آخرین مقالات

اسم برای پیج تولید محتوا [ایده + معرفی بهترین پیج های ایرانی و خارجی]

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. اسم برای پیج تولید...

اگر در زمینه تولید محتوا کار می‌کنید حتما انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام به یک دغدغه تبدیل می‌شود. کاربران این پلتفرم به اسم پیج توجه زیادی دارند و می‌تواند اولین المان برای ترغیب آن‌ها باشد. بسیاری از افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند، به ذکر نام سایت‌شان اکتفا می‌کنند. در حالی که ممکن است نام سایت برازنده وب‌سایت باشد و برای محیط اینستاگرام تناسبی نداشته باشد. در اینجا قصد داریم شما را با چند ایده انتخاب اسم برای پیج تولید محتوا در اینستاگرام آشنا کنیم.

چطور نام مناسب انتخاب کنیم؟

اسم مناسب باید کوتاه، مختصر و گویای کسب و کارتان باشد. یعنی به محض دیده شدن اسم پیج، کاربر برای کلیک کردن بر روی آن و ورود به صفحه اجتماعی شما ترغیب شود. بنابراین در انتخاب نام به نکات زیر دقت داشته باشید:

اول: استفاده از کلمات گویا

اولین و مهم‌ترین نکته در انتخاب اسم برای پیج تولید محتوا توجه به کلماتی است که معرف این شغل و حرفه هستند. اگر قصد دارید نام انگلیسی انتخاب کنید کلماتی از قبیل موارد زیر در اسم پیج می‌تواند معرف کسب و کار شما باشد:

 • studio
 • Content production
 • content creation
 • Production
 • Content

چند مثال:

در زیر می‌توانید از پیج‌هایی نام ببریم که از همین کلمات برای اسم پیجشان استفاده کرده‌اند.

استفاده از کلمه استودیو به عنوان اسم برای پیج تولید محتوا
استفاده از کلمه استودیو به عنوان اسم برای پیج تولید محتوا

استفاده از کلمه studio

استودیو یا Studio به طور ناخودگاه شما را به یاد محتواهای تصویری (فیلم و عکس) می‌اندازد. بنابراین برای کاربران نیز این حالت فعال است و بدون شک آن‌ها نیز زمانی که این کلمه را در کنار نام پیج شما مشاهده می‌کنند، بدون شک این کلمه به فارسی یا انگلیسی می‌تواند کسب و کارتان را برای مخاطب معرفی کند.

اگر عکاس هستید یا در زمینه تولید محتواهای تصویری (اینفوگرافیک، ویدئو، موشن‌گرافی، تیزر تبلیغاتی و …) فعالیت دارید، این کلمه را در اسم برای پیج تولید محتوا اینستاگرام خود بگنجانید.

به نام این پیج‌های ایرانی نگاه کنید:

babymor_studio

این پیج ایرانی است که به عکاسی اختصاص دارد و به نوعی در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کند. وقتی کلمه استودیو را در کنار اسم پیج خودش انتخاب کرده است، مخاطب بی‌درنگ پی‌ می‌برد که او در زمینه عکاسی و محتوای تصویری فعالیت دارد.

Othersxstudio

این پیج خارجی در زمینه عکاسی برای برندهای لباس فعالیت دارد. در واقع کاری که انجام می‌دهد تهیه تصویر از محصولات برندهای مختلف است که به معرفی آن‌ها کمک زیادی می‌کند. انتخاب کلمه Studio تاثیر زیادی در شناخت اولیه از این پیج دارد.

استفاده از عبارت Content production

یکی دیگر از عبارت‌های یکه برای انتخاب نام مناسب برای پیج تولید محتوا در اینستاگرام نیاز دارید، کانتنت پروداکشن (Content production) است.

content.production

به این صفحه بروید متوجه می‌شوید از جمله پیج‌های اینستاگرامی است که در زمینه دوره‌های آموزش تولید محتوا فعالیت دارد. استفاده از عبارت کانتنت پروداکشن در نام این پیج، قطعا کارکردهای آن را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند و ترغیب او برای ورود به پیج موثر است.

contentxstudios

به این پیج هم سر بزنید که چطور ایده برای اسم پیج اینستاگرام را اجرا کرده است. ترکیبی از دو واژه Content و Studio می‌تواند ذهن هر مخاطبی را به این سمت بکشاند که بدون شک این صفحه در زمینه تولید محتوا فعالیت دارد.

موارد مهم در انتخاب اسم برای پیج تولید محتوا
موارد مهم در انتخاب اسم برای پیج تولید محتوا

دوم: مختصر بودن اسم پیج

یک نکته مهم در انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام توجه به مختصر بودن آنست. در چند مثال زیر به راحتی می‌توانید پیج‌هایی را مشاهده کنید که زمینه فعالیت‌شان در حوزه تولید محتواست و اسم مختصر و جالبی را برای خود انتخاب کرده‌اند.

Lovebeforeafter

این پیج خارجی اینستاگرامی در زمینه تولید محتواهای تصویری (ویدئو و تصویر) فعالیت دارد. اسمی که برای خودش انتخاب کرده است شاید هیچ ارتباطی با کارکرد آن نداشته باشد. عشق قبل و بعد هیچ ارتباط مفهومی با تولید محتوا ندارد، اما نام زیبایی است که هر مخاطبی را مجذوب خود می‌کند.

اگر می‌خواهید پیج شما در اینستاگرام دیده و محتواهایتان ایمپرشن بیشتری داشته باشند، کافیست از نام‌های تاثیرگذار استفاده کنید.

daryna.production

به این پیج هم سر بزنید که چطور از کلمه پروداکشن به همراه یک واژه خاص، اسم پیج تولید محتوای تصویری اینستاگرام خود را انتخاب کرده است. ترکیبی از این دو واژه نیز علاوه بر زیبایی و خاص بودن، ارتباط مفهومی با کسب و کار پیج دارد.

سوم: انتخاب اسم شخصی

یک ایده برای اسم پیج اینستاگرام استفاده از نام شخصی است. بسیاری از اینکه در محیط اینستاگرام شناخته شوند و نامشان به برند تبدیل شود، حس رضایت دارد. به همین دلیل سعی می‌کنند برای پیج اینستاگرام تولید محتوای خود از اسم خودشان استفاده کنند. چند نمونه از این پیج‌های ایرانی و خارجی را می‌توان در موارد زیر معرفی کرد:

hamidreza.babaei_official

این اسم از نامش مشخص است که توسط فردی به نام «حمیدرضا بابایی» ساخته و مدیریت می‌شود. او در زمینه تولید محتوا فعالیت دارد و با این روش انتخاب اسم برای پیج تولید محتوا سعی داشته است خودش را نیز به یک برند تبدیل کند که ایده بدی نیست.

daryna_barykina

این پیج توسط فردی به نام «داریا باریکینا» مدیریت می‌شود که در زمینه تولید محتوای محصولات آرایشی و زیبایی فعالیت دارد. او هم نام خودش را برای پیجش انتخاب کرده است.

نکته مهم: طبق این دو مثال، انتخاب نام برای پیج‌هایی که به صورت فردی مدیریت می‌شوند و تیمی نیستند، مناسب است. اگر به شکل تیمی کار می‌کنید، اسم برای پیج تولید محتوا نباید به شخص محدود شود و روش‌های دیگری را امتحان کنید.

نمونه اسم پیج تولید محتوا
نمونه اسم پیج تولید محتوا

چهارم: اسم‌های ترکیبی از چند واژه متفاوت

یک راه دیگر برای انتخاب نام برای پیج تولید محتوا استفاده از چندین واژه با مفهوم و معنای متفاوت است. برای مثال وقتی اسم خودتا را با کلماتی مثل دیجی، مدیا، استودیو، کانتنت و پروداکشن ترکیب می‌کنید، یک اسم جدید و زیبا خلق می‌شود که برای پیج اینستاگرام مناسب است. ضمن اینکه اسم‌های ترکیبی به دلیل استفاده کمتر، تکراری نیستند و مجبور نمی‌شوید از علامت‌ها و اعداد برای آن استفاده کنید.

برخی نمونه پیج‌هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند و اسمشان ترکیبی است در زیر آمده است:

digi_artima

اگر به دنبال پیج فارسی زبان با اسم خاص هستید، digi_artima یک نمونه برای ایده گرفتن است. اسم این پیج که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارد، ترکیبی از دو واژه دیجی + آرتیما است که علاوه بر ارتباط با دنیای آنلاین، یک نام خاص را نیز برگزیده است.

Amirtarfaand

امیرترفند در پیج اینستاگرامی‌اش ترفندهای زیادی را در زمینه آموزش روش‌های تولید محتوا ارائه می‌دهد. او اسم خودش را به همراه کلمه «ترفند» به کار برده است تا کاربر بداند این پیج آموزشی است و قطعا در آن نکات مهم را یاد می‌گیرد.


خدمات تولید محتوا

حرف آخر

انتخاب نام برای پیج تولید محتوا باید دقیق، سنجیده و با صرف زمان صورت بگیرد. این نام قرار نیست بعد از مدتی تغییر کند و اگر می‌خواهید در این پلتفرم شناخته شوید، باید یک نام ماندگار برای پیج‌تان انتخاب کنید. مثال‌هایی که از پیج‌ها ارائه دادیم شامل پیج‌های مشهور و پربازدید نبود و تنها به دلیل زیبایی و تناسبشان با موضوع بحث انتخاب شدند.

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم حق مطلب را ادا کرده باشیم. منتظر دریافت نظرات و دیدگاه‌های شما در این رابطه هستیم.

مطالب پیشنهادی :

4.9/5 - (14 امتیاز)

گفتگو کنید

12 نظر

 1. واقعا دم بچه های کدسئو گرم
  عجب تحلیل خفنی داشتید
  کاملا عملی و با مثال های کامل واقعی
  تقریبا تمام افرادی که در لیست گفته بودید رو من میشناختم

 2. ممنون از سایت خوبتون
  لطفا نمونه هایی از تولید محتوا دوستانی که معرفی کردید هم قرار میدادید
  در مجموع بسیار جامع صحبت شده بود

  1. سلام خانم شاه حسینی ممنونم از لطفی که به ما دارید
   افرادی که معرفی شدنند همگی از نخبگان و صاحب نظران در بحث تولید محتوا هستند که شما می تونید از طریق سایت / پیج کاریشون برخی از نمونه کارهاشون رو مطالعه بفرمایید
   البته ما یک مقاله هم در زمنیه “نمونه هایی از تولید محتوا موفق در جهان” در سایت منتشر کرده ایم که می تونید بسیار مفید باشه براتون

 3. اسم همه اساتید بود جز پارسا کاکویی عزیز که واقعا در رشد تولید محتوا و ایده پردازی همیشه حرف اول رو میزند

  1. سلام ایمان جان بله سعی میشه در آپدیت های آینده اسم ایشون هم به لیست اضافه بشه

 4. سلام برای درست کردن پست و استوری ماهانه چقدر شما دریافت میکنید؟

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط