آخرین مقالات

آموزش سئو Google Map؛ تکنیک های افزایش رتبه در گوگل مپ

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. آموزش سئو Google Map؛...

نقشه گوگل یا همان Google Map یک ابزار کارآمد بازیابی برای کسب و کارهای مختلف به حساب می آید چراکه کمک می کند تا به صورت رایگان مشتریان، شما را پیدا کنند و از این رو از رقبا پیشی بگیرید و کسب و کار خود را رونق دهید. اما این اتفاق تنها زمانی رخ می دهد که اطلاعاتی که در گوگل مپ ارائه می کنید، مشاهده شود و تنها به صرف اینکه کسب و کار شما در یک فهرست کسب و کارهای یک منطقه آمده باشد، دلیل نمی شود که گوگل به طور اتوماتیک آن را برای جستجو در آن منطقه رتبه بندی می کند.

نحوه دریافت رتبه بالاتر در گوگل مپ
نحوه دریافت رتبه بالاتر در گوگل مپ

در حقیقت، مجاورت کسب و کار شما با سایر کسب و کارها تنها یکی از فاکتورهایی است که گوگل مپ هنگام رتبه بندی نام های تجاری آن را در نظر می گیرد. در این مقاله سعی ما بر این است که 10 روش برای افزایش رتبه در گوگل مپ را در اختیار شما بگذاریم؛ به همین دلیل سعی می کنیم مباحث زیر را پوشش دهیم:

 • چگونگی ثبت موقعیت در فهرست گوگل مپ
 • نحوه ارائه اطلاعات تکمیلی که باعث افزایش رتبه در گوگل مپ می شود.
 • اقدامات دیگری که می توانید انجام دهید تا رتبه خود را در فهرست گوگل مپ ارتقا دهید.

چرا افزایش رتبه در گوگل مپ دارای اهمیت است؟

تحقیقات نشان می دهد که 67 درصد از کاربران، گوگل مپ را به عنوان یک برنامه مسیریاب مناسب و خوب می شناسند. با توجه به اینکه اغلب کاربران وقتی می خواهند به جایی بروند تنها به چند نتیجه اول جستجو توجه می کنند، بسیار مهم است که گوگل مپ شما بهینه شده باشد تا نام کسب و کار شما، در ابتدای فهرست جستجوهای مربوطه نمایش داده شود.

همچنین تحقیقات نشان می دهد که کاربران در 84 درصد مواقع، در فهرست تجاری گوگل مپ، کسب و کار مورد نظر خود را با استفاده از یک کلمه کلیدی جستجو می کنند؛ به همین دلیل بهتر است کسب و کار شما در گوگل مپ، در رتبه بالایی قرار داشته باشد. یکی دیگر از دلایل اهمیت برخورداری از جایگاه برتر در رتبه بندی گوگل مپ این است که سه برند برتر در گوگل مپ به صورت منظم در نتایج جستجو گوگل نمایش داده می شوند و با احتساب اینکه 46 درصد از جستجوهای گوگل بر اساس منطقه انجام می شود، اگر نام تجاری شما در میان سه نام برتر فهرست نتایج گوگل باشد، برای شما یک امتیاز ویژه محسوب می شود.

چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم
چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم

معمولاً برخورداری از رتبه بالا در گوگل مپ به معنی رتبه بندی در صفحه اول جستجوی گوگل نیز هست.

سومین دلیل برای به دست آوردن رتبه بالا در گوگل مپ این است که اقداماتی که به این منظور انجام می دهید، باعث بهبود کیفیت فهرست مکان های ثبت شده شما در نقشه گوگل می شود و کاربران را بیشتر با  کسب و کار شما آشنا می کند. از آن جایی که 86 درصد کاربران برای یافتن یک کسب و کار از گوگل مپ استفاده می کنند، به همین دلیل این ویژگی گوگل فرصت های خوبی را برای تعامل بیشتر با کاربران به وجود می آورد.

افزایش رتبه در گوگل مپ چگونه امکان پذیر است؟

همان طور که برای سئوی محلی می توان بهینه سازی های در صفحه و خارج صفحه انجام داد، برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ هم می توان فهرست داده ها را به صورت داخلی و خارجی بهینه سازی کرد. اما قبل از هر چیز اطلاعات مربوط به کسب و کار شما باید در گوگل مپ فهرست شود و ما در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه این کار را انجام دهید:

حتما مشاهده کنید : آموزش ویدئویی ثبت مکان (شرکت یا مغازه) در گوگل مپ

 1. نام کسب و کار خود را به گوگل اضافه کنید.

مسلماً اگر فهرستی از اطلاعات کسب و کار خود در گوگل مپ نداشته باشید، نمی توانید در خصوص بالا بردن رتبه در گوگل مپ کار خاصی انجام دهید. ولی اگر اطلاعات خود را در گوگل مپ ثبت کرده اید، لزومی ندارد که این بخش را مطالعه کنید. ولی اگر هنوز در این خصوص اقدامی نکرده اید یا مطمئن به آن نیستید، مراحل زیر را برای ثبت اطلاعات خود در گوگل انجام دهید:

 1. به آدرس https://www.google.com/maps/preview یا به برنامه Google Maps در تلفن هوشمند خود بروید و نام تجاری خود را جستجو کنید.
 2. اگر در منو جستجو، نام کسب و کار شما به همراه لوکیشن آن ظاهر شد، بنابراین شما قبلاً اطلاعات خود را در گوگل مپ وارد کرده اید، پس می توانید از این قسمت صرف نظر کنید.
  رتبه بالاتر در لیست نقشه های گوگل
  رتبه بالاتر در لیست نقشه های گوگل
 3. ولی اگر نام تجاری شما در منوی جستجو ظاهر نشد، در همان منو گزینه ای تحت عنوان add a missing place را مشاهده خواهید کرد.
  چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم
  چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم

پس از کلیک بر روی این گزینه، از شما خواسته می شود نام، دسته بندی و مکان کسب و کار خود را وارد کنید.

چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم و مکان خود را به نقشه های گوگل اضافه کنیم
چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم و مکان خود را به نقشه های گوگل اضافه کنیم

نکته قابل توجه در اینجا این است که هرکسی از هر کجای دنیا می تواند نام کسب و کار شما را به گوگل مپ وارد کند، بنابراین قبل از اینکه اقدام به ثبت نام تجاری خود در گوگل مپ کنید، بهتر است مطمئن شوید که قبلاً این نام در گوگل مپ وارد نشده باشد.

البته جای نگرانی نیست زیرا حتی اگر شخص دیگری اطلاعات برند شما را در گوگل مپ وارد کرده باشد، کنترلی روی آن نخواهد داشت زیرا تنها کسانی می توانند در این اطلاعات تغییر و تصرف ایجاد کنند که بتوانند ثابت کنند صاحب آن کسب و کار هستند.

 1. اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را به گوگل اعلام کنید.

گام دوم برای افزایش رتبه در گوگل مپ، این است که اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را به گوگل مپ اعلام کنید، این امر برای این است که وقتی لیست خود را ایجاد می کنید، تنها می توانید نام، دسته بندی و مکان قرار گیری شرکت خود را وارد کنید اما وقتی فهرستی از اطلاعات کسب و کار خود به گوگل اعلام می کنید، می توانید جزئیات بیشتری در مورد تجارت خود ارائه دهید و هر چه این اطلاعات جامع تر باشد رتبه شما در گوگل مپ بالاتر می رود. علاوه بر این اگر اطلاعات مرتبط با تجارت خود را به گوگل مپ اعلام نکنید، نمی توانید مراحل بعدی این دستورالعمل را اجرایی کنید.

تقاوت اطلاعات تایید شده در گوگل مپ با اطلاعات تایید نشده
تقاوت اطلاعات تایید شده در گوگل مپ با اطلاعات تایید نشده

پیش نیاز اعلام اطلاعات مربوط به کسب و کار شما به گوگل مپ، داشتن حساب کاربری Google My Business است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. اگر از قبل دارای یک حساب کاربری در گوگل هستید، می توانید به راحتی فهرست اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را وارد گوگل مپ کنید؛ به این منظور، گزینه Claim this business یا Own this business? را انتخاب کنید و مراحل بعدی ورود اطلاعات را انجام دهید، ولی اگر حساب کاربری Google My Business را ندارید، به ادامه این مقاله توجه کنید. (البته به خاطر داشته باشید گوگل بیزینس در ایران تحریم می باشد و شما تنها می توانید از طریق گوگل مپ سایت خود را ثبت نمایید)

 1. اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را به گوگل مپ اضافه کنید.

اکنون که یک حساب کاربری Google My Business و فهرستی از اطلاعات مرتبط با کسب و کار خود در گوگل مپ دارید، می توانید به منظور افزایش رتبه در گوگل مپ، آن را بهینه کنید. همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، هرچه اطلاعات بیشتری به گوگل مپ اعلام کنید، رتبه شما بالاتر خواهد رفت.

برای افزودن اطلاعات بیشتر به فهرست خود در گوگل مپ، به حساب کاربری Google My Business وارد شوید. در آنجا، زبانه Info را انتخاب کنید که شامل نام ، دسته بندی، آدرس، منطقه سرویس دهی (اگر کسب و کار شما خدماتی باشد)، ساعات کاری، ساعات ویژه، شماره تماس، وب سایت، محصولات، خدمات، ویژگی ها و توضیحات شما می شود.

چگونه می توان در برگه های داشبورد google maps gmb بالاتر قرار گرفت
چگونه می توان در برگه های داشبورد google maps gmb بالاتر قرار گرفت

در ادامه به نکات کلیدی که برای بهینه سازی حساب کاربری Google My Business ارائه می شود تا به وسیله آن بتوانید جایگاه خود را در گوگل مپ افزایش دهید، توجه کنید:

سعی کنید از نام و آدرس ثابت استفاده کنید.

گوگل مپ معمولاً مشاغلی را رتبه بندی می کند که بتواند به آن ها اعتماد کند و یکی از راه های جلب اعتماد گوگل این است که اطلاعات مربوط به کسب و کار شما در سراسر وب یکسان باشد. به عنوان مثال تصور کنید که نام شرکت شما North Shore Wellness Center باشد، باید مطمئن شوید که نام کسب و کارشما در داشبورد Google My Business هم دقیقاً همان است و حتی یک تغییر جزئی مانند N. Shore Wellness Center یا North Shore Wellness Ctr. هم ندارد. هم چنین، مطمئن شوید که این نام در سراسر وب از جمله وب سایت شما، فهرست Yelp، پروفایل فیس بوک و موارد دیگر یکسان است. همین موضوع در خصوص آدرس هم صدق می کند.

از یک شماره تلفن محلی استفاده کنید.

گوگل علاقه ای به استفاده از شماره های رایگان ندارد زیرا این نوع شماره ها اغلب برای ارسال هرزنامه ها مورد استفاده قرار می گیرند. از شماره تلفن محلی با کد منطقه ای که در آن قرار دارید، استفاده کنید. این کار منجر به افزایش رتبه در گوگل مپ می شود و از سوی دیگر به کاربران این اطمینان را می دهد که کسب و کار شما در همان منطقه است.

شماره ردیابی و همین طور اصلی خود را وارد کنید.

اگر از ردیابی تماس استفاده می کنید، از یک شماره تلفن قابل ردیابی به عنوان اولین شماره کسب و کار خود و از شماره تلفن اصلی، به عنوان دومین شماره تماس کسب و کار خود استفاده کنید. با این کار، بیشتر تماس های تلفنی شما از طریق شماره تلفن قابل ردیابی انجام می شود و شما می توانید تأثیر فهرست اطلاعات اعلام شده به گوگل مپ را ببینید؛ از طرفی گوگل همچنان می تواند شماره تلفن اصلی شما را با شماره ای که در وب سایت شما و سایر جاهای دیگر است، مطابقت دهد.

ساعات کاری خود را به روز رسانی کنید.

اطلاعاتی که شما در گوگل مپ اعلام می کنید به مشتریان شما می گوید که ساعات کاری شما به چه صورت است. به روز رسانی مرتب ساعات کاری به گوگل ثابت می کند که شما همچنان فعال هستید و همین موضوع تأثیر زیادی در رتبه بندی گوگل دارد. این کار هم چنین باعث می شود که مشتریان شما مجبور نباشند برای بررسی اینکه شما کار می کنید یا خیر، دائماً در رفت و آمد باشند چراکه همین امر می تواند به ضرر شما تمام شود و رتبه شما را در گوگل مپ تنزل دهد.

چگونه در نقشه گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم ساعت ها را به روز نگه داریم
چگونه در نقشه گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم ساعت ها را به روز نگه داریم

حتماً ساعات کاری خود در ایام تعطیل را نیز مشخص کنید تا مجبور نباشید از برچسب «ساعات کاری متغیر است» در اعلان گوگل مپ استفاده کنید.

برای کسب و کار خود توضیحات مرتبط بنویسید.

توضیحاتی که درباره کسب و کار خود در گوگل مپ ارائه می کنید، باید قادر باشد تا یک تصویر ذهنی جامع از عملکرد شما به بازدید کنندگان محلی ارائه دهد. هم چنین این توضیحات باید با لحنی نوشته شود که با برند شما هماهنگ باشد تا به برقراری ارتباط بهتر کمک کند. حتماً از کلمات کلیدی در توضیحات کسب و کار خود استفاده کنید، زیرا این امر به فهرست اطلاعات مرتبط با کسب و کار شما در گوگل مپ کمک می کند تا نه تنها برای رتبه بندی جستجوهایی که حاوی نام تجاری شما هستند، مورد استفاده قرار بگیرند، بلکه در رتبه بندی جستجوی محصولات و خدمات نیز به کار بروند.

کسب و کار خود را در دسته بندی مناسب قرار دهید.

از نظر رتبه بندی، دسته بندی کسب و کار شما بسیار مهم است. در دسته بندی اولیه، به طور واضح کسب و کار خود را معرفی کنید و جزئیات آن را در دسته بندی های بعدی قرار دهید.

چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم نام دسته را انتخاب کنیم
چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم نام دسته را انتخاب کنیم

به منظور کسب رتبه بالا در گوگل مپ، دسته بندی های اولیه و ثانویه کسب و کار خود را از طریق داشبورد Google My Business انجام دهید.(تنها برای خارج از ایران کاربرد دارد)

توجه داشته باشید که شما نمی توانید دسته بندی سفارشی ایجاد کنید ولی هنگامی که دسته بندی اصلی خود را وارد می کنید، به طور خودکار، گزینه های بیشتری به شما پیشنهاد می شود.

به فهرست اطلاعات گوگل مپ خود، تصویر هم اضافه کنید.

گوگل از افزودن عکس به فهرست اطلاعات کسب و کار شما استقبال می کند زیرا اول از همه این موضوع نشان می دهد که شما یک کسب و کار فعال هستید و ارزش رتبه بالاتر در نتایج جستجو را دارید. دوم اینکه فناوری تشخیص عکس گوگل در حال پیشرفت است و گوگل به تازگی شروع به نمایش تصاویر در نتایج جستجوی محلی کرده است. و سومین دلیل که مهم ترین قانون سئو است، می گوید گوگل چیزی را دوست دارد که کاربران دوست دارند و البته کاربران نیز دیدن تصاویر را دوست دارند. علاوه بر آن اگر تصویری به فهرست اطلاعات خود در گوگل اضافه نکنید، آنچه در گوگل مپ خواهید داشت، مانند تصویر زیر است:

فهرست اطلاعات کسب و کارهای گوگل مپ که بدون تصویر است، معمولاً برای کاربران جذابیت کمتری دارد و در نتیجه رتبه آن ها هم از کسب و کارهایی که از عکس استفاده می کنند، پایین تر است.

بنابراین برای افزایش رتبه در گوگل مپ از عکس های باکیفیت و مناسب استفاده کنید تا کاربران به وسیله آن ها بتوانند به خوبی متوجه کسب و کار شما شوند. برای قرار دادن تصاویر در گوگل مپ، باید به زبانه Photos در داشبورد Google My Business بروید و روی دایره آبی رنگی که در آن یک علامت بعلاوه سفید وجود دارد، کلیک کنید. از این طریق می توانید چندین تصویر یا ویدیو را با استفاده از درگ اند دراپ وارد فهرست اطلاعات گوگل مپ خود کنید. در حالت ایده آل ، شما باید تلاش کنید حداقل یک تصویر جدید در روز به فهرست اطلاعات خود اضافه کنید.

حتما مشاهده کنید : صفحه اول گوگل تضمینی؛ قرار گرفتن و نمایش سایت در رتبه یک جستجو گوگل با کمترین هزینه

 1. از نقد و بررسی های کاربران نهایت بهره را ببرید.

چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم - اسکرین شات از لیست ها با عکس
چگونه در نقشه های گوگل رتبه بالاتری کسب کنیم – اسکرین شات از لیست ها با عکس

همان طور که گفتیم گوگل چیزهایی را دوست دارد که کاربران آن را می پسندند بنابراین جای تعجبی ندارد که اگر نقدهای مثبتی از سوی کاربران دریافت کنید، رتبه کسب و کار شما در گوگل مپ ارتقا پیدا کند. اگر برایتان این سؤال پیش آمده است که چگونه می توانید نقدهای سازنده از کاربران دریافت کنید، باید به شما بگوییم که وقتی اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را وارد گوگل مپ می کنید، همین کار به طور اتوماتیک شما را در معرض نقد و بررسی کاربران قرار می دهد. اما این بدان معنا نیست که شما آن ها را دریافت خواهید کرد در واقع شما باید به طور فعالانه از کاربران خود بخواهید که در نظر سنجی ها شرکت کنند و هم چنین باید پاسخگوی آن ها باشید. پاسخ شما به نقدها، کاربران را تشویق می کند تا مشارکت بیشتری داشته باشند و هم چنین تأثیر نقدهای منفی را هم از بین می برد؛ علاوه بر این به دیگر کاربران نشان می دهد که شما تا چه اندازه به مخاطبان خود توجه دارید و برای حل مشکلات آن ها کوشش می کنید. شاید فکر کنید که ممکن است نقدهای تندی به شما وارد شود ولی این در حالی است که کسب و کار شما نتواند به خوبی از پس تعهدات خود بربیاید؛ در غیر این صورت معمولاً درصد کمی از انتقادات مخرب و کوبنده هستند؛ علاوه بر آن تا زمانی که پاسخگوی کاربران هستید، مطمئن باشید که تأثیر مخرب نقدها را خنثی خواهید کرد.

 1. فهرست اطلاعات گوگل مپ خود را تجمیع کنید.

چنانچه در فهرست اطلاعات کسب و کار خود از چندین شماره تماس یا آدرس استفاده کنید، گوگل اطلاعات شما را نامعتبر فرض می کند و اطلاعات تکراری و اضافه شما را حذف می کند تا مطمئن شود تنها از یک سری اطلاعات برای رتبه بندی کسب و کار شما استفاده می کند.

 1. انتشار منظم پست در فهرست اطلاعات گوگل مپ خود را فراموش نکنید.

در گوگل مپ هم مانند فیسبوک، می توانید پست هایی را منتشر کنید تا در فهرست اطلاعات شما نمایش داده شود. ارسال منظم پست، این پیام را به گوگل می دهد که شما به طور فعالانه ای فهرست اطلاعات خود را مدیریت می کنید و این امر در رتبه بندی کسب و کار شما اهمیت ویژه ای دارد. علاوه بر این می توانید با استفاده از پست های منتشر شده، کاربرانی که در گوگل مشغول جستجو هستند، جذب کسب و کار خود کنید.

در پست گوگل مپ رتبه بالاتری کسب کنیم
در پست گوگل مپ رتبه بالاتری کسب کنیم

به وسیله داشبورد Google My Business، پست هایی را منتشر کنید و به این وسیله به گوگل نشان دهید که تا چه میزان فعال هستید.

نحوه استفاده از وب سایت برای افزایش رتبه در گوگل مپ

شما می توانید برای افزایش رتبه در گوگل مپ مستقیماً اقداماتی را به منظور بهینه سازی فهرست اطلاعات گوگل انجام دهید، یکی از آن راهکارها بهینه سازی سایت خود در رتبه گوگل می باشد.

برای قرار قرار گرفتن سایت خود در صفحه اول گوگل به شما پیشنهاد میدهیم خدمات سئو سایت مجموعه ما را انتخاب نمایید تا در کمترین زمان و هزینه ممکن سایت خود را در ابتدای نتیاج گوگل مشاهده کنید. همچنین اگر سایت ندارید می توانید از خدمات طراحی سایت ما استفاده نمایید.

 1. مطمئن شوید که وب سایت شما ریسپانسیو است.

اولین گام این است که مطمئن باشید وب سایت شما ریسپانسیو است؛ به این معنی که به خوبی در هر دستگاهی با هر سایز صفحه نمایشی، قابل اجراست. اهمیت این موضوع از آن جا ناشی می شود که فهرست اطلاعات موجود در گوگل مپ شما به وب سایت شما لینک می شود و تقریباً 60 درصد جستجوهای گوگل با استفاده از تلفن همراه صورت می گیرد. بنابراین اگر فهرست اطلاعات شما به وب سایتی لینک باشد که نیاز به زوم کردن دارد یا اینکه لینک های معیوب داشته باشد یا سرعت بارگذاری آن کند باشد، رتبه شما در گوگل مپ هم آسیب خواهد دید.

 1. کلمات کلیدی محلی را به وب سایت خود اضافه کنید.

چگونه در نقشه های گوگل وب سایت خود را هدف قرار دهیم
چگونه در نقشه های گوگل وب سایت خود را هدف قرار دهیم

دومین راه برای استفاده از وب سایت خود به منظور افزایش رتبه گوگل مپ، این است که امکان جستجوی محلی را در آن بیشتر کنید. مسلماً این کار به وب سایت شما کمک می کند تا در جستجوی گوگل رتبه بالاتری کسب کند، اما می تواند در رتبه بندی فهرست اطلاعات مربوط به کسب و کار گوگل مپ شما هم تأثیر بگذارد. بنابراین حتماً کلمات کلیدی مبتنی بر مکان را در صفحات اصلی سایت خود مانند صفحه اول، صفحه درباره ما، صفحه تماس با ما، صفحه محصولات و خدمات و حتی پست های وبلاگ خود قرار دهید و نه تنها از آن ها در عنوان صفحات استفاده کنید، بلکه آن ها را در زیرعنوان ها، متن پست ها، برچسب های تصویر، زیرنویس ها و URL ها به کار ببرید. به عبارت دیگر، وقتی با استفاده از کلمات کلیدی محلی در وب سایت خود به گوگل تأکید می کنید که در منطقه مذکور فعال هستید، این موتور جستجو در افزایش رتبه گوگل مپ شما مطمئن تر عمل می کند.

 1. نقشه گوگل را در وب سایت خود قرار دهید.

نحوه قرار دادن گوگل مپ در سایت
نحوه قرار دادن گوگل مپ در سایت

یک راه دیگر برای بالابردن رتبه گوگل، استفاده از گوگل مپ در وب سایت است و این در حالی است که اغلب وب سایت ها آن را در صفحه تماس با ما قرار می دهند. استفاده از گوگل مپ در سایت شما؛ به گوگل این پیام را می دهد که کسب و کار شما دقیقاً در جایی قرار دارد که در فهرست اطلاعات گوگل مپ اعلام شده است. برای قرار دادن گوگل مپ در وب سایت خود، در Google Maps به دنبال نام کسب و کار خود بگردید، روی گزینه Share موجود در فهرست اطلاعات کلیک کنید و زبانه Embed a map را انتخاب کنید و سپس لینک را در صفحه «تماس با ما» کپی کنید.

سخن پایانی

فهرست اطلاعات موجود در گوگل مپ روز به روز پیشرفته تر می شود و به خریداران این امکان را می دهد تا اطلاعات مورد نیاز را با سرعت بیشتری دریافت کنند و تصمیمات آگاهانه تری برای خرید کالا یا استفاده از خدمات اتخاذ کنند. برای کسب موفقیت بیشتر، دستورالمعل های گفته شده در این مقاله را دنبال کنید تا رتبه کسب و کار شما در گوگل مپ ارتقا یابد و از این طریق مخاطبان بیشتری شما را بشناسند و پس از تعامل با شما، خرید بیشتری از شما انجام دهند.

امتیاز شما با موفقیت ثبت شد

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط