آخرین مقالات

ابزار تشخیص محتوای کپی شده و کپی بودن متن

 1. Home
 2. /
 3. آموزش سئو
 4. /
 5. ابزار تشخیص محتوای کپی...

چگونه از کپی نبودن متن و محتوای دریافتی اطمینان حاصل نماییم؟!

مشاهده مطالب کاربردی و در عین حال یونیک یکی از انتظار اصلی استفاده کنندگان از دنیای اینترنت است.

به این صورت که فرد جستجو کننده انتظار دارد تا با وارد شدن به چند وبسایت با موضوعی مشابه به اطلاعات مختلف از جنبه های گوناگون آن مطلب پی ببرد، تا به این طریق در کنار صرف زمان کمتر یک جستجوی به صرفه و کاربردی را تجربه نماید.

علاوه بر آنچه گفته شد، در صورت کپی بودن متن و محتوای هر سایت جستجوگر گوگل آن سایت را شناسایی نموده و در نتیجه آن وبسایت اسپم شده و یا حتی از نتایج جستجوی گوگل حذف می شود.

حال اینکه علی رغم تعهد و وظیفه یک تولید کننده محتوای حرفه ای بسیاری از تولیدکنندگان محتوا به دلیل دشواری ها و زمان بیشتری که نوشتن یک مطلب منحصر به فرد می طلبد، اقدام به کپی نمودن متن و محتوای سایر سایت ها میکنند؛ که این اقدام همواره به عنوان دغدغه ای از سوی دارندگان وبسایت مطرح می باشد.

در نتیجه اگر شما به دنبال افزایش تعداد بازدید کنندگان وبسایت خود و یا شناساندن برند و محصول خود در دنیای دیجیتال مارکتینگ هستید، اولین و مهم ترین اقدام، فراهم آوردن مطلبی کاربردی و یونیک می باشد تا وجه تمایز شما از سایر وبسایت های مشابه باشد.

در ادامه مطلب قصد داریم تا شما را با انواع مختلف ابزار تشخیص محتوا کپی شده و کپی بودن متن آشنا سازیم تا به این طریق بتوانید از منحصر به فرد بودن محتوای سایت اطمینان حاصل نمایید.

بهترین ابزارهای تشخیص محتوای کپی

بررسی محتوای یونیک با Duplichecker
بررسی محتوای یونیک با Duplichecker

با استفاده از ابزار رایگان Duplichecker می توانید هم فایل های Word و txt و هم آدرس URL  وبسایت خود را با دقت بالایی از جهت کپی و یا تکراری بودن مورد ارزیابی قرار دهید و به این منظور تنها کافی است فایل یا آدرس را در کادر های مربوط به هر یک وارد نمایید، البته لازم به ذکر می باشد که تعداد کلمات فایل شما باید حداکثر تا 1000 کلمه باشد چرا که نرم افزار قادر به بررسی بیش از این حجم از کلمه را ندارد.

همچنین در صورت کپی بودن محتوا این سایت به شما منابع اصلی را هم نشان می دهد.

 •  کپی اسکپ (Copy Scape)

ابزار تشخصی محتوای کپی  کپی اسکپ Copy Scape
ابزار تشخصی محتوای کپی  کپی اسکپ Copy Scape

استفاده از سایت تشخیص کپی بودن متن Copy scape برای اطمینان از یونیک بودن مطالب تولید از شما بسیار ساده و کاملا رایگان است، ابتدا وارد وبسایت copy scape به آدرس www.copyscape.com شده و سپس کافی است تا آدرس URL خود را در فیلد مشخص وارد نمایید، در صورت کپی بودن متن، قسمت های کپی شده را با رنگ قرمز مشخص نموده و آدرس سایت های اصلی را برای شما نمایش خواهد داد.

اما در صورتی که در این سایت عضو شوید می توانید در ازاء پرداخت ماهانه 5 دلار برای سایت های معمولی و 20 دلار برای سایت های بزرگ و همچنین عمل به قوانین تعریف شده توسط این سایت، از مالکیت مطالب تولید شده توسط سایت خود پشتیبانی نمایید و در صورتی که مطالب تولید شده از جانب شما توسط سایت دیگری کپی شود توسط موتور جستجو گر COPY SCAPE شناسایی شده و به سایت مورد نظر اخطار می دهد، در صورت نادیده گرفتن اخطار ، شما می توانید اقدام به مسدود کردن سایت و پاک کردن آن سایت از نتایج جستجو گوگل شوید.

در آخر لازم به ذکر است این سایت مطالب ویرایش شده از جانب شما را تشخیص نمی دهد.

گرامرلی (Grammarly)
گرامرلی (Grammarly)

یکی دیگر از ابزار کاربردی برای تشخیص متون کپی شده استفاده از گرامرلی است، نکته ای که استفاده از این برنامه را ویژه تر و کاربردی تر می کند آن است که علاوه بر ویژگی نام برده شما می توانید متن خود را از جهت قواعد و نکات املایی و دستوری زبان نیز چک بکنید، که مطمعناً این ویژگی به هنگام نوشتن متون انگلیسی بسیار کاربردی خواهد بود.

این ابزار نیز همانند بسیاری از دیگر ابزار از دو سطح رایگان و تجاری برخوردار است که در صورت عضویت در آن و پرداخت هزینه ماهانه می توانید از مزایای بسیار کاربردی این نرم افزار برخوردار شوید.


سفارش محتوا

 • بررسی کپی بودن محتوا از طریق گوگل

می‌دانستید تنها با کپی پیست کردن بخشی از محتوا در موتور جستجوی گوگل می‌توانید به کپی بودن آن پی ببرید؟ الگوریتم گوگل برای اینکه به مخاطبان در جهت یافتن بهترین نتایج کمک کند، هوش مصنوعی قوی دارد. به همین منظور می‌توان از گوگل در جهت بررسی کپی بودن متن استفاده کرد.

تنها کافیست یکی الی دو خط از مقاله را کپی کرده و در گوگل پیست کنید. سپس نتایج را بررسی کنید؛ اگر در نتایج نشان داده شده، متنی کاملا مشابه متن مقاله یافت شد، یعنی این بخش از مقاله کپی است. باقی قسمت‌های مقاله را نیز به همین شکل می‌توانید بررسی کنید تا از یونیک بودن محتوا مطمئن شوید.

تشخیص محتوا کپی در گوگل
تشخیص محتوا کپی در گوگل
ابزار PlagScan برای بررسی کپی بودم محتوا سایت
ابزار PlagScan برای بررسی کپی بودم محتوا سایت

 

پلاگ اسکن یک ابزار تشخیص سرقت ادبی با جامعه آماری بالا (بیش از یک میلیون کاربر و 1500 سازمان) می باشد، این ابزار دارای یک هوش مصنوعی قوی است که حتی سرقت های ادبی با برخی کلمات تغییر یافته را نیز شناسایی نموده و علامت گذاری می نماید.

ابزار بررسی محتوای یونیک و کپی با Plagramme
ابزار بررسی محتوای یونیک و کپی با Plagramme

Plagramme یک پلگرام ارائه دهنده خدمات جهانی سرقت ادبی است و سایت چک کردن کپی رایت است که از بیش از 90 کشور جهان به مشتریان خدمات ارائه می دهد. این شرکت متمرکز بر ارائه خدمات مرتبط با متن، به ویژه مربوط به تشخیص تشابه و بررسی سرقت ادبی است. پلگرام فناوری خود را از منظر چند زبانه توسعه می دهد، که این امکان را می دهد تا خدمات ویژه تشخیص سرقت ادبی را برای مشتریان در سراسر جهان ممکن سازد.

این ابزار دارای فضای کاربردی جذابی بوده است و از کد گذاری رنگی برای نشان دادن متن کپی شده استفاده می کند و نیز راه حل هایی به منظور اصلاح اشتباهاتی همانند نقل قول ها و اصطلاحات نادرست  ارائه می دهد.

پلگرام در سال 2011 تأسیس شده است و متعلق به LLC Lingua intellegens می باشد. این شرکت در شهر خارق العاده اروپای مرکزی، Vilnius ، پایتخت لیتوانی واقع شده است.

ابزار تشخیص کپی بودن محتوا plagtracker
ابزار تشخیص کپی بودن محتوا plagtracker

یکی دیگر از ابزار های تشخیص محتوای کپی شده و کپی بودن متن پلگ ترکر می باشد، که به منظور بررسی متن مورد نظر خود می توانید به سادگی مقاله یا متن خود را بار گذاری نموده و یا در باکس موجود وارد نمایید، سپس ابزار به بررسی محتوا شما پرداخته و آن را با تمامی صفحات اینترنت و پایگاه داده های خودش که بیش از 20 میلیون اتر می باشد مطابقت داده و در آخر گزارش مربوط به متن شما را اراده می نماید.

لازم به ذکر است که حتی دانشجویان نیز می توانند به کمک این ابزار به بررسی سرقت های ادبی در مقالات و متون معتبر علمی نیز بپردازند.

بررسی یونیک بودن محتوا با ابزار Similar Page Check
بررسی یونیک بودن محتوا با ابزار Similar Page Check

همانطور که از نام این ابزار مشخص است شما می توانید با استفاده از آن می توانید تشابه بین دو آدرس URL را بر حسب درصد در اختیار داشته باشید که این خود یک ویژگی جالب توجه برای این ابزار است.

برای استفاده از این ابزار نیز به سادگی می توانید پس از ورود به وبسایت مد نظر آدرس سایت اول را در باکس Enter First URL وارد نموده و آدرس سایت دوم را در باکس Enter Second URL وارد نموده و پس از تنها یک کلیک میزان تشابه این دو سایت بر حسب درصد را بدست بیاورید.

البته ضعفی که این روش دارد این است که شما دیگر قادر به بررسی یک متن یا فایل به صورت مستقل را نخواهید داشت.

 • آخرین و ساده ترین روش که می توان از آن برای بررسی محتوا استفاده نمود بهره گیری از خود موتور جستجو گوگل می باشد؛ به این صورت که اگر می خواهید قسمت مشخصی از یک متن را از جهت تکراری بودن مورد ارزیابی قرار دهید می توانید آن را در کادر جستجو گوگل کپی نموده و این مورد را به شکل بررسی نمایید، هر چند این روش توصیه نمی شود زیرا مخصوص این کار نبوده و از دقت کافی برخوردار نمی باشد.


طراحی وب سایت

چرا باید از محتوای کپی دوری کنیم؟

اول از همه باید گفت که با کپی کردن محتوا خود را از چشم گوگل می‌اندازید. در واقع با انتشار محتوای کپی، سئوی سایت شما نابود خواهد کرد. این یعنی شما عملا خودتان باعث پایین آمدن رتبه سایت و جایگاه و اعتبارتان در گوگل شدید. گوگل برای اینکه کسی نتواند قوانین کپی رایت را نقض کند، الگوریتمی به نام الگوریتم پاندا را معرفی کرده است. این الگوریتم وظیفه دارد تا اجازه ندهد محتواهای کپی شده در نتایج گوگل، رتبه‌های برتر را کسب کنند.

چرا گوگل آنقدر به محتوای کپی حساس است؟

گوگل پیش از اینکه یک موتور جستجو باشد، یک بیزنس و کسب و کار محسوب می‌شود. وظیفه گوگل، کمک به کاربر در جهت کسب بهترین نتیجه است. وقتی محتوای اغلب سایت‌های گوگل کپی باشد، کاربر نمی‌تواند به جواب مد نظر خود برسد. به مرور زمان اگر این موضوع مدیریت نشود جایگاه گوگل از نظر تجربه کاربری پایین می‎آید. در نتیجه گوگل برای اینکه جلوی پایین آمدن جایگاه خود را بگیرد، در مورد قوانین کپی رایت حساسیت ویژه‌ای به خرج می‌دهد. نه تنها گوگل، بلکه تمامی پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز در این باره حساسیت ویژه‌ای دارند.

چگونه محتوایی بنویسیم که از نظر گوگل کپی محسوب نشود؟

در نوشتن محتوا، گاهی ما نیاز داریم که از نوشته‌های دیگران کمک بگیریم تا بتوانیم مقاله‌ای کامل و جامع ارائه دهیم. لازم به ذکر است که کسب اطلاعات از محتوای دیگران و کمک گرفتن از نوشته‌های آنها اشکالی ندارد، اما این به معنای کپی کردن محتوا نیست! شما می‌توانید مقالات سایرین را خوانده و با پارافریز کردن (بازنویسی) مقالات، سعی کنید مقاله‌تان را کامل‌تر کنید. کافیست پس از خواندن مقالات، به قلم خودتان درباره آن موضوع بنویسید.


خدمات سئو

سئوالات پر تکرار

چند درصد محتوا کپی شده باشد گوگل اشکال نمی گیرد؟

بسته به میزان رقابت شما و میزان محتواهای تولید شده درباره آن موضوع می تواند میزان حساسیت گوگل متفاوت باشد. گاها مشاهده شده محتوایی 100% کپی است اما به دلیل فقر محتوایی در گوگل رتبه دارد، اما رقابت های زیاد سئو این میزان باید 0% باشد.

محتوا سایت من شبیه به سایر سایت ها است اما کپی نیست! آیا مشکلی دارد؟

خبر اما اگر سایت شما تازه تاسیس باشد و رقابت برسر کسب رتبه زیاد باشد احتمالا جایگاه خوبی کسب نخواهید کرد مگر آنکه محتوا سایت شما بهتر از سایر سایت ها باشد

ما در سایت کد سئو تلاش کردیم تمامی آنچه که شما عزیزان برای یافتن بهترین ابزار تشخیص محتوای کپی شده و تشخیص کپی بودن مقاله لازم دارید را برای شما جمع آوری و بازگو نماییم. همچنین لازم به ذکر است شما عزیزان می توانید برای سفارش تولید محتوا سایت یونیک (یونیک بودن محتوا از طریق سامانه محتوا کدُ سئو بررسی می شود) اقدام به تهیه بهترین محتواها نمایید.

مطالب مرتبط :

5/5 - (5 امتیاز)

گفتگو کنید

4 نظر

 1. سلام عرض ادب بنده تولید محتوا در اینستاگرام انجام می دادم و کلی آموزش تولید محتوا با موبایل و آموزش تولید محتوا با اینشات دیدم تازه یک سال بود که به طور حرفه ای کار می کردم الان می خواستم سوئیچ کنم و توو فضای وب شروع به کار کنم آموزش تولید محتوا دارید؟ چون متوجه شدم سبک تولید محتوای سایت با شبکه های اجتماعی متفاوت هست.

  1. درود بر شما واقعا متاسفم که به واسطه فیلترینگ این اتفاق برای دوستانی که در اینستاگرام مشغول بودن افتاد.
   در رابطه با سوالتون باید بگم ما دوره آموزشی نداریم اصلا اما تولید محتوا آموزشی انجام می دیم درباره سئو، تولید محتوا و طراحی سایت.

 2. از دوپلیچیکر برای بررسی کپی بودن محتوا بیشتر از 1000 کلمه یعنی نمیشه استفاده کرد؟ یا پولیه؟

 3. سلام یعنی میگید گرامرلی سایت تشخیص کپی بودن مقاله هم هست ؟ من فک می کردم برای چک کردن قواعد و دستور زبانه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط