بدترین و بهترین محتوا برای یوتیوب؛ برترین موضوعات و ایده های یوتیوب بدون چهره

بدترین و بهترین محتوا برای یوتیوب؛ برترین موضوعات و ایده های یوتیوب بدون چهره

یوتیوب یکی دیگر پلتفرم های پر استفاده در ایران است که مانند برخی از شبکه های اجتماعی برای کاربران ایرانی فیلتر شده و افراد به اجبار برای فعالیت در یوتیوب باید از فیلتر شکن استفاده کنند. این پلتفرم در موضوعات متنوع، ویدئوهای جذاب و رایگانی در را در اختیار کاربر می گذارد که همین امر سبب افزایش بازدید از آن شده است. دوران هم گیر شدن بیماری کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها مزید بر علت شده و بازدید از یوتیوب به طور چشمگیری رشد فزاینده ای یافته است.

این مقاله از کد سئو را بخوانید تا دقیق تر با برترین موضوعات و ایده های یوتیوب بدون چهره آشنا شوید. همچنین در این مقاله نکات مهمی را پیرامون ویژگی های بهترین محتوا برای یوتیوب ارائه می دهیم.

ویژگی های بهترین محتوا برای یوتیوب؛ بایدهای تولید محتوا در YouTube

ویژگی های بهترین محتوا برای یوتیوب
ویژگی های بهترین محتوا برای یوتیوب

میلیون ها کاربر با هدف خاصی وارد یوتیوب می شود؛ یکی برای بارگذاری محتوای ویدیویی و دیگری برای دیدن فیلم ها و ویدئوهای مورد علاقه خود. برخی برای سرگرمی و وقت گذرانی و یکی برای دیدن آموزش کار با اپلیکیشنی خاص. اما در این میان تنها بعضی از کاربران به طور پیوسته و حرفه ای در پی کشف بهترین موضوعات تولید محتوا برای یوتیوب می باشند. برای شناختن بدترین و بهترین محتوا برای یوتیوب باید دید آیا تولید کننده محتوا توانسته مخاطب را به درستی شناسایی کند یا خیر؟، آیا موضوع انتخاب شده از جذابیت خوبی برخوردار است؟، آیا ویدئو تولید شده کیفیت بالا و قابل قبولی دارد؟

1. شناسایی مخاطب؛ قدم اول

شناسایی مخاطب
شناسایی مخاطب

برای تولید بهترین محتوا برای یوتیوب و برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان در مرحله اول باید مخاطب خود را بشناسید و نیازهای آن ها را بفهمید و بررسی کنید که آیا ویدئو یا محتوایی را که شما تولید می کنید می تواند نیاز مخاطب را برآورده کند یا خیر. چنانچه پاسخ های قابل قبولی برای این سوالات پیدا نکردید باید در مورد تولید محتوای خود تحقیق بیشتری انجام دهید.

مواردی که می تواند در برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان شما تاثر گذار باشد؛ سن مخاطب، جنسیت، عقاید و مذب، منطقه جغرافیایی، زبان و …. می باشد. پس قبل از شروع تولید محتوا حتما در این رابطه به صورت دقیق مطالعه کنید. البته پیشنهاد می کنیم از ابزارهایی مثل اینستاگرام، گوگل ترندز و keywordtool.io حتما استفاده نمایید.

2. انتخاب موضوع جذاب و مناسب

برای اینکه بتوانید محتوای با کیفیتی را برای مخاطبان خود در یوتیوب تولید کنید باید در آن موضوع مهارت و تسلط کافی داشته باشید. پرطرفدارترین و بهترین موضوعات محتوا برای یوتیوب در 7 گروه مختلف و متنوعی قرار می گیرند که شامل ویدیوهای عمومی، تجارت، مد و زیبایی، بازی و گیمینگ، ورزش و تناسب اندام، فیلم و تلوزیون و موسیقی و آموزش هستند.

البته نام بردن این موارد و موضوعات نباید باعث شود تا شما دست از ابتکار عمل بردارید و سراغ ایده ها و موضوعات جدید نروید، بلکه برعکس؛ طی سال های گذشته همیشه موضوعات تازه و جدید در شبکه های اجتماعی بازخورد بهتری داشته و در بیشتر مواقع سرعت موفقیت و شهرت را افزایش داده است.

3. نوشتن متن کامل و جذاب

متن ویدئو را کاملا واضح و به همراه جزئیات بنویسید، چند مرتبه آن را با صدای رسا بخوانید و ضبط کنید تا اشکالات آن را متوجه شوید. برای اطمینان از درست بودن متن از شخص دیگری بخواهید آن را اجرا کرده و ایرادات متن را بگوید.

فقط توجه کنید در حین صحبت کردن نباید خیلی سراغ کلمات سخت و عجیب برید یا اینکه سرعت صحبت کردنتان را به نحوی کنترل کنید که در عین سریع بودن کاملا روان، قابل درک و شمرده شمرده باشد تا محاطب را خسته نکند.

4. تجهیزات لازم برای تولید محتوا

تجهیزات لازم برای تولید محتوا
تجهیزات لازم برای تولید محتوا

برای تولید هر محتوایی در یوتیوب نیاز به ابزارها و لوازم تخصصی خاصی است. مثلا برای ضبط فیلم به دوربین، میکروفن و نور مناسب نیاز دارید و در تولید ویدئوهای آموزشی باید صفحه اسکرین گوشی یا لپ تاب در فیلم به کاربر نمایش داده شود. استفاده از تجهیزات مناسب برای تولید محتوا می تواند محتوایی با کیفیت بسیار عالی را به کاربران ارائه دهد.

البته این موارد نباید باعث ایجاد کمالگرایی در شما شود تا مثل اغلب آدم ها یک عمر به دنبال درست کردن ساختار مناسب باشید تا کاری رو شروع کنید، بلکه دقیقا برعکس؛ شما می توانید اول با همان تجهیزاتی که دارید اقدام به شروع فعالیت حرفه ای خود کنید و بعد از مدتی به مرور زمان خرد خرد تجهیزات تخصصی و حرفه ای را تهیه و استفاده کنید.

تولید محتوا بدون چهره در یوتیوب؛ غیر ممکن نیست!

شاید بتوان گفت که یوتیوب یک فرصت عالی و بی نظیر به افرادی می دهد که می خواهند خلاقیت و توانایی های خود را با استفاده از ویدئو به دیگران نشان دهند و به تعداد دنبال کنندگان خود اضافه کنند. اما این کار برای همه افراد میّسر نیست؛ چرا که بسیاری از افراد به دلایل مختلف از نشان دادن چهره خود در یوتیوب هراس دارند. یکی از دلایل این ترس می تواند نبود جذابیت در ظاهر باشد که سبب ایجاد اضطراب و مانع کاربر برای پیشرفت و رسیدن به اهداف او می شود. برای غلبه بر این ترس ما در این مقاله از کُدُسئو ایده های یوتیوب بدون چهره را معرفی می کنیم که می تواند برای کاربران بسیار مشکل گشا باشد.

1. ترکیب کلیپ های ویدیویی یا تصاویر

ترکیب کلیپ های ویدیویی یا تصاویر
ترکیب کلیپ های ویدیویی یا تصاویر

در این روش سازنده محتوای ویدئویی چهره خود را نشان نمی دهد و در هنگام پخش عکس ها و کلیپ های کوتاه در مورد آن ها توضیحاتی می دهد. برای استفاده از ویدئوهای کوتاه سازندگان دیگر در ویدئوهای خود باید تغییراتی هر چند اندک به آن ها بدهید تا مانع اخطار حق کپی رایت برای کانال یوتیوب خود شوید.

2. تولید انیمیشن ها و ویدئوهای متحرک

استفاده از انیمیشن برای تولید محتوای ویدئویی در یوتیوب علاوه بر اینکه به جذابیت محتوا می افزاید می تواند شما را در تولید محتوا بدون چهره در یوتیوب موفق نماید. این ویدئوهای متحرک الهام بخش بوده و آن ها را با استفاده از Animaker یا Toonly می توان ایجاد نمود. انیمیشن ها را می توان صداگذاری کرده و داستان ها و مطالب مدنظر را بدون نشان دادن چهره خود بیان کنید.

3. تولید محتوای آموزشی برنامه های نرم افزاری

تولید محتوای آموزشی برنامه های نرم افزاری
تولید محتوای آموزشی برنامه های نرم افزاری

تولید ویدئوهای آموزشی سبک که نحوه کار با نرم افزار یا برنامه خاصی را ارائه می دهد روشی دیگر برای تولید محتوا بدون چهره در یوتیوب است. برای تولید چنین محتواهایی کافیست از ابزار Tella استفاده کرده و در زمینه ای که مهارت و دانش کافی دارید این نوع فیلم های آموزشی را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید.

4. تولید ویدئوهای آموزشی نمایشی

معمولا ویدئوهایی که طرز تهیه غذا یا نحوه انجام کارهای هنری را آموزش می دهند بدون چهره هستند و فقط طرز درست کردن آن چیز را در فیلم نشان می دهند. برای انجام فعالیت های آموزشی و تولید محتوای یوتیوب در مواردی چون بررسی محصولات، نجاری، نمایش‌های هنری، صنایع دستی و مراقبت از حیوانات نیازی به نشان دادن چهره کاربر نیست.

5. ویدئوهای فقط صوت و صدا

ویدئوهای صوتی مانند پادکست ها، کتاب های صوتی و داستان، موسیقی و مدیتیشن ها از جمله محتواهای بدون چهره در یوتیوب هستند؛ بنابراین سازنده محتوا بدن استرس می تواند دانش و خلاقیت خود را از این طریق به کاربران نشان دهند.

چگونگی سازماندهی ایده های یوتیوب

چگونگی سازماندهی ایده های یوتیوب
چگونگی سازماندهی ایده های یوتیوب

برای پیدا کردن بهترین موضوعات برای تولید محتوا در یوتیوب باید از منابع مختلفی چون کامنت کاربران، گوش‌دادن به پادکست، خواند کتاب شرکت در دوره‌های آنلاین و در گروه‌ها بهره برد. بعد از پیدا کردن ایده و موضوع جذاب و مورد تایید باید بتوان این ایده ها را سازماندهی کرد. هر ایده ای در هر جایی به ذهن تان می رسد را یادداشت کنید یا به صورت وویس و نوشته کوتاه در تلفن همراه خود ذخیره نمایید تا بتوانید از بین آن ها یکی از بهترین ایده ها را انتخاب کنید.

برای سازماندهی ایده های تولید محتوا در یوتیوب می توان از یک نرم افزار یا دفتر کاغذی استفاده کرد. معروف ترین ابزارهای رایگان برای سازماندهی موضوعات، برنامه های Trello Evernote و Google keep و البته سامانه تولید محتوا کد سئو هستند. داشتن بانک ایده و موضوع به شما در تولید محتوایی زمان بندی شده کمک می کند.

بهترین موضوعات محتوا برای یوتیوب

بهترین موضوعات محتوا برای یوتیوب
بهترین موضوعات محتوا برای یوتیوب

برای تولید محتوا در یوتیوب دست کاربران باز است و هر کسی در زمینه مورد علاقه خود می تواند به تولید ویدئوهای با کیفیت بپردازد و از این طریق کسب درآمد نماید. در ادامه به معرفی بهترین موضوعات محتوا برای یوتیوب می پردازیم.

 • بازی و استیم
 • نقد و بررسی
 • لایف استایل کودکانه
 • ورزشی، استیم
 • سفر
 • آرایش، فشن
 • کمدی
 • لایف‌استایل، کمدی
 • آموزش آشپزی
 • موسیقی
 • آموزش ساخت وسایل هنری
جمع بندی

تولید بهترین محتوا برای یوتیوب از این جهت اهمیت دارد که یوتیوب به عنوان دومین موتور جستجوی جهانی و بزرگترین سرویس اشتراک گذاری ویدیو شناخته شده است. این پلتفرم از سال 2005 که تاسیس شده است توانسته کاربران زیادی حدود 1.300.000.00 نفر را جذب نماید. افراد زیادی برای جستجوی محتوای مورد نظر خود از یوتیوب استفاده می کنند به همین دلیل در حال حاضر فعالیت در زمینه تولید محتوا یوتیوب از پر درآمدترین کسب و کارهای آنلاین به شمار می رود. در این مقاله به بررسی انواع تولید محتوای بدون چهره پرداختیم و گفتیم یک محتوای با کیفیت ویدئویی در یوتیوب باید چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات ما را از دست ندهید

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه کدُسئو اولین نفر مطالب رو یاد میگیری