشار یک محتوای ویدئویی در یوتیوب
آموزش انتشار یک محتوای ویدئویی در یوتیوب

برای انتشار تولید محتوای ویدئویی در یتیوب اگر در ایران زندگی می‌کنید باید از یک فیلتر شکن استفاده کنید. البته به علت تحریم بودن نیز محدودیت‌هایی برای آپلود یک ویدئو وجود دارد که با انجام تنظیماتی که در ادامه مطلب خواهیم گفت می‌توانید تولید محتوا ویدئویی خود را در یوتیوب آپلود کنید. ابتدا وارد حسابی که ساخته‌اید شوید،

با انتخاب آیکون آپلود که در سمت راست صفحه وجود دارد و به شکل عکس یک ویدئو است و با کلیک بر روی این آیکون وارد فایل شخصی خودخواهید شد انتخاب ویدئو و تکمیل کردن اطلاعات، شما می‌توانید یک تولید محتوا در یوتیوب را انتشار دهید.

درامد تولید محتوا در یوتیوب

بعد از ثبت‌نام در یوتیوب حتماً این سوال نیز در ذهن شما ایجاد شده است که چگونه می‌توانم در یوتیوب درآمد کسب کنم و درآمد تولید محتوا در یوتیوب چقدر است؟ برای دریافت این سوال ابتدا باید بامانی تایز چنل یوتیوب آشنا شوید و دانش کافی برای فعال‌سازی کسب درآمد یوتیوب را به دست بیاورید.

مانی تایز چیست؟

مانی تایز کردن کانال یوتیوب به این معنا است که کانال شما به مرحله کسب درآمد برسد. این درآمد تولید محتوا در یوتیوب از طریق واگذاری تبلیغات و نمایش آن‌ها در کانال شما صورت می‌گیرد. در سال‌های گذشته فعال‌سازی کسب درآمد یا همان مانی تایز کردن فقط مخصوص افراد مشهور و معروف جهان بود و برای کاربران معمولی یوتیوب یک برنامه آموزشی شناخته می‌شد اما امروزه روش‌های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید از این طریق کسب درآمد کنید. یکی از این روش‌ها مانی تایز کردن کانال یوتیوب است.

یک تولید محتوا متوالی در یوتیوب

یک تولید محتوا متوالی در یوتیوب
یک تولید محتوا متوالی در یوتیوب

برای اینکه کانال یوتیوب شما به مرحله کسب درآمد برسد اولین راه این است که به‌صورت منظم و مرتب ویدئو تولید محتوا در یوتیوب قرار دهید. اگر به‌طور منظم فعالیت داشته باشید، مخاطبان زیادی را جذب خواهید کرد. در مرحله دوم باید توجه داشته باشید قوانین مانی تایز شدن یوتیوب را رعایت کنید و از تولید محتواهای خشن و غیر آموزشی در کانال خود، خودداری کنید. برای فعال شدن کسب درآمد تولید محتوا در یوتیوب که مهم‌ترین اصل نیز به شمار می‌آید به صورت متوالی به تولید محتوا بپردازید. برای مشاهده میزان دیده شدن تولید محتوا ویدئویی خود وارد سایت اصلی یوتیوب شوید و بر روی Mange video کلیک کرده و به آخر صفحه بروید و بر روی گزینه Monetization بزنید تا بتوانید آمار را مشاهده کنید. علاوه بر قوانین مانی تایز شدن در یوتیوب شرایطی نیز وجود دارد که شما با رعایت آن می‌توانید درآمدزایی را آغاز کنید.

تعداد سابسکرایب برای یوتیوب

تعداد سابسکرایب های شما باید از مرز هزار نفر عبور کرده باشد که این شرط یکی از سخت‌ترین شروط یوتیوب به‌حساب می‌آید زیرا باید زمان زیادی بگذرد تا مخاطبین به بیش از هزار نفر در کانال شما برسند. یک نکته در مورد سابسکرایب وجود دارد که قبل از سال 2019 افراد زیادی با خرید فالور یا همان سابسکرایب میزان آن را به عدد هزار یا بیش از آن می‌رساندند تا بتوانند درآمدزایی خود را شروع کنند اما از سال 2020 به بعد یوتیوب با ارتقا و برسی  میزان سابسکرایب را تشخیص داد و به‌راحتی توانست میزان سابسکرایب فیک را تشخیص دهد.

مدت‌زمان یک ویدئو در کانال یوتیوب

دومین شرط مانی تایز شدن چنل در یوتیوب مشاهده ویدئوها به مدت 24000 دقیقه یا 4000 ساعت در یک سال است؛ برای شخصی که به‌صورت تخصصی در این حوزه فعالیت کند زمان زیادی نیست زیرا با 20 ویدئو در مدت پانزده دقیقه در کانال یوتیوب اگر آپلود شود این قوانین را رعایت می شود.

کشور مورد تائید یوتیوب

سومین مرحله این است که کشوری که در آن فعالیت می‌کنید مورد تائید یوتیوب باشد. متأسفانه کشور ما به دلیل وجود تحریم مورد تائید یوتیوب نیست و شما به‌عنوان شخصی که قرار است تولید محتوا در یوتیوب داشته باشید بهتر است کشور ترکیه را در اکانت خود انتخاب کنید با انتخاب کشور ترکیه شانس بیشتری دارید تا کانال شما مانی تایز شود.

داشتن حساب گوگل ادسنس

داشتن حساب گوگل ادسنس
داشتن حساب گوگل ادسنس

با رعایت قوانین یوتیوب برای مانی تایز شدن، نیاز است که شما یک حساب گوگل ادسنس داشته باشید تا اگر در بررسی گوگل کانال شما مورد تائید قرار گرفت، یوتیوب از این طریق برای شما پول واریز کند. کارشناسان یوتیوب بین سه تا نود روز حساب کار بری شمارا بررسی می‌کنند و اگر در کانال شما تخلفی صورت نگرفته باشد اجازه کسب درآمد تولید محتوا در یوتیوب برای شما صادر خواهد شد.

راهکاری برای انجام سریع‌تر فرایند مانی تایز کردن

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم برای ایجاد فعالیت درآمد در یوتیوب باید چند شروط را رعایت کنیم و مهم‌ترین آن سابسکرایب بیش از هزار نفر کانال و مشاهده شدن 4000 ساعت نمایش ویدئو است. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام سریع این فرایند، تولید محتوا بر اساس اصول سئو است. پیدا کردن کلمات کلیدی که افراد بیشتری به دنبال آن هستند بسیار اهمیت دارد.

استفاده از کلمات کلیدی تأثیرگذار در عنوان ویدئو نیز می‌تواند مخاطبین بیشتری را جذب کند. از مواردی که برای تولید محتوا در یوتیوب اهمیت دارد، میزان نظرات درج‌شده در زیر یک محتوا ویدئویی است. هرچه افراد بیشتری با موضوع یک ویدئو در نظرات درج‌شده باشد میزان رتبه نیز در یوتیوب بالاتر می‌رود و این امکان وجود دارد که زودتر به 4000 ساعت در سال برسد.

ازجمله مواردی که می‌تواند در سریع‌تر انجام شدن فرایندمانی تایز شدن شما کمک کند، میزان اشتراک‌ها بعد از نمایش یک ویدئو از طریق یک مخاطب به افراد دیگر نیز می‌تواند مهم باشد. ویدئوهایی که در کانال یوتیوب خود قرار می‌دهید بسیار مهم است زیرا وجود ویدئو کوتاه ازنظر سئو در یوتیوب اهمیت ندارد و از طرفی ویدئو طولانی می‌تواند مخاطب را بیشتر درگیر کند و مطلب را واضح‌تر منتقل کند.

وجود دو اخطار استرایک

اگر کانال یوتیوب به هر دلیلی دو اخطار استرایک دریافت کند به‌احتمال بسیار زیادمانی تایز نخواهد شد. پس اگر کانال شما در میانه فعالیت دو اخطار از یوتیوب گرفت بهتر است یک کانال جدید برای خود بسازید.

استفاده از محتوای دیگر کانال‌ها

اگر کانال دارای محتوای تکراری باشد و مشابه کانال‌هایی که در یوتیوب فعالیت دارند تولید محتوا کنید در هنگام بررسی‌مانی تایز شدن اخطاری به کانال خواهد داد که امکان مانی تایز شدن وجود نخواهد داشت.

نبود شخص مدیریت کننده کانال در ویدئو

وجود شما در ویدئو بسیار بااهمیت است. در بسیاری از ویدئو تولید محتوا در یوتیوب هنگامی‌که شخص در جلوی دوربین حاضر باشد، کاربران اعتماد بیشتری به تولید کننده محتوا و کانال خواهند داشت و باعث خواهد شد که بازدید کنندگان بیشتری محتوا آموزشی شما را مشاهده کنند و به اشتراک بگذارند.

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد
ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید
دیگر مقالات ما را از دست ندهید
مراحل ساخت سایت
آموزش طراحی سایت
مراحل ساخت یک سایت از ابتدا تا انتها

در گذشته داشتن یک سایت برای کسب و کارها ضروری نبود، زیرا عموم مردم به اینترنت دسترسی نداشتند. اما با عرضه گسترده گوشی‌های هوشمند ارزان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه کدُسئو اولین نفر مطالب رو یاد میگیری