دستمزد تولید محتوا در سال 1401 چقدر است و چگونه نرخ حقوق کارشناس تولید محتوا محاسبه میشود؟

دستمزد تولید محتوا در سال 1401 چقدر است و چگونه نرخ حقوق کارشناس تولید محتوا محاسبه میشود؟

فناوری‎ های جدید همیشه بازار کار جدیدی را هم به وجود آورده اند. هر چند که استفاده از دنیای مجازی و راه اندازی کسب و کارها از طریق طراحی سایت، شبکه های اجتماعی و دیگر پلتفرم های آنلاین، فناوری جدیدی محسوب نمی شود، ولی نمی توان این واقعیت را که امروزه استفاده از این روش کسب و کار رایج تر از گذشته شده است، کتمان کرد.

مدت هاست که هر برند و مؤسسه ای که می خواهد طیف گسترده ای از مخاطبان را فرای فاصله جغرافیایی به دست بیاورد، سری به فضای آنلاین می زند و با استفاده از یکی از ده ها امکانات موجود در آن کالا و خدمات خود را عرضه می کند. ولی بستر مجازی تنها بر یک اصل استوار است و آن هم محتواست و به همین دلیل است که این روزها در کشور ما اینستاگرام به پلتفرم پرطرفداری تبدیل شده و تولید محتوا در اینستاگرام یک تخصص به شمار می رود.

مدت هاست که بازار کار تولید محتوا از هر نوعی که باشد حسابی داغ شده است و افراد زیادی در این حیطه مشغول به کار و فعالیت هستند یا می خواهند وارد این بازار شوند چراکه علاوه بر کسب درآمد امکان دورکاری هم وجود دارد و همین ویژگی برای بسیاری از افراد یک مزیت تلقی می شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله در خصوص دستمزد تولید محتوا و نحوه محاسبه آن مطالبی را ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

دستمزد تولید محتوا چقدر است؟

دستمزد تولید محتوا چقدر است؟
دستمزد تولید محتوا چقدر است؟

همه افراد وقتی دست به انجام کاری می زنند، علاوه بر علاقه مندی به آن حرفه و تلاش برای پیشرفت در آن، به دنبال کسب منافع مالی هم هستند. به همین دلیل بسیاری از کسانی که می خواهند وارد حوزه تولید محتوا شوند یا در این زمینه فعالیت می کنند این سؤال برایشان پیش می آید که نحوه محاسبه دستمزد تولید محتوا چگونه انجام می گیرد.

دستمزد تولید محتوا هم مانند دستمزد هر حرفه دیگری به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که شاید اولین آن خود شما باشید. شاید عجیب به نظر برسد ولی شما و میزان حرفه ای بودن و قابلیت های شما در این حوزه کاری می تواند نقش اساسی در میزان درآمد شما از این حرفه داشته باشد.

حرفه ای بودن در یک زمینه کاری از میزان قابلیت های ذاتی، آموزش های دوره ای و میزان تجربه شما نشأت می گیرد. یک محتوا نویس حرفه ای چالش های یک فرد تازه کار در این حرفه را ندارد و می داند چگونه و با استفاده از چه منابعی می تواند تولید محتوا آموزشی، کاربر پسند و مفید ارائه دهد.

بنابراین برخلاف تصور عموم، رزومه شما در تعیین نرخ دستمزد تولید محتوا مؤثر است چراکه میزان تحصیلات شما، رشته تحصیلی، میزان آموزش تولید محتوا که شما را مجرب کرده و همین طور میزان سال های فعالیت حرفه ای شما در حیطه تولید محتوا بیانگر این موضوع است که محتوای تولید شده توسط شما تا چه اندازه می تواند به یک کسب و کار کمک کند.

از طرف دیگر میزان اهمیتی که کارفرما به تولید محتوای سایت خود می دهد نیز رابطه مستقیمی با دستمزد تولید محتوا دارد. اگر کارفرما همچنان بر مدل های سنتی بازاریابی تمرکز داشته باشد و بر این باور باشد که تنها واحد بازاریابی و فروش می تواند سیل سود و منفعت را به کسب و کار سرازیر کند، نباید انتظار دستمزد بالایی از کار تولید محتوا داشته باشید ولی اگر کارفرما به این نتیجه رسیده باشد که امروز بازاریابی محتوا یا Content Marketing نقش اصلی را در سود و زیان شرکت ها بازی می کند، این مژده را به شما می دهیم که می توانید روی حقوق و دستمرد تولید محتوا حساب کنید.

دیگر عوامل مؤثر در تعیین حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا

دیگر عوامل مؤثر در تعیین حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا
دیگر عوامل مؤثر در تعیین حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا

اگر از میزان توانایی ها و تجربه خود مطمئن هستید و بیشتر سعی می کنید با کارفرمایانی کار کنید که بر طبق علم روز دنیا پیش می روند، بنابراین توانسته اید در بازار کار تولید محتوا جایگاه نسبتاً خوبی را به دست بیاورید. با این حال عوامل دیگری هم بر دستمزد تولید کننده محتوا تأثیر می گذارد، از جمله:

نوع محتوا: محتوا به فرم ها و قالب های مختلفی تولید می شود که همه ارزشمند هستند ولی هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. در بیشتر مواقع محتوای متنی به طور ترکیبی با سایر انواع محتوا مانند پادکست یا محتوای ویدیویی همراه می شود.

معمولاً تولید محتوای غیر متنی مانند ویدیو، پادکست و … خصوصاً اگر به صورت حرفه ای باشد، نیاز به تخصص دارد و به همین دلیل معمولاً دستمزد تولید محتوا در این قالب ها از سوی تولید کننده آن ها تعیین می شود و کارفرما پس از بررسی های لازم سفارش تولید محتوا می دهد.

حتما مطالعه فرمایید : آموزش تولید محتوا برای تدریس

ولی در مورد دستمزد تولید محتوا متنی کمی تفاوت وجود دارد و معمولاً از سوی کارفرما مشخص می شود. البته نرخ محتوای متنی هم به فاکتورهای مختلفی از جمله موضوع محتوا، میزان تخصصی بودن آن، زبان محتوا، فرم محتوای متنی و غیره بستگی دارد، به عنوان مثال اگر موضوع محتوا تخصصی باشد یا اینکه زبان محتوا انگلیسی یا زبان دیگری بجز فارسی باشد، طبیعتاً دستمزد تولید محتوا افزایش می یابد.

کیفیت محتوا: یکی دیگر از فاکتورهایی که بر نرخ دستمزد تولید محتوا اثر می گذارد، کیفیت محتوا است. احتمالاً برای شما کمی عجیب باشد که هنوز هم هستند کسانی که به دنبال محتوای منحصر به فردی می گردند که کلمات کلیدی در آن ردیف شده باشد و به جای آنکه برای کاربران سودمند و جذاب باشد، به اصطلاح برای گوگل نوشته شده باشد. مسلماً چنین محتوایی نسبتاً قیمت کمتری از یک محتوای کیفی و جذاب دارد.

تخصصی بودن یا عمومی بودن محتوا: میزان تخصصی بودن محتوا را موضوع آن و مخاطبان هدف آن محتوا مشخص می کند. در واقع وقتی یک محتوا تخصصی به حساب می آید که با موضوعی تخصصی، برای مخاطبانی خاص تولید شود زیرا می توان موضوع تخصصی را برای مخاطبان عام هم تولید کرد. مسلماً دستمزد تولید محتوا برای محتوای تخصصی به صورتی که گفته شد بالاتر از تولید محتوای عمومی است زیرا نیاز به تخصص تولید کننده محتوا در همان رشته خاص دارد.

کارهای جانبی تولید محتوا

کارهای جانبی تولید محتوا : صرف نظر از اینکه یک محتوا تخصصی یا عمومی باشد، گاهی اوقات برای تولید کننده محتوا وظایف دیگری از جمله تهیه عکس های باکیفیت و مرتبط با موضوع محتوا، آپلود یا بارگذاری محتوا در سایت و لینگ گذاری و دیگر کارهای مربوط به سئو هم اضافه می شود که دستمزد تولید کننده محتوا را افزایش می دهد.

میزان سفارش: دستمزد تولید محتوا نیز مانند بسیاری از مشاغل دیگر به میزان استمرار و حجم سفارش ها بستگی دارد؛ به عبارتی دیگر هر چه حجم محتوا و میزان سفارشات بیشتر باشد نرخ و قیمت تولید محتوا کاهش می یابد چرا که کاهش دستمزد با میزان بالای سفارش جبران می شود.

نحوه محاسبه دستمزد تولید محتوا

نحوه محاسبه دستمزد تولید محتوا 
نحوه محاسبه دستمزد تولید محتوا

نحوه محاسبه دستمزد تولید محتوا نه تنها به فاکتورهایی که پیشتر گفتیم بستگی دارد، بلکه به این موضوع که تولید کننده محتوا با شرکت خدمات تولید محتوا قرار داد ببندد یا اینکه مستقیماً با کارفرما وارد قرار داد شود نیز بستگی دارد.

شرکت های ارائه دهنده خدمات تولید محتوا: این شرکت ها سفارش تولید محتوا را از کارفرمایان دریافت کرده و با استخدام نویسندگان حرفه ای در زمینه های مختلف آن را آماده تحویل می کنند. در این صورت، شرکت ارائه دهنده خدمات تولید محتوا با احتساب سود خود از سفارش، دستمزد توافقی را به تولید کننده محتوا پرداخت می کند. در این حالت معمولاً نرخ دستمزدها پایین تر است ولی حجم سفارش ها بالاست.

دریافت سفارش از کارفرما به طور مستقیم: این حالت هنگامی پیش می آید که نویسنده مستقیماً با کارفرما یا ادمین یک سایت یا شبکه اجتماعی وارد همکاری شود، معمولاً دستمزد تولید محتوا در این صورت بالاتر است ولی ممکن است حجم محتوا کمتر باشد.

سخن پایانی

امروزه تقریباً بدون تولید محتوای باکیفیت و بهینه در دنیای مجازی، هیچ کسب و کاری نمی تواند به موفقیت دست یابد و به همین دلیل همه برندها و کسب و کارها اقبال خاصی نسبت به مقوله تولید محتوا پیدا کرده اند. حرفه تولید محتوا نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان یک شغل پرطرفدار محسوب می شود و برای کسانی که در این حرفه به اندازه کافی تجربه و مهارت دارند، بسیار پرسود است. خصوصاً اینکه در اغلب موارد شرکت ها اقدام به استخدام نویسندگان دور کار برای این منظور می کند. دستمزد تولید محتوا معمولاً متغیر است و به عوامل مختلفی از جمله میزان تجربه و مهارت نویسنده، حجم سفارشات تولید محتوا، تخصصی یا عمومی بودن محتوا، نوع محتوا و کارهای جانبی که باید در هنگام تولید محتوا انجام شود بستگی دارد.

هم چنین یک نویسنده می تواند از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات تولید محتوا سفارش کار را دریافت کند و یا اینکه برای تولید محتوا مستقیماً با کارفرما وارد قرارداد شود.

در صورت اول دستمزد تولید محتوا کمتر خواهد بود ولی استمرار و حجم سفارشات زیاد است و در صورت دوم امکان دارد حجم سفارشات کم باشد ولی دستمزد تولید محتوا بیشتر محاسبه شود.

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد
ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید
دیگر مقالات ما را از دست ندهید
مراحل ساخت سایت
آموزش طراحی سایت
مراحل ساخت یک سایت از ابتدا تا انتها

در گذشته داشتن یک سایت برای کسب و کارها ضروری نبود، زیرا عموم مردم به اینترنت دسترسی نداشتند. اما با عرضه گسترده گوشی‌های هوشمند ارزان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه کدُسئو اولین نفر مطالب رو یاد میگیری