آخرین مقالات

18 نکته مهم در تولید محتوای خلاقانه و افزایش خلاقیت در تولید محتوا

 1. Home
 2. /
 3. مقالات کُدُ سئو
 4. /
 5. 18 نکته مهم در...

گاهی پیش می‌آید که یک ساعت کلاس درس، برای ما سخت و طولانی می‌گذرد ولی چند ساعت سخنرانی را به راحتی همراهی می‌کنیم.

در واقع می‌توان علتش را اینگونه بیان کرد که، سخنران، در بیان مطالب و موضوعاتی که زمینه اصلی سخنرانی‌اش بود، به قدری حرفه‌ای و جذاب عمل کرد که حتی یک فرد بی‌حوصله و کم طاقت را هم وادار به ماندن، نشستن و گوش دادن به حرف‌هایش کرد. در حالی که استاد محترم کلاس، در انتقال مطالب مهم، به کار بردن کلمات ساده‌تر و به عبارتی در شیوه ارائه آن‌ها، نتوانسته موفق عمل کند.

این مقدمه را مطرح کردیم تا به اهمیت محتوایی که فرستنده یا گیرنده آن هستیم، پی ببریم. در واقع برای اینکه بتوانیم محتوای تأثیرگذاری را در اختیار مخاطب قرار دهیم، لازم است آن را به شکل خلاقانه و جذابی تولید کنیم. به همین خاطر راجع به این موضوع، نکاتی ارائه می‌شود.

چند نکته مهم در تولید محتوای خلاقانه و افزایش خلاقیت در تولید محتوا

1- به خواسته و نیاز مخاطبان خود، توجه ویژه داشته باشید

به خواسته و نیاز مخاطبان خود، توجه ویژه داشته باشید
به خواسته و نیاز مخاطبان خود، توجه ویژه داشته باشید

قبل از اینکه بخواهید در مورد موضوعی، محتوایی تولید کنید، به خواسته، نیاز و ترجیح مخاطب هدف کسب و کارتان فکر کنید. برای مثال در یک سایت ورزشی، بیشترین تمرکز تولید محتوا روی ورزشکاران است. در جایی مثل فولکس واگن، به تجربه و نیاز راننده‌ها اهمیت داده می‌شود. همین نیازهای مصرف کننده باعث می‌شود تا به درک جدیدی از مفاهیم، داستان‌ها و ویژگی‌ها برسیم و در هر مرحله برای تحقق قسمتی از انتظارات آن‌ها، گام برداریم.

علاوه بر این، احتمال اینکه مخاطبان شما، راجع به موضوع خاصی، سؤال داشته باشند، زیاد است. به همین خاطر، هدف از تولید محتوا، این است که پاسخی به این سؤال مخاطب ارائه کنید. اما برای اینکه ارائه پاسخ شما، رویکرد خلاقانه‌ای داشته باشد، بهتر است به تمام جزئیات و جوانب سؤال موردنظر، عمیق و دقیق رسیدگی کنید، طوری که مطابق با خواسته‌اش باشد. یک محرک خوب برای تولید محتوای خلاق و جذاب در این مورد این است که سؤال‌هایی از خود بپرسید و محتوا را در جهت پاسخ به این پرسش‌ها خلق کنید. سؤال‌های مطرح‌شده می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

 • محتوا را دقیقاً برای  چه کسانی می‌نویسیم؟
 • مخاطبان ما از چه نوع افرادی هستند؟
 • فعالیت‌هایشان در چه زمینه‌ای است؟
 • از اینکه برای این مخاطب، محتوا تولید می‌کنید چه هدفی دارید؟
 • قرار است چه پیامی را به او برسانید؟
 • چطور پیام مورد نظرتان را به مخاطب ارائه کنید که برایش ارزشمند باشد، سرگرمش کند و همین‌طور او را درگیر موضوع کند؟
 • هم‌ زمان با ارائه محتوا به مخاطب، چطور از هدف خود جهت بازاریابی محتوا، حمایت کنید؟

در تولید محتوا، به سرگرمی‌ ها و فعالیت‌ های اوقات فراغت مخاطب خود، اشاره کنید تا به مطالعه و پیگیری محتوا، علاقه‌مند شود. به عبارتی با دانستن علاقه‌مندی‌ها و سرگرمی‌های مخاطبان خود، به سرنخ خوبی برای تولید محتوای خلاقانه دست می‌یابید.

2- در شرایط مختلف، به موقع، سراغ تکنیک‌های بازاریابی مرتبط بروید

سراغ تکنیک‌های بازاریابی مرتبط بروید
سراغ تکنیک‌های بازاریابی مرتبط بروید

همین که در تلاش هستید تا گزینه مناسبی پیدا کنید و از آن برای تولید محتوای جذاب، الهام بگیرید، نگاهی به تقویم بیندازید. مغز شما برای خلق یک ایده ناب، فعال می‌شود. بررسی کنید در کدام موقعیت فصلی هستید. روزهای تعطیل یا مناسبت‌های خاص را در نظر بگیرید. بهترین تکنیک تبلیغاتی که مناسب همان شرایط باشد را طراحی، اجرا و پیاده سازی کنید. محتوایی را در اختیار مخاطب قرار دهید که در جهت علایق و خواسته‌اش باشدبرای مثال برای مخاطب خود کمپین‌های مختلف تشکیل دهید.

شرایط فروش فوق‌العاده را فراهم کنید. برخی مواقع به او هدیه دهید. برایش مسابقه برگزار کنید. به مناسبت‌های مختلف مثل ایام عید، یلدا، مناسبت‌ هایی مثل روز مادر، دختر، پدر، مهندس، پزشک، کارمند، معلم و … بهانه‌ای ایجاد کنید که مخاطب به سمت شما جذب شود. برای او احترام قائل شوید. حتی در یک موقعیتی جدا، از او بخواهید که در مورد خواسته جدیدش و چیزی که شما در نظر نگرفتید، نظرش را به شما منتقل کند.

3- یک تقویم محتوا بسازید و طبق آن عمل کنید

برای اینکه کیفیت محتوای تولیدی، بهتر باشد، یک تقویم محتوا بسازید و برای ماه‌های آینده هر ایده‌ای که برای تولید محتوای خاص و جذاب به ذهنتان می‌رسد، یادداشت کنید. همین باعث می‌شود تا برای هر تولید محتوایی آمادگی لازم را داشته باشید.

اینکه در تقویم محتوا، مطلبی را مشخص کنید ولی اصلاً به سراغش نروید، هیچ عمل مفیدی نخواهد بود. به محض اینکه ایده‌ای، طرحی یا نکته‌ای جذاب به ذهنان رسید، حتماً آن را در تقویم محتوایی یادداشت کنید تا به موقع به سراغش بروید و یک محتوای ناب و خلاق تولید کنید.

4- با تحلیل رقبا، از آن‌ها پیشی بگیرید

با تحلیل رقبا، از آن‌ها پیشی بگیرید
با تحلیل رقبا، از آن‌ها پیشی بگیرید

یکی دیگر از روش‌هایی کاربردی جهت ایجاد خلاقیت در محتوا، این است که در رقابت با سایر کسب و کارهای مشابه خود باشید. از ایده‌هایی که استفاده کرده‌اند، کمک بگیرید. اما توجه کنید دقیقاً شبیه آن‌ها رفتار نکنید.

از رقابت کردن برای ارتقای خود استفاده کنید و همیشه در تلاش باشید که از رقیبانتان جلوتر باشید. برای مثال در پرس‌وجویی که از رقبا انجام می‌دهید این موارد را بررسی کنید.

 • اینکه روی چه محتواهایی تمرکز دارند؟
 • مهم‌ترین کلمات کلیدی که به آن پرداخته‌اند، چیست؟ چون ایجاد رابطه درست بین محتوای تولیدی با خواسته مخاطبان با در نظر گرفتن سئو و همین کلمات کلیدی مشخص می‌شود.
 • اگر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند، آن‌ها را ارزیابی کنید. ببینید مخاطبانی که آن‌ها را دنبال می‌کنند، چه کسانی هستند. از این طریق بهتر می‌توانید ویژگی‌های مخاطبانتان را بشناسید. اینکه از رقبا و بررسی فعالیت‌های آن‌ها ایده بگیرید، هیچ ایرادی ندارد. تنها نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که از آن‌ها برای افزایش سطح کیفی کسب‌وکار خودتان و افزایش خلاقیت در تولید محتوا بهره‌مند شوید. درواقع حتماً به یاد داشته باشید که باید منحصربه‌فرد و یکتا بمانید.

5- از تکرار یک الگو یا قالب درست محتوایی دوری نکنید

الگوها یا ساختاری که از قبل برای تولید محتوا اجرا شده و نتیجه خوبی داده است، یکی دیگر از گزینه‌های مفید و قابل استفاده برای ایجاد محتوای خلاقانه در نظر گرفته می‌شود. هیچ اشکالی ندارد اگر در جای دیگری فرمول خاص، طرح یا قالب مشخصی برای محتوا دیده‌اید و بخواهید مجدد از همان الگو استفاده کنید.

یادتان باشد، بیشتر مخاطبان هر چیزی که برایشان آشنا باشد را دوست دارند و بهتر آن‌ها را می‌پذیرند. در مورد محتوا هم این موضوع صادق است. حتی برخی از دانشمندان روانشناسی به این موضوع اشاره کردند که بسیاری از افراد خلاق مشهور و نام آشنایی که می‌شناسیم، با الگوبرداری، به موقعیت‌های موفق خود دست یافته‌اند.

در واقع این نکته کاملاً قابل درک است که از یک ایده یا الگوی خلاقانه می‌توانید بارها استفاده کنید و در هر بار استفاده، نتیجه مطلوبی دریافت کنید. استفاده از یک ایده یا طرح، برابر با کپی کردن یا تکرار یک محتوا نیست.

این دو مورد را باهم اشتباه نکنید. شما می‌توانید طبق ایده یا الگوهای از قبل تعریف شده، عمل کنید ولی باید خالق یک محتوای جدید و غیر کپی  باشید. برای مثال اگر استفاده از یک نوع خاص محتوا مثل اینفوگرافیک یا نوشته شاخصی، منجر به موفقیت شده است، باز هم از آن روشی که تولید محتوا کردید می‌توانید استفاده کنید.

6- متناسب با محیط انتشار و توزیع محتوا، اقدام به تولید آن نمایید

متناسب با محیط انتشار و توزیع محتوا، اقدام به تولید آن نمایید
متناسب با محیط انتشار و توزیع محتوا، اقدام به تولید آن نمایید

نکته مهم دیگری که نشان می‌دهد به تولید محتوای مناسب اهمیت داده‌اید، تطبیق نوع و قالب محتوا با رسانه‌ای است که در آن منتشر می‌شود. به محدودیت‌ها و شرایط خاصی که در هر کانال یا محیط انتشار محتوا وجود دارد، توجه کنید و مطابق با آن‌ها اقدام به تولید محتوای منحصر به فرد همراه با قالب استاندارد نمایید.

قبل از تولید محتوا، در ذهن خود یک مسیر از ابتدا تا انتهای آن طراحی کنید. مثل این است که مسئولیت کارگردانی یک فیلم کوتاه را به شما واگذار کرده‌اند و باید برای آن یک سناریوی عالی بنویسید. زمان، هدف و نوع محتوایی که در این بخش تولید می‌کنید، وابستگی زیادی به پلت فرم انتشار محتوا دارد.

برای مثال قرار دادن یک محتوای مناسب در شبکه اجتماعی اینستاگرام، توییتر یا یک کلیپ در کانال یوتیوب و سایر پلتفرم‌ها، نیاز به پیاده سازی قوانین مخصوص به خودش دارد. اما این شما هستید که باید بتوانید طبق همان رسانه و با توجه به همان محدودیت‌هایی که وجود دارد، محتوای جذاب و تماشایی را برای مخاطب تهیه کنید.

روش مهم دیگری که می‌تواند در افزایش خلاقیت تولید محتوا، کمک شما باشد، این است که رقبای خود را در همان رسانه‌ای که محل انتشار محتوا است، ارزیابی و تحلیل کنید. برای مثال اگر در شبکه اجتماعی اینستاگرام، رقبایی دارید، قبل از تولید محتوای مخصوص به کسب و کار خودتان، در صفحه‌های مربوط به رقبا تحقیق و جست‌وجویی انجام دهید. امکان اینکه ایده‌های جدید و هیجان‌انگیزی در چنین شرایطی به سراغ شما بیاید، زیاد است.

7- برای ایجاد یک طوفان فکری جذاب، از زاویه نگاه دیگران، به محتوا توجه کنید

ایجاد یک طوفان فکری جذاب، از زاویه نگاه دیگران
ایجاد یک طوفان فکری جذاب، از زاویه نگاه دیگران

گاهی که هیچ ایده‌ای به ذهنتان نمی‌رسد تا منتهی به تولید محتوای خلاقانه شود، بهتر است روش‌های دیگر را امتحان کنید. به عنوان مثال از کسانی که هیچ ارتباطی با محتوای تولید شده و موضوع آن ندارند، نظرسنجی کنید. از آن‌ها بخواهید تصور یا درکشان را از یک موضوع یا محتوا به شما منتقل کنند.

شاید این روش، باعث شود جرقه‌ای در ذهنتان به وجود آید و درنهایت یک طوفان فکری جذاب و گیرا ایجاد شود. فرض کنید شرایط طوری فراهم شد که می‌خواهید از ایده یک طراح در تولید محتوای خود استفاده کنید. مواردی که با آن رو به رو می‌شوید یا می‌شنوید ممکن است مسیر شما را برای خلق یک طرح بسیار خاص از محتوا، تغییر دهد.

طوری که هم‌زمان با در نظر گرفتن هدف تولید محتوا، برای مخاطب جذاب و جالب توجه باشد. حتی می‌توانید از افرادی که در سایر بخش‌ها فعالیت دارند، بخواهید تا در موضوع مورد ارائه شما، مشارکت داشته باشند.

در شرایط دیگر می‌توانید یک گروه تولید محتوا تشکیل دهید و با رهبری و مدیریت منظم، جلسه‌هایی مثل اتاق فکر برگزار کنید. از طریق یک مسابقه، بهترین ایده مشتری محور را انتخاب کنید و اجازه دهید تفکر سایر افراد، بدون محدودیت و چارچوب مشخصی، بیان شود.

8- برای مدیریت درست زمان، از ابزارهای مناسب بهره‌مند شوید

مدیریت درست زمان
مدیریت درست زمان

شاید جالب باشد اگر بگوییم، هر جایی که می‌روید و به هر نقطه‌ای که سفر می‌کنید، می‌تواند یک گزینه مناسب جهت ایده گرفتن برای ایجاد محتوای خلاقانه باشد. از موضوعاتی که در این شرایط به ذهنتان می‌رسد، استفاده کنید و بدون وقفه آن را یادداشت کنید تا در زمان مناسب آن را تبدیل به یک طرح فوق‌العاده نمایید.

حتی اگر زمان کافی برای نوشتن ندارید، از ابزار کمکی و نرم‌افزارهایی که امکان تبدیل صدا به متن را فراهم می‌کنند استفاده کنید. هر طور که می‌توانید خلاق باشید و برای تولید محتوای مفید تلاش کنید. کافی است باور داشته باشید که خواستن، توانستن است.

9- تولید محتوا را در یک زمینه و موضوع خاص، شروع کنید

معمولاً بهتر است، به‌طور مرتب و منظم و طبق برنامه زمان بندی مشخص، تعداد محتوای مناسب را در اختیار مخاطب قرار دهید. فرض کنید فردی، به خاطر هیجان استفاده از یک پلت فرم جدید، حدود سه یا چهار هفته و با انرژی کامل تولید محتوا داشته باشد ولی بعد از آن متوقف شود. قطعاً، این روش نمی‌تواند یک گزینه مناسب جهت تحقق اهداف بازاریابی محتوا باشد.

در شرایطی حتی ممکن است باعث عدم اعتماد کاربران و کاهش تعداد ورودی آن‌ها شود. بنابراین نکته‌ای که در این قسمت باید به آن توجه شود این است که موضوع محتوا اهمیت زیادی دارد. پس بهتر است در ابتدای کار راجع به موضوع یا در زمینه‌ای فکر کنید که شناخت و آگاهی بالایی نسبت به آن دارید.

طوری که به راحتی و در لحظه می‌توانید چندین ایده مختلف را پیاده کنید و آن را تبدیل به یک محتوای جذاب و خواندنی برای مخاطب نمایید. در این صورت، هیچ وقت بدون محتوا نخواهید بود.

10- از دریچه صنایع مختلف، به موضوع نگاه کنید

وقتی  تلاش می‌کنیم تولید محتوای جذابی داشته باشیم ولی از طریق یک صنعت یا یک حوزه کاری، به موضوع مورد ارائه نگاه می‌کنیم، در نهایت به نتیجه دلخواه نمی‌رسیم. مثل این می‌شود که در یک اتاق با خودمان حرف می‌زنیم. یکی از راه‌هایی که می‌تواند ما را از این موضوع دور کند، این است که برای پیدا کردن ایده‌های خلاقانه جدید و تولید محتواهای منحصر به فرد، بهتر است از زاویه متفاوت دیگری جهت کشف ایده‌های جدید بهره‌مند شویم. برای مثال می‌توانیم سراغ صنعت یا صنایع دیگری که مرتبط با موضوع و محتوای قابل ارائه هستند، برویم و مطالعه داشته باشیم.

11- برای بیشتر دانستن، همیشه کنجکاو باشید

این واقعیت را همه ما می‌پذیریم که جهان و دنیای اطراف ما پیوسته در حال تغییر است. بنابراین نیاز به ذهنی باز برای پذیرش همه نوآوری‌ها داریم. در همین راستا برای اینکه اهرم کمکی بسیار مفیدی برای افزایش خلاقیت در تولید محتوا داشته باشید، می‌توانید مطالعه کنید، کتاب، مقاله، روزنامه و مجله بخوانید. هر ایده‌ای که دارید با بقیه افراد به اشتراک بگذارید و ایده‌های آن‌ها را هم دریافت کنید. همین هماهنگی‌ها و استفاده از موقعیت‌های مختلف جهت خلق ایده‌های نو، کار را برای شما راحت‌تر می‌کند.

12- کار تولید محتوای کسب‌وکارتان را به نویسندگان محتوا بسپارید

کسی که صاحب یک کسب و کار مهم است، مسلماً مهم‌ترین مسئولیت او، تمرکز روی عملیات اصلی حوزه کاری‌اش است. نمی‌توان انتظار داشت یک کارآفرین فعال، هم در بخش اصلی شغلش موفقیت داشته باشد و از طرف دیگر به صورت تخصصی اقدام به تولید محتوای خلاقانه کند. بنابراین بهترین کار در چنین شرایطی این است که صاحبان کسب و کار اینترنتی، کار تولید محتوای خود را در مراحل اولیه به افرادی واگذار کنند که آشنایی نسبی به این موضوع دارند.

علاوه بر این، اگر تولید محتوا توسط استراتژیست های فعال در حوزه بازاریابی دیجیتال انجام شود، با صرفه جویی در زمان، به راحتی می‌توانید روی گسترش کسب و کارتان و ارائه خدمات بهتر و با کیفیت‌تر به مشتریان خود تمرکز کنید. پس از واگذاری این اختیار به نویسندگان محتوا، هیچ ترسی نداشته باشید.

13- برای مدتی به خود استراحت دهید و فکر کنید

برای ایجاد تمرکز ذهنی بهتر و دور شدن از مشغله‌های مختلف کاری و ارتباط با دیگران، بهتر است برای مدتی حتی کوتاه، از آن فضا و محیط کاری دور شوید. پیاده روی کنید، قدم بزنید و با کسی که دوستش دارید، زمانی را سپری کنید تا دوباره انرژی و قدرت کافی برای ورود ایده‌ها و طرح‌های ناب به ذهن و مغزتان فراهم شود.

در کلاس‌هایی مثل یوگا شرکت کنید. زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید. همه این‌ها فرصتی برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید از زاویه‌های متفاوت به خیلی از مسائل نگاه کنید و ز این طریق بتوانید به ارائه ایده‌های جدید بپردازید.

شاید در ظاهر کار تولید محتوا، ساده و آسان به نظر برسد، ولی برای رسیدن به قله‌های موفقیت در حوزه بازاریابی محتوا، مهم‌ترین عضوی که در این امر دخیل است، یعنی فکر و مغز انسان، نیاز به استراحت و بازیابی انرژی‌اش دارد.

14- قسمتی از تمرکزتان را روی استفاده از محتوای جدید بگذارید

شاید نوشتن حداقل یک محتوا یا ایده جدید تولید محتوا در روز کافی باشد. مهم‌تر از این ایده پردازی‌ها و تولید محتواهای خلاقانه، روش‌هایی است که باید برای استفاده از این محتواها شناسایی کرد. برای مثال اگر مطلب مفیدی در مورد آینده نوشتید، می‌توان از آن برای برگزاری یک وبینار مهم استفاده کرد.

15- به هیچ وجه کنجکاوی کودکانه خود را سرکوب نکنید.

شاید خیلی از افراد، به این فکر می‌کنند که خلاق بودن یک امر بسیار سختی است. ولی اگر به دوران کودکی خود نگاهی بیندازیم به این می‌رسیم که همه ما در بخش‌هایی از زندگی، مدرسه و محل زندگی کنجکاو و خلاق شده‌ایم ولی راه درستی برای ارائه آن پیدا نکردیم.

الآن باز هم در موقعیتی قرار گرفتیم که باید طبق همان کنجکاوی‌ ها و خلاقیت‌ های دوران کودکی عمل کنیم تا برای تولید محتوایی خلاق، فرد مناسبی باشیم. خلاقیت و کنجکاوی را می‌توان در یادگیری، مطالعه و امتحان کردن روش‌های جدیدی مثل ورزش، آشپزی، فعالیت‌های مختلف و … یافت. همه این‌ها باعث فعالیت مفید ذهن می‌شود.

16- نابغه بی‌فکر درونی خود را نادیده نگیرید

حتماً شما هم این صحنه را تجربه کردید. برای پاسخ به یک سؤال مهم کلی زمان صرف می‌کنید و روش‌های مختلف را به کار می‌برید تا به نتیجه برسید. در نهایت هم موفق نمی‌شوید و بی‌خیال آن سؤال می‌شوید. همین که در جای دیگر، فارغ از این پرسش و پاسخ آن هستید، در حالی که اصلاً تمرکز شما روی این موضوع نیست، بهترین ایده و مناسب‌ترین جواب را پیدا می‌کنید.

این همان نابغه پنهان باطن شماست. تقریباً همه ما در درونمان این نابغه را همراهی می‌کنیم. پس هر جایی که هستید، هر ایده و خلاقیتی به ذهن شما رسید حتماً به آن توجه کنید. در واقع در چنین شرایطی مشخص می‌شود که مغز در «پس زمینه» روی حل مشکل فعالیت دارد.

به همین خاطر وقتی که در حال ورزش کردن هستید، زمانی که زیر دوش آواز می‌خوانید، لحظه‌ای که به یک آهنگ مورد علاقه گوش می‌دهید و خیلی از وقت‌ها که در حال انجام کارهای روزمره هستید، اگر یک ایده یا فکر جدید و خلاقانه به ذهن شما رسید، اصلاً تعجب نکنید. در عوض، از آن برای تبدیل به یک شگفتی موردپسندتر، استفاده کنید.

17- قدرت نگارش و نویسندگی خود را تقویت کنید

اینکه چه چیزی را چطور و برای چه کسانی می‌نویسید اهمیت زیادی دارد. بعد از اینکه شناخت درستی از مخاطبان خود پیدا کردید و به عبارتی به پرسونای مخاطب دست یافتید، کافی است با در نظر گرفتن همه آن شرایط، تولید محتوای خلاقانه‌ای داشته باشد. برای مثال وقتی قرار است برای جامعه هدفی که بیشتر آن‌ها افراد معمولی جامعه هستند، محتوایی آماده کنید، نیاز نیست به سراغ کلمه‌های خیلی سخت و غیرقابل درک بروید.

هر موضوعی که ارائه می‌کنید، در عین حال که درست و موثق است، باید دارای قدرت زیادی در نگارش، چینش کلمه‌ها و جمله‌بندی باشد. طوری که مخاطب مجبور نشود برای درک یک عبارت، به عقب برگردد و همان جمله را مجدد مرور کند.

همین موضوع راجع به سایر گروه‌های هدفی که به‌عنوان مخاطب کسب و کارتان هستند، صدق می‌کند. قدرت نویسندگی و جذاب نوشتن را می‌توانید با مطالعه زیاد و آموزش از افراد برجسته و متخصص در این زمینه افزایش دهید.

18- از داستان سرایی برای تولید محتوای خلاق استفاده کنید

معمولاً مخاطب از شنیدن داستان و ماجراهای مربوط به هر موضوعی، لذت می‌برد. بنابراین این شما هستید که می‌توانید در قالب یک داستان جذاب و پرمخاطب، تولید محتوا داشته باشید. راجع به هر محصول یا خدماتی که می‌خواهید توضیح دهید، به شیوه قصه‌گویی به آن بپردازید. برای بیان آن‌هم از یک مقدمه شروع کنید و به یک نتیجه خاتمه دهید.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که این روزها با توجه به گستردگی کسب و کارهای اینترنتی، مخاطبان دیگر نیاز به یک معرفی کوتاه و خلاصه از یک محصول یا خدمات ندارند. علاقه‌مند هستند تا اطلاعات بیشتری راجع به موضوعات مختلف داشته باشند. بنابراین اگر این افزایش آگاهی، با یک داستان‌سرایی خلاقانه انجام شود، تأثیر بیشتری در ذهنش خواهد گذاشت.

جمع‌ بندی

با توجه به همه مطالبی که راجع به تولید محتوای خلاقانه و افزایش خلاقیت در تولید محتوا بیان شد، هنوز هم نمی‌توانیم ادعا کنیم که یک راه و فرمول منحصر به فردی برای همه افراد وجود دارد که می‌توانند برای تولید محتوای جذاب از آن بهره‌مند شوند. به کار بردن همه نکات یا قسمتی از آن‌ها می‌تواند به نویسنده، کمک کند تا جهت درستی را برای بازاریابی محتوا طی کند.

بنابراین می‌توانیم این گونه بگوییم که، در مورد ایده‌های محتوای خلاقانه، هر فردی می‌تواند روش و فرآیند مختص خودش را داشته باشد. حتی اگر بگوییم، در بسیاری از موارد، سخت‌ترین بخش آن، این است که یک مورد تازه، جدید و هیجان‌انگیز ارائه شود، سخن گزافی نیست.

پس برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال و رسیدن به رونق کسب و کار، پرداخت به موضوع تولید محتوای خلاقانه و مورد پسند مخاطب و همین‌طور موتور جست و جو، اهمیت ویژه‌ای دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط